Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velikost mláďete agamy vousaté

Ahoj,
mám doma malého samečka agamy vousaté. Je cca 2,5 měsíce starý. Jak má být takový sameček přibližně velký?
Když jsem ho dostala, byli mu prý 3 týdny - byl cca 3,5 cm velký (od spičky hlavy po zadní nohy). Nyní ho mám doma necelé 2 měsíce. Nejdřív mi přišlo, že vůbec neroste. Ale teď jo, teď už roste.
Jenže nevím, zda roste "dobře". Nyní je mu cca 2,5 měsíce a je velký cca 8 cm (po zadní nohy; délka i s ocasem je cca 18cm). Je to správá velikost?
Jinak podmínky chovu jsou dle mě dobré. Terárko 100x40x40 v něm 90cm zářivka reptiglo 10.0, žárovka reptiglo 2.0 a jedna terarijní bodovka. Teplota je 25°c - 32°C, pod bodovkou 45°C. 1x - 2x denně rosím, jak kdy, vodu v misce má neustále. Krmím ho hlavně kupovanými cvrčky obalenými ve směsi (roboran pro exoty, skořápky, sépiovka, mix pro ještěry) a jednou týdně kapu 2 kapky Reptilin od Sery. Dále také dostává zeleninu. Pozoruji, že čínské zelí si vezme, ale třeba mrkev moc nechce. Když koupím víc krabiček cvrčků, dám do krabičky trochu roboranu pro exoty a vždy když si vzpomenu, nějakou zeleninu.
Je to takhle vše OK?

Podminky jsou OK. Mer to vzdy cele, i s ocaskem ;) 18cm na 2,5 mesice je jeste docela OK - mohlo by byt vic ale ten rust se dost lisi, kus od kusu i u mladat ze stejne snusky a za stejnych podminek. Podstatne je ze je vitalni, aktivni a dobre zere. Nepises kolik toho denne sezere, prakticky muzes ale mladeti (dle mne teda) doprat tolik kolik chce. Cvrcky nekupuj ve zverimexech po krabickach, to se nedoplatis. Radej vzit nejake rozumne mnozstvi treba od Achety, nebo Terinse a udelat pro ne nejakou chovnou bednu.

Kolik toho sežere? To je různé.. Některý den fakt celkem dost. Ještě když si naběhne blízko k rohu a já mu tam ty cvrčky pak házím. Další den si vezme zase míň. Nejí stejné množství každý den. Ale vitální je a žere dobře.
Chovná bedna pro dvrčky by nebyla problém. Horší by bylo spíš, kam jí dát. Máme pidi byt a proto by cvrčci byli v chladu (pro ně v chladu - cca 19°C). Nad terárkem, v teple, být nemůžou.
Proto kupuju krabičky

Fakt? Takže můžu nakoupit víc cvrčků, přendat je a nechat je v "kumbálku" kde je těch cca 19°C?
Četla jsem o chovu cvrčků, chtěla jsem si je chovat sama. Ale pak mě právě odradila ta teplota a celkem dost starost o prťata.
Co když tedy koupím víc cvrčků, dám je do boxu, kde budou mít proložky od vajec a budu jím dávat roboran pro exoty, psí nebo kočičí granule (máme obojí, není problém) a zeleninu. Stačí?
Jak se takový box čistí? Nechci cvrčky nějak rozmnožovat. Stačilo by, když nakoupené množství cvrčků zkrmím a než koupím další, box vyčistím?

jak pises - cvrcky do boxu, box do kumbalku, obden vyhodit nesezranou zeleninu aby se tam nekazila. Vydrzi ti klidne 3-4 tydny (mozna i dyl - nevim - vzdy jsme je driv zkrmili :-) ), pak to cele vysypes a das tam nove. Pripadne po 2 tydnech bymenit plata a papirove uterky co das na spodek. Neni podminka pokud je box dost velkej a nestihnou to prilis zabordelit. ( = radej vetsi nez hodne cvrcku do maleho)

v jaky krabicce kupujes ty cvrkance?v takovem papirovem valci? to je nikam nepresypavas? kup si na ne plastovy boxik dostatecne veliky a zeleninu jim tam davej denne ne kdy si vzpomenes:) a dej jim tam prolozky od vajicek at se maj kde schovavat, nezakryvej je v te krabici pak. mozna jen pletivovym vikem, aby ti nezplesniveli, a k te agame myslim ze je v pohode, ja mam zakrslika ten ma pul roku a je maly...teda mala asi jako tvoje:(

Ne, ne v papírovém válci. Kupuju je ve zverimexu v takové plastové krabičce cca 10cmX7cm a vevnitř je část proložek od vajec. Většinou koupím jen 1 krabičku. Jen když jsem ve vzáleném zverimexu, kde jsou cvrčci levíní, koupím krabičky třeba 3 nebo 4. Pak cvrčky nikam nepřendavám, nechávám je v té krabicče, ve které jsou

Tak ja kupuju ve valci je tam tak 80ks a stoji to 80kc,,,je to mix velikosti, a ano, kdyz koupim druhou krabicku tak nez to prendam do boxiku, boxik vytrepu ven nebo do kose( hovinka, naky zdechlinky, zbytky krmeni), pak ho umyju teplou vodou a mydlem, DOBRE vytru a nasypu nove cvrkaliky:) nekdy se mi nechce tak ho jen vytrepu a umyju priste:-D

80kč za 80 cvrčků? Kde žiješ

Že by ve zverimexu:-)? A to je ještě dobré, to už jsem viděl za 35 Kč cca 12-15 ks.::) Jinak u prvotních prodejců (chovatelů cvrčků) se daj sehnat za 200-250 Kč/1 litr dospělců (cca 600-800 ks banánových či dvouskvrnných nebo cca 1200 domácích) a cca dvojnásobek za střední (v 1 litru jich je cca 2 krát víc než dospělců).