Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Recepty - hmyz

Zdravím, někde na tomto webu jsem se dočetl že někteří z vás ochutnávali moučné červy, cvrčky snad i šváby a já bych to také rád zkusil ale jak na to? Nějaký recept jak udělat cvrčka nebo červa? Nebo i nějaký další hmyz? Předem děkuji za odpovědi.;-):-D

Zdarvím
Nevím jak ostatní, ale já to dělám naprosto jednoduše. Cvrčky týden před jejich smrtí nechám vyhladovět, jelikož jinak jsou hořký. Takže je nechám vyhladovět potom je hodím v nějaké krabičce do mrazáku, nechám je tam cca 10 minut. Dám na rozpálenou pánvičku s trochou oleje. Na tom je dělám také cca těch 10 minut a pak máčím v čokoládě na vaření. Poté dám na talíř na těch deset minutek do lednice a může se podávat. V čokoládě mi nijak výrazně nechutnají podle mě jsou lepší naslano, jen lehce opražení s trochou koření to jsou vynikající.
Pak bych doporučil sarančata naslano dělám je úplně stejně jako cvrčky, opražím a s kořením. Někdy je lepší jim utrhat nožičky škrábou v krku :-D
Dobrou chuť ;-)
Vítek

Vyzdvihnu to výše. Docela mi děláte chutě to zkusit. Nechci nic ze zverimexu, protože nevím co to žralo atd (myslím že chápete). Doma mám jenom dubie. Nemáte nějaké tipy jak s nima naložit aby byli co nejvíce chutní? A docela by mě zajímalo co se jí. Samci s křídly asi nebudou nic moc a trhat to... no nevím a dospělé samice budou asi docela dost mastné takže asi odrostlé nymfy? Děkuju za tipy, rady a postřehy :-)

Ahoj, když chci aby se mi z masných červů vylíhly masařky někdo psal, že je mám nechat v kelímku a dát do nějaké uzaviratelné nádoby a někdo zase, že to je totálně jedno, jestli je v tom nechám. Já si taky myslím, že je to jedno, ale radši se zeptám Vás zkušených. Můžu je normál vysypat do uzaviratelné nádoby ? Vím, že je to stupidní dotaz ale i tak moc díky za odpovědi

já delám červíky na pánvi, necham je vyprazdnit a poté je zasypu kari korením, aby se ho napapali, ideálně 20 hodin a osmazím na trošce oleje, cvrčky delám tak, ze je dam do mrazaku zmrazit, usmazim pár minut do krupava ve fritaku, v misce posypu červenou paprikou a solí a švábi hodím taky do fritáku a rozprsknou se jako popcorn a hezky krupou:D