Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Králík - koupání

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat jestli se může Zakrslí králíček koupat. ?. Chtěla bych si ho pořídit tak do konce léta, ale než si ho pořídím tak bych chtěla vědět nějaké pomocné rady od vás skušených chovatelů. Zatím mám skušenosti jen s Chaneleonem Jemenským, Křečkem džungarským, Rybičkama, Pískomilama mongolskýma a vodními želvami a pak jěště s menšími zvířaty. Ale něco tak velkého jako je zakrslí králík jěšte nemám a nikdy jsem neměla tak bych nechtěla něco zanebat. Děkuju za odpovědi a rady.............:-)

no sice netuším, proč bys měla králíka koupat, ale pokud by byl špinavý nebo zavšenkovaný tak se vykoupat může. Rozhodně to ale není činnost, kterou by měl mezi oblíbenými a ani jeho srsti by nějaké časté mytí a koupání moc neprospívalo. Také po koupání je třeba dbát, aby králík nebyl v chladu či v průvanu, protože zakrslíci obzvlášť jsou docela choulostivý. Pokud to není vyloženě nutné, králíka bych zbytečným koupáním nestresovala ;-)

Králíka nekoupat! Obvykle jsou králíci poměrně dost čistotná zvířata a když se nečím umažou tak se i očistí. Koupal bych jen v případě nejvyšší nouze (na př. když by se – nevím jak – umazal nějakým barvivem nebo teď mě zrvovna napadá nějaký sirup nebo tak něco. Králíci vodu nemají v oblibě.

Mrkni sem: www.kralici.cz, celý stránky prostuduješ během chvilky a najdeš tam i koupání (ve Výchově a ochočení pod Metoda zvykání....). Králík se nekoupe pokud to není vysloveně nutné. Organické nečistoty si odstraní sám, když se ušpiní od kolomazi apod., pak je nutné ho vykoupat. Je pravděpodobné, že ho nebudeš muset koupat celý jeho život, za což bude určitě rád.

Tak tohle mi prostě nedá :-) Mám samičku zbčo a je teda síla jí na jaře pořádně vyčesat (třeba deset kartáčků denně a stejně chlupy lítaj všude). Tak jsem před pár lety zkusila metodu jako u naší kokřice a koupila šampon pro hlodavce. No a Nikitě se to šíleně zalíbilo! Nastavuje pěkně všechny části těla pod kohoutek a pak si užívá pěkně vydrbání v ručníku... Nějak si tu vodu oblíbila a teď mi běhá od kytky ke kytce když postřikuju a panáčkuje a chytá kapičky :-D Já jen, že ne každý musí stresovat. A taky to bude určitě dost individuální, ta naše potvůrka je celá trošku "jiná" :-D Jinak teda koupu fakt jednou za rok, a třeba letos to ani nepotřebovala..

No To by mě taky zajímalo :D kámoš mi řekl že musím králíka koupat ...tak jsem se nechápavě podívala ...co??? koupat?? vždyt mě doškrábe králík a voda?? :D no a někdo tu píše že se králíkovi mají stříhat drápky ale jak? mám strach že mě pokouše nebo doškrábe :-) bud je to blbost nebo fakt ale ještě jsem neviděla aby se králíkovi stříhaly drápky :-)

no a někdo tu píše že se králíkovi mají stříhat drápky ale jak?

Ne, není to blbost. Pokud si králík nemůže drápy obrušovat přirozenou cestou, je potřeba mu je občas opravdu zastříhnout. Časové intervaly nejsem schopen určit, u každého je to trochu individualita, ale obecně kontrola každý měsíc a případné zastříhnutí. Pokud se mu totiž drápy stříhat nebudou, tak si jednak může některý z nich vytrhnout a druhak by se mu postupem času mohly začít kroutit, což by mu značně znepříjemňovalo chůzi (teda resp. hopsání :-D) Návod např. zde: pages.asp.

No......ja jsem mĕ:-(la tu samou otazku asi před devĕma minutama...mam tři kraliky dva s toho jsou kluci...No a u jednoho z nich mi právĕ začla puberta. ZAČal sems tim staršim prat...je mladší,vĕdši,a silnĕjší. Rano jsem se probudila a Fluffy ( ten starší ) byl od Čerta( logicky ten mladší ) pokousanej až do krve :( . A je od ty krve dost špinavej. Mam ho vykoupat nebo ne?

Dobrý den,
Na tohle vám odpovíme stručně zakrslý králík se nesmí koupat pokud nemáte doporučení od veterináře.
Králíci jsou přírodní a velice čistotná zvířátka a o svou srst se dokážou postarat sami.
Pokud má ušpiněný ocas nebo konečník stačí mu to utřít ubrouskem namočeným ve vodě,nebo navlečené ubrousky.

Přejeme krásný den s pozdravem
Veterinární klinika Teplice