Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké používáte rukavice na potkany a jedáky?

Scháním nějaké rukavice, co nejdou jen tak prokousnout.Prozatím jen kvůli vzteklejm potkanům, ale do budoucna uvažuji i o jedákovi. Tak se ptám, jestli používáte nějaké rukavice. Obyč pracovním nevěřím. Ty by snad prokousla i myš. Co svářečské kožené? Vydrží něco? Taky vím, že existují i nějaké kevlarové co by had prokousnou neměl, ale nic jsem o nich nenašel... Takže existuje něco pevného, v čem má člověk aspoň kousek citu ?? Jaké máte zkušenosti? Děkuji.

Tak toho blázna mi ukaž...

Toho blázna ti neukážu,protože ho neznám,ale že to zkoušeli a neprokousla to pravda je.Nemám žádný důvod tomu zdroji nevěřit.
Asi ste mě nepochopili,ale prostě když budu mít hada na háku a při tom mít na sobě ty rukavice,tak v tom nevidím nic špatnýho...naopak.Většina uštknutí je do končetin a v teraristice pak nejvíc do rukou a prstů.Při manipulaci když potřebuju hodně citu,jako je třeba násilné krmení je jasný že bych si je nevzal.Chci tím prostě říct že určitě tyhle rukavice na škodu nejsou.

Tak rukavice na škodu určitě nejsou, dobře se v nich vyndavají i někteří větší kousaví nejedáci (carinata a spol). Na podobné účely jsou dobré podobné delší kožené rukavice (viz. M. Schweiger výše), které většina menších jedáků běžně neprokousne, ale na gabunku to je fakt málo... Raději opatrnost, než kupovat rukavice za několik tisíc. Alespoň já to tak vidím.