Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vaši ještěři vs. kořist

Je zde plno krásných fotek hadů soupeřících s myškami, tak bych rád viděl i nějaké fotky pro mě zajímavějších ještěrů, jak zápasí třeba jen s nějakým hmyzem, doufám, že se to zde chytne =)

Jo, jo stejně velké myši žraly i trochu menší samice a mnohem raději než holátka. Asi je přitahovala, či provokovala bílá barva a větší aktivita kořisti. Jen to nechce krmit moc často, následky jsou dna a špatné trávení. Jinak nikdy se nestalo, že je myš kousla, vždy ji chytli na hoře za krkem a jen to křouplo.

Chameleony jemenské již nechovám, vrátil jsem se k chamíkům po pár letech , ale jiné druhy. Podávám tak jednou za 7-14 dní, ale nejen myši, ale třeba i žížaly a jiné obratlovce / hadi, ptáci/. Když se vrátím k tomu trávení, tak je to pro ně kalorická bomba, dobrej zdroj vápníku, ale problém je , že nejsou schopni posouvat v trávicím ústrojí potravu bez nestravitelnejch zbytků. Navíc jim tato potrava může přivodit dnu, která se většinou projevovala u samic. Takže opatrně, tuším že tuto potravu doporučoval i Petr Nečas, jaký je jeho názor dnes nevím.

Milá Martino,
krmení chameleonů obratlovcema je pro ně tak přirozené , jako pro legouše zelená strava / ten salát tam kde žijou asi moc neroste/. Chameleoni i v přírodě loví vše co dokáží uchvátit ptáky, hlodavce, ještěrky , hady, a samozřejmě hmyz. Jistě je co nejpestřejší strava mnohem v hodnější , než krmení cvrčky s občasným "přilepšením" moučným červem. Co se týče dny , tak u starších samic je dost častým jevem, i při krmení pouze hmyzem, ten problém nemá jen jeden původ, je to následek selhávání ledvin, a to jak v důsledku dehydratace a nebo právě nevyváženého poměru bílkovin a vody.

Tak jsem zase o něco moudřejší, přiznám se že chamíkům vůbec nerozumím a nezapírám že jsem hlodavcomil. Proto mám doma z ještěrů jen vousatku, tý stačí na zajištění pestrosti stravy smýkaný hmyz a dost druhů zeleniny a ovoce. K tomu salátu bylo myšleno obecně zelený krmení, jasně že v amerických lesích toho moc z rodu locika neporoste.

ahoj lidičky chovám ještěry tupinambis mrianae mam je 7 měsícu a bez problemu přimali potravu a najednou přestali žrat už 12 dní si nic nevzali mohlo by to být mírným poklesem teploty přstal jsem doma topit a terarko vytápím kamenem a přs den dotoho svítím 60 žarovkou, skošel jsem ruznou potravu jediný do čeho drobed lízli je syrové vajíčko prosim jestli mate stimto někdo nakou skušenost.

Mně občas dali pár dní hladovku, hlavně při chladnějším počasí. Chce to pořádný zdroj tepla a i UV A i B (hlavně A pro aktivitu a vybarvení). Já mám 300 W Osramku ultravitalux a infralampu 250 W. (Ale je to velká nádrž 150x80x100(v) cm s větráním po celém stropě). Na výhřevném místě by měli mít okolo 40 st. C a hodně slušně osvětlenou nádrž (jsou to denní ještěři).
Osvědčenou směs, co mi žerou je - směs sladkého ovoce (banán, zralé kiwi, hr. víno, hruška, mango, blumy aj.), nastříhaných myší a šneků (2:2:1). Někdy jim tam hodím i pár zophobasů (peruánský červ) a mírně to popráším nutrimixem pro nosnice.

A jak často je krmíte masitou potravou a jak často ovocem, a chtěl bych se zeptat jestli jsou vhodné i jiné druhy masa třeba kuřecí,králičí. A světlo mam UV A a mam pod světlem 41 až 42 st.V chladnějším místě mají okolo 23 až 25 st. V noci mají okolo 20 a na kameni okolo 30 st.

A jak často je krmíte masitou potravou a jak často ovocem

Krmím je cca 3x v týdnu a vždy buď takhle směs všeho nebo to střídam cca 1:1.
Jiné maso lze občas použít, ale celé myšata nebo myši považuji za nejlepší (kompletní s kostma i vnitřnostma). Jinak pro zpestření jim občas hodím do terárka hrst zophobasů nebo velkých cvrčků.

A jaký substrát používáte nejradeji,já jsem skoušel drobné kamínky ty byli docela vpohodě,pak jsem dal písek a druhý den po příchodu zrachoty nebylo do terarka vidět lezly z vody na pisek a hurá šmejdit po skle.Pak jsem skoušel kuličky keramzitu ty byli taky vklidu,a řek bych že jim se taky líbyli.Co se týká potravy krmím obden ale ne ovoce.Myslel jsem že jsou spíše masožraví i když jsem viděl video jak krmí tejáka třešněma ale to byl(Tupinambis teguixin).Ovšem to ovoce hned zítra napravím,doufám že jsem jim tím neublížil.

Jo a ještě jsem zapomněl zrovna je mám na mulčovací kůře azdá se docela dobrá zahrabou se do ní jako úkryt mam dutý špalek z jabloně kde tráví noc.Dnes třeba vylezl jenom samčak a holku jsem dneska neviděl což není časté celí den chrápala v úkrytu.Co se týče potravy jako cvrkalů tak jsem vždycky jenom pootevřel krabičku kterou jsem držel v ruce a oni jí vždy pěkně vyzobali strašným fofrem a ty co utekli po terarku je kolikrát vzbudili i po zhasnutí a zdlábli je dnes jim běhají po terarku a oni se třeba hřejí pod žárovkou nebo na kameni cvrkalové kolem běhají a oni jenom lež a spíš je to rozčiluje.

ale to byl(Tupinambis teguixin)

Jo, my máme teguixiny. Ale žerou tak 1:1 ovoce:maso, ale někdy i víc masa, ale ne nějak extrémně víc.
Jako substrát používám rašelinu s pískem (asi tak 3:1) a dost často to rosím, aby nepřesychal, rádi se do něj zavrtávaj, občas není nějaký z nich vidět i den dva. Na tom mám nějaké velké kořeny a kámen pod lampou.