Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mladá agama-defekt?

V sobotu jsem na burze zakoupil 3 mladé agamy.Udělal jsem tu chybu že jsem si nevzal nikoho zkušeného sebou dopadlo to tak že jsem od nějakého maďara koupil 3 mladé a ted jsem zjistil že nejspíš uplná mimina!Jedno z nich včera dostalo nějaký záchvat jen se kutálí má hlavičku zvrácenou dozadu a na stranu :o( Při tom jsem zjistil další věc která prý není normální ,mají na bříšku pruh jako by "otevřený" bez šupin foto zde r2w3ud.jpg . Poradí někdo o co jde, jestli se s tím setkal, případně jestli se dá něco udělat?

Ja uz na to reagoval na Lizardovi, ale docela by me zajimalo jestli se nekdo s necim podobnym nesetkal, pripadne i u jineho druhu... :?:

...neni mozne ze je to spatnou inkubaci pri vysoke teplote? Asi jedina vec co nas napadla ktera by to vysvetlovala - mozna by vysvetlovala i neodpovidajici velikost ( kolem 10cm) k udavanemu veku - prodejce tvrdi ze jsou 3-tydenni. Nejake ty snusky jsme inkubovali a odchovali, ale s timhle jsme se nikdy nesetkali, a cerstve vyklubane mladata - den stare mame cca. takhle velke.

zdar,ad. lucifere a zadávajicí,tuto není žádný defekt:!:je to marketing tach.Ty Nz co jsi koupil zadávající,měli v ještě před burzou žl.vak a nějaký čů....mu ho odstřih.osobně to tipuji tak na 2dni od Nz.Jinak stran pisatele úvodníku,dájí se rozkrmit a kdyby bylo nejhůř je tu záruka a můžeš je klidně vrátit-pokud padnou,ale dej je do mrazáku.Pokud jsou ,ale stařší jak ti bylo garantováno,ta jizva se zacelí.Co jsem viděl s té fotky dost o to m pochybuji

Nevěděl jsem jak to nazvat sorry,Lucifer taky psal ze to nikdy nevidel..
Ten čů... (prodejce) mi dal i vizitku : www.thomaso-reptiles.gportal.hu ,aspon se muzete juknout na jeho stranky,vypadal solidne ale proste cekal na troubu jako jsem ja...tech malejch tam mel odhadem v prepravce asi 20.Bral je prede mnou uz jinej člověk tak jsem neodolal :o( Pochybuji ze mam sanci to reklamovat .Treba tim aspon nekoho varuju pred timto prodejcem. Prachy me mrzej netvrdim ze ne, ale drti me pohled na tu jednu jak jsem psal... ma neustale zvracenou hlavu doleva dozadu a jen se kutali :-( neni schopna jit rovne,pritom prvni 2dny byla OK..Vubec nevim co s ni...Ted mam strach o ty dalsi 2..zatim jsou aktivni zerou cvrcky a daval jsem jim z kapatka pit..ale jizvu maji stejnou.

Na diskuzi jsem psal ohledne rady co muze byt pricinou te rany a co udelat s tou malou ktera se jen mota pripadne s tema dalsima..ne ohledne reklamace.A ackoliv napsat tomu prodejci muzu tak pochybuju ze nejakyho madara nekde dohonim..a slusnej chovatel by tohle asi neudelal jak uz ted vim..

pokud to jsou madari z podia, tak ti jezdi do Prahy na burzu pravidelne, takze bych v te reklamaci (pokud ji uznaji)nevidela az takovy problem (dost chovatelu si nechce zkazit jmeno), zvlast kdyz Ti na sebe dali kontakt pro pozdejsi konzultace. To, ze prodavaji zvirata v takovem stavu samozrejme v poradku neni, nicmene zadny chovatel Ti zvirata nevyreklamuje x dni po koupi s tim, ze sis problemu vsiml driv, ale neresil jsi ho a jaksi ses nezminil. Stale si myslim, ze bys to mel s nimi zkusit slusne vyresit. Agame zkus dat B komplex...

Byt Tebou - vyckam do dalsi burzy, kadavery uchovam v mrazaku a osobne vse s prodejcem vyridim primo na burze (mrtvolky a fotky vem s sebou). Pokud jsi "mladoch", pro dobry pocit se vyplati mit za zady nejakeho "drsne vypadajiciho" starsiho kamose a hlavne - nenechat se odbyt (jazykova vybavenost se urcite vyplati - anglictina je OK). Na to, zda prodejce na burze bude nebo ne se muzes s prehledem podivat na planku stolu burzy v Ladvi. Jeste bych nerezignovala, je celkem bezne, ze nekteri chovatele mejly proste nectou...

JaBulo klobouk dolů,musim priznat že jsem překvapen ba až zaskočen:o) konečně přišla od maďarů odpověď na reklamaci..Mláďata jsou prý 100% 3týdny stará a na bříško prý nekoukal sorry:o) Ale jinak prý je mu to moc líto a na příští burze prý nahradí uhynulá zvířata..(Zatím jen jedno a doufám že to tak zůstane!)
Jsem fakt překvapenej, že se ozval moc jsem tomu nevěřil, že nějak zareaguje..podle všeho ty prťata s 9cm měli sotva pár dní..
Takže dík za radu hned vše reklamovat..sám bych to asi nezkusil.
Jinak uvidíme jak ještě dopadnu na burze,fotky jsem jim poslal v tom emailu a prtouse privezu z mrazaku..

Tak vidis ;-). Ne nadarmo se rika "lina huba, holy nestesti". Je pravda, ze i na Ladvi se vyskytuje par vykuku, kteri by Te s reklamaci poslali do pryc, nicmene za zkousku clovek nikdy nic neda...
Co se tyka velikosti tech mladat - muze to byt castecne zpusobeno i mnozstvim vajec ve snusce, pripadne velikosti samice, ale mozna i vekem (to vi asi opravdu jen chovatel). Kazdopadne - priste bud pri nakupu opatrnejsi a zvirata si pred koupi peclive prohledni (treba i s nekym zkusenejsim, kdo poradi). Nemusi to vzdy dopadnout takhle...