Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taky už vám teraristika leze na mozek ? Jak se to projevuje u vás ? :-D

Zdravím nevím jak u vás ale u mně už ten věčný zájem o teraristiku přerůstá v duševní nemoc či jak to nazvat :-D Jen co vidím jakou si nádrž at je to akvárium či teárium už se mi honí v hlavě jaký že živočich by v tom mohl žít jak by to mohlo vypadat co by to stálo a kde bych to umístil :-D nebo jen co vidím nějaké zvíře tak si ho už představuji v pěkném prostorném teráriu ve s vém pokoji :-D Napadlo mně to při dnešní obchůzce Zooprodejen a zajimá mně jestli máte podobné příznaky nebo jestli jsem takový mešuge jenom já :-D

Přesně. Jen vejdu do zveráku a už koukám do peněženky a přemýšlím kam se zvířátkem. Doma si už jen tak zkouším dělat terárka do kterých jednou něco dám. Koukám na skříň a přemýšlím jak dát sklo, kde udělat větrání atd. Doma většinu času trávím u terárek. Ráno se probudím první co dělám du k teráriu agamákovi a šnekům říct dobrý ráno rozsvítit terko. Narosim a pak až se du vypravit do školy. Nevím jestli se dá říkat duševní nemoc. Spíše koníček, který nás baví. ;-)

Tak to sem taky tak postizena:-D ve zveraku koukam co bych koupila, s terarkama premyslam kam bych je dala , skrinky si taky v hlave upravuju na terarka, premyslim kde sehnat panty, kolejnice atd, kolik to asi vyjde, esi na to mam a co nasi na to:-D
rano vstanu, roznu terarka pozdravim agamky " Nazdar ty potforo" a malou " Bry ranko priserko" a pak sem na rade ja s probouzenim:) a taky sem spizlala agame drevo pilkou na zelezo na balkone:-D

Tak musím podotknout, že ač jsem nováček v teraristice (a dlouho budu), tak šmejdím a projíždím po netu, knihy - no co se dá. Vidím něco tady na poradně (nejen na poradně) latinsky, šup a už hledám přes Googla, co to je za zvířatko :-D. Novým přírůstkům jsem udělala teď šmitec, nejsou prostory, ale v květnu se stěhuji do většího a svýho....tak to pak asi bude mazec :-D. Nechci na to radši ani pomyslet :-D:-D

Já už jako dítě koukala po stromech, která větev by se hodila do terárka. Pak dala tahle nemoc pár let pokoj a teď prožívám recidivu. Zjistila jsem, že ideální batůžek (který s sebou všude nosím) by měl mít integrovanou pilku na větve a igelitku na mech, kůru, kameny apod. Procházky do přírody jsou v ideálním případě obohacené o přírodniny vhodné do terárka. Ta radost když nasbírám pytel rašeliníku! A ty mučivě neřešitelné úvahy nad tím jak uspořádat terárka v našem atypickém bytě, aby to bylo co nejefektivnější! Dokonce to dohnalo netechnické dřevo jako jsem já k technickému řešení velkého terárka na výšku, které by se dalo dle potřeby rozdělit na dvě. Samozřejmě tím trpí i okolí. Často žádám přítele aby z výletu nesl zajímavý kořen nebo pařez. Obvykle to ztroskotá když mi řekne, že když ho já dovalím až na cestu, on ho odnese. Nevím proč si vždycky vyberu trosky stoletého stromu....

no, ja sice momentalne vymyslim, ktereho manualne zrucneho pribuzneho zapojim do stavby teraria z OSB desek a tesim se, co si pak do nej poridim noveho, ale jinak me skola zamestnava vetsinu meho bdeleho casu, takze nemam ani cas stat se teraristickym mesuge :-) a z kolejnich skrini beztak teraria udelat nemuzu :-D