Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mladá agama-defekt?

V sobotu jsem na burze zakoupil 3 mladé agamy.Udělal jsem tu chybu že jsem si nevzal nikoho zkušeného sebou dopadlo to tak že jsem od nějakého maďara koupil 3 mladé a ted jsem zjistil že nejspíš uplná mimina!Jedno z nich včera dostalo nějaký záchvat jen se kutálí má hlavičku zvrácenou dozadu a na stranu :o( Při tom jsem zjistil další věc která prý není normální ,mají na bříšku pruh jako by "otevřený" bez šupin foto zde r2w3ud.jpg . Poradí někdo o co jde, jestli se s tím setkal, případně jestli se dá něco udělat?

Ja uz na to reagoval na Lizardovi, ale docela by me zajimalo jestli se nekdo s necim podobnym nesetkal, pripadne i u jineho druhu... :?:

...neni mozne ze je to spatnou inkubaci pri vysoke teplote? Asi jedina vec co nas napadla ktera by to vysvetlovala - mozna by vysvetlovala i neodpovidajici velikost ( kolem 10cm) k udavanemu veku - prodejce tvrdi ze jsou 3-tydenni. Nejake ty snusky jsme inkubovali a odchovali, ale s timhle jsme se nikdy nesetkali, a cerstve vyklubane mladata - den stare mame cca. takhle velke.

zdar,ad. lucifere a zadávajicí,tuto není žádný defekt:!:je to marketing tach.Ty Nz co jsi koupil zadávající,měli v ještě před burzou žl.vak a nějaký čů....mu ho odstřih.osobně to tipuji tak na 2dni od Nz.Jinak stran pisatele úvodníku,dájí se rozkrmit a kdyby bylo nejhůř je tu záruka a můžeš je klidně vrátit-pokud padnou,ale dej je do mrazáku.Pokud jsou ,ale stařší jak ti bylo garantováno,ta jizva se zacelí.Co jsem viděl s té fotky dost o to m pochybuji

Nevěděl jsem jak to nazvat sorry,Lucifer taky psal ze to nikdy nevidel..
Ten čů... (prodejce) mi dal i vizitku : www.thomaso-reptiles.gportal.hu ,aspon se muzete juknout na jeho stranky,vypadal solidne ale proste cekal na troubu jako jsem ja...tech malejch tam mel odhadem v prepravce asi 20.Bral je prede mnou uz jinej člověk tak jsem neodolal :o( Pochybuji ze mam sanci to reklamovat .Treba tim aspon nekoho varuju pred timto prodejcem. Prachy me mrzej netvrdim ze ne, ale drti me pohled na tu jednu jak jsem psal... ma neustale zvracenou hlavu doleva dozadu a jen se kutali :-( neni schopna jit rovne,pritom prvni 2dny byla OK..Vubec nevim co s ni...Ted mam strach o ty dalsi 2..zatim jsou aktivni zerou cvrcky a daval jsem jim z kapatka pit..ale jizvu maji stejnou.

Na diskuzi jsem psal ohledne rady co muze byt pricinou te rany a co udelat s tou malou ktera se jen mota pripadne s tema dalsima..ne ohledne reklamace.A ackoliv napsat tomu prodejci muzu tak pochybuju ze nejakyho madara nekde dohonim..a slusnej chovatel by tohle asi neudelal jak uz ted vim..

pokud to jsou madari z podia, tak ti jezdi do Prahy na burzu pravidelne, takze bych v te reklamaci (pokud ji uznaji)nevidela az takovy problem (dost chovatelu si nechce zkazit jmeno), zvlast kdyz Ti na sebe dali kontakt pro pozdejsi konzultace. To, ze prodavaji zvirata v takovem stavu samozrejme v poradku neni, nicmene zadny chovatel Ti zvirata nevyreklamuje x dni po koupi s tim, ze sis problemu vsiml driv, ale neresil jsi ho a jaksi ses nezminil. Stale si myslim, ze bys to mel s nimi zkusit slusne vyresit. Agame zkus dat B komplex...

Dík za rady nechtěl jsem vyznít nějak nabroušeně..jen jsem reagoval, že reklamace nebyl důvod proč sem psal na poradnu..B komplex jsem dával bohužel je pořád jako v křeči má zvrácenou hlavu, nechodí, nežere,:-( přidal se průjem nebo co a to bříško je dost živý:o( Dal jsem ji ke zkušenému chovateli uvidím jak to dopadne ale říkal, že moc šancí nevidí...Tu reklamaci zkusím ale hlavně je mi líto toho mrňouse..

Byt Tebou - vyckam do dalsi burzy, kadavery uchovam v mrazaku a osobne vse s prodejcem vyridim primo na burze (mrtvolky a fotky vem s sebou). Pokud jsi "mladoch", pro dobry pocit se vyplati mit za zady nejakeho "drsne vypadajiciho" starsiho kamose a hlavne - nenechat se odbyt (jazykova vybavenost se urcite vyplati - anglictina je OK). Na to, zda prodejce na burze bude nebo ne se muzes s prehledem podivat na planku stolu burzy v Ladvi. Jeste bych nerezignovala, je celkem bezne, ze nekteri chovatele mejly proste nectou...

JaBulo klobouk dolů,musim priznat že jsem překvapen ba až zaskočen:o) konečně přišla od maďarů odpověď na reklamaci..Mláďata jsou prý 100% 3týdny stará a na bříško prý nekoukal sorry:o) Ale jinak prý je mu to moc líto a na příští burze prý nahradí uhynulá zvířata..(Zatím jen jedno a doufám že to tak zůstane!)
Jsem fakt překvapenej, že se ozval moc jsem tomu nevěřil, že nějak zareaguje..podle všeho ty prťata s 9cm měli sotva pár dní..
Takže dík za radu hned vše reklamovat..sám bych to asi nezkusil.
Jinak uvidíme jak ještě dopadnu na burze,fotky jsem jim poslal v tom emailu a prtouse privezu z mrazaku..

Tak vidis ;-). Ne nadarmo se rika "lina huba, holy nestesti". Je pravda, ze i na Ladvi se vyskytuje par vykuku, kteri by Te s reklamaci poslali do pryc, nicmene za zkousku clovek nikdy nic neda...
Co se tyka velikosti tech mladat - muze to byt castecne zpusobeno i mnozstvim vajec ve snusce, pripadne velikosti samice, ale mozna i vekem (to vi asi opravdu jen chovatel). Kazdopadne - priste bud pri nakupu opatrnejsi a zvirata si pred koupi peclive prohledni (treba i s nekym zkusenejsim, kdo poradi). Nemusi to vzdy dopadnout takhle...

zdar,tak nějak už tomu nerozumím?Jabula to myslela dobře,s tím koho kde dohnat,nehledě na to že ti madáři tam přijedou opět a to ti,garantuji.osobně si myslím,že jsi chtěl ušetřit a na tuto nejspíš asi taky dojel-bohužel.Můj tip je 250kč.možná i 200kč.Tutoje mezi mé rozlišovací schopnosti,proč jsi si nekoupil ty vitticepsky u nás???Já mám radu na závěr-celé to bříško stáhni a dej tam plastiku steh,jinak je to Motýlek,,ale bacha ta vrstva na tom přilepení musí být z "tisíce "kousků ,vypadá to jak ty bublinky .Ostatní si odlepují.

Nic ve zlém jak jsem psal...ušetřit jsem vážně nechtěl cena byla 500,- (tuším že je to normální cena za mrňouse možná až dost) Pravda, chtěl 550,- když viděl jak váhám že jsou prťavci dal mi slevu :o)Vzal jsem je proto, že měli pěkné vybarvení říkal sandfire a pastel..Ta nejhezčí byla nejmenší a teď je asi ztracená..Ty Maďaři z pódia nebyli byl to chlápek v druhé řadě zprava blíž ke dveřím.Mluvil anglicky a teprve z vizitky jsem zjistil že je to maďar..Nevím kde jsem je měl koupit u vás, ale jestli jste byli taky na burze v Ládví tak jsme se museli minout, protože já tam byl hned v 8,00 abych se netlačil a mohl si vybrat..(Na minulé burze to bylo totiž strašný a jedinou pěknou agamku která se mi líbila mi vyfoukli před nosem lidi co mě předběhli ve frontě!).Bohužel v té době co jsem tam teď byl jsem jiné agamy neviděl krom jedné dospělé což jsem nechtěl. Takže jsem zvolil prťavce, páč vypadali že jsou ok a chlapík mě ujišťoval že jedí bez problému a tvrdil že jsou staří 3týdny..Chtěl jsem je mít od malička ne dospělé tak jsem je vzal..bohužel moje nezkušenost a přiznám trochu nedočkavost se na výběru podepsali...toť vše. Reklamaci zkusím a uvidím, když to neklapne budu rád když někdo nabídne mrňouse od solidního chovatele s odběrem v Praze..V každém případě díky všem moc za rady a zájem...

i madari z te druhe rady v hlavnim sale jezdi pravidelne. Potkas je na takrka na kazde burze v Ladvi. Da se s nimi bez problemu domluvit anglicky, madarstina netreba. Urcite dej vedet jak to dopadlo, a co Ti na Tvoje problemy s vousatkami rekli...

zkus mi poslat text te reklamace,pokusím se ti pomoct.Mám maďarské předky a znám i pár starších lidí,kteří maďarštinu ovládají celkem schopně.Nic neslibuju,ale pokud tam nebudou technické a vědecké vyrazy,tak to dají dohromady.Pošli mi to do SZ nebo na mail a během zítřka bych ti mohl poslat zpět překlad

Tak bych chtěl zatim oznamit že na email zatím ze strany madaru žádná reakce.....no uvidíme psal jsem teprve dnes ráno možná je to brzy.....Jinak stav agamek je nasledujici: prvni beze zmeny stale "ochrnuta" ci v kreci se zvracenou hlavou sama neji...nevim jestli ji nemam zbavit trapeni neverim ze je schopna to "rozchodit":-( druha agamka dnes odmitla taky jist je to ta s jizvou z fotky...doufam ze to nic neznamena jinak je takova linejsi ale relativne v pohode..posledni jak jsem zjistil nema jizvu a taky je nejcilejsi...

Já nevím, já tam nikdy nebyl, mám to skoro 500km, spíš mi přišlo úsměvné, že je to "odevšaď kousek". jinak poměry s agamama na burzách jsou střídavě oblačno, někdy líp, často hůř. Přesto si myslím, že solidní chovatel si cestu najde, byť třeba k trěm, co se ponejprv spálí...

zdar,Luci mohu tě požádat o maličkost?Nedávej všechny do jednoho pytle:!::!::!: a taky si myslím,že tvůj názor je vytažený z kontentextu a hledáš jen chyby,nic proti je to jen můj nároz,ale něchtěj aby jsem se na vitticepsky vrhnul,už je to hoodně co jsem je otočil,pak je budu pálit za reálnou cenu tj.200Kč a všechny budou v takové velikosti,že si budeš myslet,že jim je měsíc a budou třeba 2dni starý takže tak

Bavime se doufam o cerstve vylihlem mladeti agamy vousate, stav v den nula, ne o nula dnu starem leguanovi nebo krokodylovi ;-)

Jaxem psal, nestoji mi to za flame, a tuplem ne za nejaku sazku. Maximalne tak treba o prepravku coca-coly, kdyz uz jsem ten abstinent a jsem presvedcen o sve nesvate pravde :-[ Stejne by to bylo tvrzeni proti tvrzeni neb bych nebyl v den D u klubani se mladete z vejce. ;-)

Jina kdyz uz pismekuji, tak muzu klidne zacit teoretizovat o tom ze jester ktery ma v dospelosti kolem 50cm a samice dokaze rocne vyprodukovat klidne 100-120 vajicek nejspis nebude mit mladata ktere budou merit po vylihnuti 40% velikosti dospelce :i:, to uz tak nejak nepusti fyzika ani biologie.

Pak muzu zacit tahat neco z praxe - byt nejsem myslim zadny überchovatel, tak nejake ty snusky jsme preci jen uz odchovali. A tak nejak odsledovane ze velikost mladata po vylihnuti souvisi s inkubacni teplotou - cim nizsi tim delsi inkubace a vetsi mlade. Loni jsme inkubovali pri nizsi, inkubace trvala na tento druh myslim extremne dlouho (posledni mlade tusim 106 dnu :!:) a mladata se lihli velke kolem 11,5cm. Letos pri zhruba 28°C to bylo uz normalnejsich cca. 78 dnu a mladata meli cca. 10,5cm.

Umim si predstavit mlade vousatky co vyleze z vejce a ma dejme tomu 12 - 13cm. 20cm nikoliv - objem roste s 3 mocninou = takove vejce IMHO vousatka nevyprodukuje. Na zaver neco vlastnorucne nafoceneho:

[http://i153.photobucket.com/albums/s210/LucyFerr2/  mrnatka-krakeny-6-5-2008-a.jpg]

[http://i153.photobucket.com/albums/s210/LucyFerr2/  mrnatka-krakeny-6-5-2008-e.jpg]

[http://i130.photobucket.com/albums/p270/Eblefle/pr  dik-s-mamou2.jpg]

No neřeš to,asi do té sázky nepůjdeš tuto je jasný.Asi sám viš co chovám tak by jsi si mohl vybrat.k těm vejcům-je to podle loc.tj,tak pokud bude podíl 70:30 pro zelený tuty samice dají 3snůšky po 10vejcích.jinak moc jim topíš v inkubátoru bohatě stačí 25-6 ve 22stup.se vývoj zastaví.ted mi nemusíš věřit,ale odchytl jsem 1,0 co měl 65cm a žral fazole z popelnice,mysli si o tom své

22cm se mi zdá taky dost, ale možný to je (osobně bych netvrdil asi víc jak 18cm). Dnešní samice sotva dosahují mohutnosti samic před deseti lety a kdo má oči tak to prostě vidí... Stačí se kouknout na jemeňáky, kde už je to řekl bych skoro kritický, zvířata dosahují v dospělosti tak 2/3 nebo i 1/2 velikosti co zvířata před 8 lety kdy jsem měl svoje první... Odchytovej a NZ samec se nedá vůbec srovnávat... Mláďata jsou taktéž poloviční.

Sledování JCU v Austrálii:
vitticepsky tam dorůstají 55-60cm, extrémě i víc a dospívají v 12-18 měsících
v přírodě kladou 10-25 vajec (2-3x do roka)

V běžném chovu:
Mají od 40 do 50 cm a v chovu běžně kladou od 12 měsíců
v chovu 15-35 vajec (i 5x za rok)

Navíc v přírodě jdou do chovu zase jen nejsilnější, nikdo se tam s nedochůdčatama nepiplá. Takže si udělejte sami obrázek o tom co je a co neni možné. Kvalitní velká samice naklade v klidu 2-3x větší vejce než samice z chovu a když si vezmu že vějce se cca 2x zvětší tak se do toho vajca narve už sakra velký mládě. :-)