Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Králík - koupání

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat jestli se může Zakrslí králíček koupat. ?. Chtěla bych si ho pořídit tak do konce léta, ale než si ho pořídím tak bych chtěla vědět nějaké pomocné rady od vás skušených chovatelů. Zatím mám skušenosti jen s Chaneleonem Jemenským, Křečkem džungarským, Rybičkama, Pískomilama mongolskýma a vodními želvami a pak jěště s menšími zvířaty. Ale něco tak velkého jako je zakrslí králík jěšte nemám a nikdy jsem neměla tak bych nechtěla něco zanebat. Děkuju za odpovědi a rady.............:-)

No To by mě taky zajímalo :D kámoš mi řekl že musím králíka koupat ...tak jsem se nechápavě podívala ...co??? koupat?? vždyt mě doškrábe králík a voda?? :D no a někdo tu píše že se králíkovi mají stříhat drápky ale jak? mám strach že mě pokouše nebo doškrábe :-) bud je to blbost nebo fakt ale ještě jsem neviděla aby se králíkovi stříhaly drápky :-)

no a někdo tu píše že se králíkovi mají stříhat drápky ale jak?

Ne, není to blbost. Pokud si králík nemůže drápy obrušovat přirozenou cestou, je potřeba mu je občas opravdu zastříhnout. Časové intervaly nejsem schopen určit, u každého je to trochu individualita, ale obecně kontrola každý měsíc a případné zastříhnutí. Pokud se mu totiž drápy stříhat nebudou, tak si jednak může některý z nich vytrhnout a druhak by se mu postupem času mohly začít kroutit, což by mu značně znepříjemňovalo chůzi (teda resp. hopsání :-D) Návod např. zde: pages.asp.

Dobrý den,
Na tohle vám odpovíme stručně zakrslý králík se nesmí koupat pokud nemáte doporučení od veterináře.
Králíci jsou přírodní a velice čistotná zvířátka a o svou srst se dokážou postarat sami.
Pokud má ušpiněný ocas nebo konečník stačí mu to utřít ubrouskem namočeným ve vodě,nebo navlečené ubrousky.

Přejeme krásný den s pozdravem
Veterinární klinika Teplice