Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem čolek ohnobřichý chov

Zdravím přemýšlím nad pořízením čolka ohnobřichého už jsem brouzdal na internetu ale přeci jen bych se rád zeptal na pár věcí ohledně chovu takže...

1. Jaké jsou nároky na rozměry terária pro 1-2 kusy
2. čím je nejlepší je krmit
3. jakou potřebují teplotu a teplotu vody
4. jak vysokou hladinu vody potřebují
5.Pokud je chováte taky ocenil bych fotky terária pro inspiraci

Děkuji předem všem co jsou mi ochotni odpovědět a poradit

1. Nároky na prostor jsou minimální, osobně pro takhle malé čolky (pro pár) doporučuji plochu max. cca 50-60 x 30-40 cm.
2. Není problém zkrmovat vše, "co se hýbe", od hrubšího zooplanktonu až po žížaly a drobný hmyz.
3. Obecně bych u všech ocasatých varoval před vyššími teplotami (nad 20-22 st.), některé druhy je sice dokáží částečně tolerovat, ale má to negativní vliv na jejich chování, zdraví (vitalitu), růst a nakonec i zbarvení. Ideální je teplota vody do 20 st. Vzduch neřeším, protože jsou silně akvatičtí, ale logicky ne o moc vyšší než voda, aby se neohřívala. V praxi prostě nevytápěné akvárium, raději v chladnější místnosti a samozřejmě ne na místě, kam svítí přímé sluneční světlo.
4. Bohatě stačí cca 20-25 cm.
5. Bohužel nemohu sloužit.

uplně stejně jako o dospělce, jen potrava přiměřená velikosti- zooplankton, nasekané nitěnky atd. Pokud to jsou hodně malé, čerstvě vykulené larvy, tak ty ze začátku potřebujou nálevníky. Dá se to udělat celkem snadno...z nějaké čistčí stojaté vody se donese pár stonků potopené mrtvé trávy, nebo trocha listí, co leželo na dně. Dá se to do nádrže larvám a akorát se obměňuje voda, nálavníci na tom a jiná drobná kořist na tom jsou přítomní sami. během pár dnů larvy vyrostou na tolik, že berou už i korýšky nebo ty nasekané nitěnky a pak se ta tráva může vyhodit.

sama je chovám a posílám foto,akorát hladinu vody určitě níž musím to ulít aby si mohly vylézt v pohodě na sucho(viz. kořen)jinak o hýbající se potravě nevím,sama jim kupuji mražené nitěnky,ale asi jak rozmrzají tak se ,,hýbají´´ :)(ale musím říct že sotva tam hodím rozmrzající nitěnky mám strašně zakalenou vodu,docela trvá než se to hodí do normálu :))ale ty jsi chtěl terárium? neni výhodnější pořídit si akvárium?v teráriu by muselo být hodně hodně vlchko :)do toho bych asi nešla :))

o hýbající se potravě nevím

No, třeba stačí vzít jemnou síťku a nachytat si patentky živé nebo zooplankton, hmyz atd. Určitě je to zdravější a zábavnější než jim dávat jen zmrazené.

sama jim kupuji mražené nitěnky,ale asi jak rozmrzají tak se ,,hýbají´´

No pohyb v nich rozmrazování nevyvolá, ale asi to bude tím, že čolci je cítí a když je hlad...

ale ty jsi chtěl terárium? neni výhodnější pořídit si akvárium?v teráriu by muselo být hodně hodně vlchko. do toho bych asi nešla

Akvárium nebo terárium, stejně je slepíš ze skla silikonem, tak jaký rozdíl...:-)

1.)že se nemusí hýbat,může být zmražená-mrtvá
2.)nejsem tak blbá abych si myslela že rozmrazením se oživí,ale jak se led rozmrazuje voda způsobuje ,,pohyb´´ nitěnek,nemyslela sem že obživnou
3.)v akváriu se nemusí udržovat extrémní vlchko nebot je tam voda,celkem logické,ale v teráriu ano nebot tam voda není :))) (jistě že tam může mít bazének ale to by tam musel být stále,a to už je skoro stejné jako akvárko,ne?)

ale hádat se rozhodně nechci,jen jste mě špatně pochopil,rozhodně je na to nechovám dost dlouho :)

Dobrý den, prosím o radu... Mám v akvárku 120 litrů dva čolky ohňobřiché, skoro dva roky. Jeden přestal žrát a předevčírem jsem si všimla, že má hodně nateklé, vypouklé, jedno oko. Leží těsně pod hladinou. Myslíte, že mu jde nějak pomoct nebo lepší utratit? Nevypadá, že by mu bylo dobře :.(

Dobrý den mám dotaz nevim jestli se to sem zrovna hodí ,ale nenapadá mě kde bych jinde našla pomoc . Chovám doma čolka čínského a obávám se ,že má něco s přední nohou . Vypadá jakoby mi mela pomalu odpadat ,zbělala a je taková natrnutá . Poradíte mi prosím co s tím ?