Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Subsrát pro hroznýše

Ahoj chtěl bych se zeptat co používate za substrát pro hroznýše.mě byl doporučen lignocel ale přijde mi moc vlhký měl jsem v teráriu v noci kdy je vypnutá žárovka 85% vlhkost a ve dne kolem 70% tak aby hroznýš nedostal nějakou plíseň.Když jsem měl chvíly jen noviny tak tam byla zase vlhkost kolem 40-50% což mě přišlo málo tak nevim co by bylo asi tak ideální a na kolika držet vlhkost.Díky za rady

Zdravim,

nasel jsem toto vlakno jako jedno z nejaktualnejsich ohledne substratu, tak si dovolim otazku k tematu. Kde se da koupit cyprisova kura? Pan Divis ji uz neprodava a petilitrovy pytliky, co jdou dostat na burzach, tak ty nechci. Rad bych toho vic do terarka pudorysu 120x60, za rozumnou cenu. Dopredu dekuju za info.

Zdravim,
cypřišovou kůru jsem bral od pana Diviše taky. Je to podle mě asi nejlepší substrát, protože dobře drží vlhkost a neplesniví.vzhledem k tomu, že bych potřeboval vetší množství do několika terárií, tak bych byl taky rád za nějaké info, kde jí sehnat. Kupovat jí po 5 litrových pytlících by se "kapánek" prodražilo.:-(

Dik, hobliny rozhodne pro hroznu nechci, celkem dobre uz 11 let funguju s trochou lignocelu na linu. Timto prohlaseni ovsem za zadnou cenu nechci vyvovat dalsi lignoceli polemiku. Spis bych uvital informaci, kde sehnat za rozumnou cenu alespon 20-litrovy balik cyprisove kury. To byl jediny zdroj pan Divis?

Ondrej Divis doviezol vtedy z USA cely kontajner ciprisu lebo tu sa to nedalo zohnat a mensia varka sa nedala/neoplatila doviezt. Naposledy som s nim hovoril v decembri v Hamme a vravel ze uz nema nic. Aj ked udajne "rokoval" s niekym kto chcel par tisic vriec a vraj ak to vide tak by doviezli dalsi kontajner (spominal tusim ze len preprava stoji nejakych 5.000$). U nas som videl cipris akurat do firmy ZOOMED, v porovnani s tym od Divisa je jemnejsi a niekolkonasobne drahsi.

Hmmm, tak to sme sa zase nikam nedostali. Ale aj tak diky za reakciu. Stvorlitrove vrecka za cenu cez kilo u Zoomedu... :-(. Cypris som nasiel aj u Teraechisu, ale ako som uz napisal, patlitrove balenie (sice pod kilo) stale nie je ono. To si tu akoze miestni curtuskari a viridiskari nakupili od O. Divisa do zasoby, a teraz uz nikto cyprisovu koru kupovat nepotrebuje? Alebo ju nebodaj kupuju po patlitrovych vreckach a ja tu zbytocne otravujem, ze by som rad balenie po 20 litrov (a najradsej hned dve)?

Aha, to mi z Tvojho predchadzajuce prispevku nejako nevyplynulo. Ak je to tak, ako pises, tak na cypris asi prdim. Nakoniec, ved som do terka vlepil take krasne lino, co vyzera ako stara drevena podlaha, ze je mozno aj skoda ho nejakym substratom zakryvat... Nie kecam, zrejme zostanem dalsie desatrocie u lignocelu. Alebo aspon kym nepride dalsi kontajner z USA.

Cypřišovou kůru konkrétně pod constrictory nedoporučuju, obsahuje něco, co hroznýšům vadí a i na suché cypřišce mají kožní nekrózy.Po přestěhování na jiný substrát (noviny, hobliny)bylo okamžitě po problému.Stěry na bakterku a plísně negativní. Není to jen moje zjištění, tento problém jsem konzultoval i s jinými chovateli constrictorů a také nemají dobré zkušenosti, takže předávám dál. Pod krajty je ale naprosto super a jednoznačně doporučuji.
[http://tera.poradna.net/file/view/6541-006-jpg]

Diky za nazor. To je velmi zajimave. Jeckde v literature se cyprisova kura velmi doporucuje i pri hroznyse. Bavime se ale skutecne o cyprisove kure? To na obrazku spis vypada jako nejaka mulc z jedle/borovice. A k tomu pomerne sucha.

BTW, ten hadek, to je asi nejaka australska krajta, ne? Mi prijde divne, ze ta kura vadi hroznysum ale krajtam ne. Mas to sam nejak statisticky podchyceno, vcetne podminek teploty, zpusobu vyhrivani a vlhkosti? Rad se k tomuto dozvim vic.

Ted jsem si vsimnul, ze tykam. Tak se kdyztak omlouvam, uz to prepisovat nebudu.

Prepáč že sa zamiešam, ale mohol by si tie kožné problémy trošku konkretizovať? nástup, priebeh atd....na cypriške chovám všetkých velhadov včetne constrictorov, amaralcov a zatial som nadmieru spokojný už nejaký ten rôčik - žiaden problém sa nevyskytol práve mi to príde ako najlepší substrát pod ne.

Tak když dám do vyhledávače piniová kůra, najde mě to jen 3 odkazy a všude se řeší že tohle je vhodný pro toho a tohle pro toho hada. Jen mě zajímá zda je to vhodné pro hroznýše.Dočetl jsem se třeba nevím v jakémn vláknu,že cypřiš.kůra spíš pro krajty, pro hrozny nee.Já jen jestli to doma někdo používá a jak je s tím spokojen.Jinak je pravda,že o substrátech toho je tady mrtě,ale piniova kura pouze u hr.duhových a zimování už nevím v ledničce.Takže s tím 1000x bych to neviděl tak horký.Jen sem se zeptal.

Tak jsem si koupil do terárka rašelinu-Pravá přírodní rašelina,přírodní produkt
Pak mě celkem zarazil nápis vzadu:Při práci nejezte,nepijte a nekuřte.Používejte ochranné rukavice. Při zasažení pokožky rychle opláchněte dostatečným množstvím vody a omyjte mýdlem. Tak nevím jestli to tam teda mám tomu chudákovi hadovi vůbec dávat :)

já rašelinu kupuju u nás ve zveráku exotera a jsem sní maximálně spokojenej za 44kč tableta co udělá 8,8l a akvarijní písek hrubej..Radši bych mu to nedával :D ... a to 1000x bylo myšleno, že tento dotaz je tu tolikrát už snad nehledně toho, že jsi kupoval určitě hada od nějakého chovatele tak jsi se mohl zeptat jeho poradna sice je na to aby se tu radilo, ale když je to tu tolikrát příde mi to jako nehorátnej spam

Ehm, tak zrovna takhle jsem to nemyslel... Ale jestli je to chladnokrevna ironizujici reakce na moji chvalu, pripisuju Ti bod!
Jestli je to nevinne, tak jenom naznacim, ze existuji uzivatele internetu bez potreby sdilet soukromi s celym svetem. Napriste lze odkazat napriklad na fotku na vlastnim harddisku. Bude videt to same.

Edit: Redsnake mne predbehnul.

mozno oneskorene ale as teraz som sa docital môj známi chova velhadov aj vsetky mozne plazy od pythonov az po koralovky a povedal ze ten lignocel, piliny a take tie veci su zbytocne drahe ze najlepsie je obicajny koberec ze ked sa had vypradzni vzdy to viperie dobre drzvi vlhkost a had snim nema ziadne problemy

Moderne farby uz tusim olovo neobsahuju. Niekto pouziva cele listy, niekto skartuje. Tak ci tak sa tie skartovane stlacia dokopy. Na servitkach su chovane zvierata uplne bezne. Ked ale zvazim kolko toho treba pre dospeleho hada tak je sakra rozdiel ci kupujem servitky alebo pouzivam letaky co mi chodia "same" do schranky.