Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Optimalni velikost tera?

Cetl jsem toho uz hodne ale nektere rozmery mi prijdou ponekud nadhodnocene...podle vas rozmera(sxhxv) 110x40x40 bo 100x40x50 nebo 110x30x30....terarium budu stavet a premyslim jestli udelat vetsi pro par, nebo ho prepazit na vysku nebo udelat radsi 2 aby byli oddeleny a dat je k sobe jen na pareni...co si o tom myslite..?

super...myslel jsem si ze to bude stacit...kdyz jsou uspesne odchovy v rack systemu...tak pak je vsechno luxus :D ted premyslim jestli postavit dost velke pro par nebo radsi 2 mensi...zajimalo by me jestli se nekomu povedl odchov pri chovani paru pohromade...nebo jestli je opravdu nejlepsi chovat zvlast...precejenom byt neni nafukovaci :)

diky ti dobra vilo :) jdu planovat a pak trada pro OSB ;) jinak jaky nazor mate na pozadi v tera? premyslim polystyren plus lepidlo na dlazdice a pisek...nebo tam prsknu nejakou tapetu...premyslim co bude lepsi...a pak taky co tam dam za kytky u hrozni mam umele a je spokojenej...ale premyslel jsem o zivich...

osobne pozadi pouzivam jen v nekterych terariich, napr u gekonu...U hadu ho nemam, co do esteticnosti je to super, mozna tim i pri vytvarovani pozadi ziskas vetsi plochu pro plazeni, ale preci jen, nejaky ten bobek se z toho blbe cisty atp...Ale to je muj nazor, jsem zastancem hygienickeho chovu, tim nemyslim, kazdy bobek vyhodit do pul minuty...ale preci jen jednoduse zarizene teraria.
Kvetiny v terariu, samostatna kapitola...Otazkou je, jakou funkci maji umele kvetiny v terariu, prostredi nezvlhci prirozenou cestou, neb je to plast, hadovi jsou jistojiste naprosty sumak a ze by zastavaly dekoracni funkci?Tak to bych zrovna nerekl...Zive kvetiny jsou idealni prostredkem pro zkvalitneni mikroklimatu v terariu, jsem jejich zastancem, ale zase je tam xx problemu, mne dela problem udrzet pri zivote pomalu i kaktus, takze v terarku mi vse casem pomre...ale je to vec kazdeho z nas, pokud by ses o ty kvetiny zvladl starat, jiste udelas dobre....Imho, reginy Ti je polamou;-)

Zdravím, pozadí jsem si dělal z polystyrenu + silikon + písek a jakákoli tapeta se tomu podle mě nevyrovná. Ohledně kytek k hadům moc nevím. V teráriích se perfektně daří Ibišku (Čínské růži), Ficus Pumila, Různým druhům orchydei, Aucuba Japonská, Zelenec chocholatý a spousty dalších ;-):))

já sem to dělal tak že sem polystyren vytvaroval pájkou v kté byl drát ale pozor!!!!!!!můj známý elektrikář řikal že se do té pájky dá použít jenom měděnej drát a když sem ho tam dal tak se mi pochvili co byl nažhavenej zvohnul tak sem tam musel dat "dvojtou"vrstvu toho drátu no a já sem to pozadí natřel lepidlem na kachličky a nechal 2 dny zatvrdout a dal do terárka a práce mi trvala víkend když nepočítám zasichání

Mě to trvalo týden aj ze zasicháním.Vyřezání a tvarování polystyrénu,2x vytření duvilaxem(neředěným),2x stavebním lepidlem flexi,další nátěr duvilax větší vrstva rozetřít a nešetřit a můžeš hned rozsévat okrasné kamínky.Po zaschnutí můžeš přelakovat duvilaxem je po zaschnutí čirý a nebo vodou ředitelným lakem .
Používal jsem duvilax protože je to lepidlo a zároveň penetrace proti vlhku. Terárko mám vyrobeno z nábytku kanceláře.
Nějaké obrázky.