Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem larvy much v zakrslém králíkovi

Dobrý den.
Králíkovi na zadní straně zad opadala srst a muchy mu tam nakladly vajíčka. A z toho se vylíhly larvy a není možné je z toho dostat. Lezou mu dál do srsti a čím dál víc srsti odpadává a sem tam se ztratila i kůže a má to celý mokvavý.náky velky červy asi 1cm jsem mu sundal a velky chuchvalce vajiček sem mu aji s chlupama ustřihnul ale náky larvy tam furt zustaly. poraďte prosím nějakou mastičku nebo jak ho vyléčit a zbavit se larev a vajíček. Děkuji

Souhlas, přesně tak vlákno není inzerát, a zrovna dnes mohlo někomu, kdo má stejný problém pomoci. P… nový
Mila Andreo, moc dekuji za prispevek. Dnes se nam stala uplne stejna vec. Kralicka jsme nechaly uspa… nový
Mia9 09.05.2018 22:18
Mia9
je to pravda, zažil jsem to také, králík nakonec zemřel nový
havmart 06.08.2020 19:15
havmart
Tento týždeň sa nám stalo to isté. Boli sme na dovolenke a malinká bola u tety, tá ju púšťala aj von… poslední
Roxie 08.09.2023 10:25
Roxie

tak tohle je opravdu síla a musím jen litovat toho ubožáčka za jakých podmínek musel umřít. V tomto případě snad jen dobře, že už to má za sebou, tohle je záležitost určitě několika týdnů, je to silně zanedbané a opravdu se přikláním k názoru, že to bylo až týrání .....podle mého vznikla z nějakých důvodů nějaká rána či jiný defekt, který byl neléčený několik týdnů, začal hnít a poté se do toho dali ty červi.....každopádně je to dost otřesný!!!

Ten králík byl už pravděpodobně starý a před smrtí,spíš než to léčit to bylo na injekci,co by mu ukončila trápení.Každopádně se to mělo řešit dříve a né tady,co jako dotyčný čekal za radu?
Kdysi jsme měli psa,co se dožil asi 17let a ke konci ochrnul na zadní nohy a mouchy mu nad zadek taky nakladli vajíčka.Odehrálo se to strašně rychle.
Veterinář moc nepomohl,zoufale jsme to pořád dokola šplíchali Raidem a nakonec jsme se rozhodli pro injekci,bylo to pro něj nejlepší.

Nestačím se divit, jak jste všichni chytrý:-(( Jaké týrání zvířat? Tohle se bohužel stalo i mému králíkovi, říká se tomu myiáza (nechápala jsem, co se mu to to stalo, tak jsem hledala informace na internetu a tohle jsem zjistila, tak jsem z toho byla úplně v šoku, v životě by mě nenapadlo, že by mouchy mohly naklást ty svoje vejce na živý zvíře a larvy ho pak žraly zaživa :-( jo , taky se to stalo mému králíkovi, bylo to šílený. a nemá to nic co dělat s tím, že byste se o něj nestarali. pravidelně jsem mu čistila kotec, běhal po zahradě.... teď k tomu, co jem o tom zjistila: kdy je venku teplo, lítají nějaký zelenomodrý mouchy, který nakladou zvířatům (zejména těm, který maj třeba průjem, nebo podělaný zadek) vajíčka a z těch se do 4 hodin vylíhnou larvy, který si prožírají cestičky uvnitř králíka a žerou ho zaživa. do 2 dnů králík umře na otravu krve.
sorry, že to píšu tak natvrdo, ale po tomhle děsným zážitku už jsem tak nějak cynik:-) den předtím ještě byl králík úplně v pohodě, pak jsem dopoledne si všimla, že je nějak skleslej, tak jsem na něj koukla a děs:-( všude kolem zadku měl nepřestavitelný množství červů (fakt šílený a nepřestavitelný), byla sobota, volala jsem veterináři, ten k dispozici nebyl - i když se takovýho cajchu strašně štítím, králík měl přednost, vůbec jsem v tu chvíli na odpor k červům nemyslela, tak jsem se mu ty mrchy snažila všechny odstranit pinzetou, posléze jsem zjistila, že je to nereálný, tak jsem ho vzala pod sprchu a smývala jsem ty mrchy a během dou hodin umřel děs a hrůza:-( bylo mi ho strašně líto:-( prostě šílený. nemá to co dělat s tím, že by se člověk o králíka nestaral a kašlal na něj, ale tohle prostě proběhne tak strašně rychle, že se to dá těžko zjistit s většinou je pozdě:-(( no jediný, co můžu všem chovatelům macků doporučit je, aby hlavně v létě, když jsou hice, čistili králíkům zadek, aby ho neměli podělanej a nelákali tak mouchy a aby prostě těm mouchám absolutně znemožnili přístup ke králíkovi (moskitiéry proti hmyzu, sítě atd.
Tak takhle u nás na teraporadně urči né (Melda) (Aurifer)

v tomto příspěvku jsou některé užitečné informace k problému, proto jej po korekci sprostých slov obnovuji (Aurifer)

sorry, že to píšu tak natvrdo, ale po tomhle děsným zážitku už jsem tak nějak cynik

Milá atalante, patrně neznáš pravý význam slova cynismus. Ujišťuji tě, že to nemá vůbec nic společného s vulgarismy a vulgaritou a přeji ti hodně štěstí, až tohle bude číst nějaký mod.
Co se týká zadavatele - těžko se může vztekat, že mu nikdo neporadil a králík mu umřel. Nikdo tady na netu za to nemůže.
Jinak díky za zajímavé info (bez ironie), jen se zkus příště vyjadřovat slušně, tedy jestli na příště dostaneš šanci;-)

ted tady na to koukám, máme čubu s boulí na břiše a hemžili se kolem ní mouchy. Podle mě by to repelent a kysličník měli spravit. Samozřejmě to čistit alespon 2x za den. Králíkovi asi uplně dobře nebylo, musela to být hnusná smrt. Holt si někdy zvíře pořídí lidi, který k němu nemají vztah.

Zdravím všechny. Tenhle článek jsem si našla proto, že se mi stala úplně stejná věc. A upozorňuji, že to bylo v rozmezí 3 dnů. Králíka jsem měla taky v králíkárně a všechno bylo v pořádku, až jsem ho jednou pustila se proběhnout po zahradě tak jsem si všimla, že na něm sedí spousta much. Upozorňuji, že žádné zranění neměl. A viděla jsem ony larvy. Tak jsem králíka umyla a nastříkala sprejem proti hmyzu. Na druhý den se v něm prohánělo stovky hnusných larev. V životě jsem nic takové neviděla a hlavně ne něco co probíhá takhle rychle. Já nejsem rozhodně člověk který by zanedbával péči, ale jelikož byl víkend tak veterinář nebyl možný.Uviděla jsem něco na co už nezapomenu do konce života. Ten králík měl úplně vyžrané maso a larvy všude. Vím, že je to moje vina a kdybych něco udělala jinak tak ten králík ještě mohl žít.

ale jelikož byl víkend tak veterinář nebyl možný

K ostatnímu se vyjadřovat moc nebudu, ale tohle nechápu. Já veterináře využívám z 90% o víkendech. Jinak to není otázka dvou tří dnů. Ikdyž v těchto vederech to dokáže jít sakra rychle. Ono to jen není pod tou srstí vidět. Pokud se to pořádně vyčistí, vydesinfikuje a dají se ATB tak to to zvíře ustojí. Jinak stačí, aby tam to zvíře mělo nějaký plstnatec , ten někde namočí a už to jde (ono stačí jen když se blbě ušpiní a kůže nedýchá). Teď je much, že to hezký neni. Navíc je příšerný množství bodalek a komárů - pokud máte králíky venku, tak bacha na mixomatózu, pomulu se začíná u lidí co neočkují rozjíždět a loni to chovy slušně pročistilo...

Heavy-rune , teď jsem se mrkl na fotky a odpodědi ostatních jsem ani nečetl, ale nezlob se (králíky mám 6 let), ale jsi pěkné prasisko, pokud králíka dovedeš do tohoto stavu... Jednak hrozí rozřížení nákazy na ostatní.......

V počáčku objevení nákazi- oddělil a léčit.. (já osobně bych řešil za uši a dezinfekci kotců), stejně nechápu v čem Tví králíci přežívají. Mněj se...

zdar:-D sice je tam,ale situace je na můj vkus docela podivná no nicjedem dál.
Výmluvu ,že nejni vet.neberu.
Ono pokud není vet.tak to asi vydrží do pondělka3-[ale bacha,aby nebylo pozdě.
Neber to jako bernou minci.ale víš co bych udělal já:-D.Vůbec bych s tím nedělal moc velký rozruch,vzal bych strojek a normálně bych ho ostříhala pak bych to řešil.Dneska je sice neděle,ale lékarny v "hrůze"všechnomaty mají otevřeno takže snad,říkám snad, seženeš Prurivet a neboj má všechno co má mít,přesně jak psal malý Jenda.Tu cenu nevím:-D:pokud bude pod 350Kč je dobrá.
Jinak v pondělí k vetovi(který asi o víkend nedělá),asi stejně nic jiného nedá???možná se pletu:-[

Jestli mám být upřímná, tak v první chvíli mě vůbec nenapadlo jít veterináři. Myslela jsem že to jsou prostě jen nějaké vši nebo něco. Tak jsem to nastříkala sprejem pro zvířata na vši atp. to, že je to něco tak vážného jsem pochopila až další den a to už bylo pozdě. Absolutně nechápu co to je vůbec zač. Králíky a morčata chovám už od deseti let. A nikdy nebyli nemocní nic. Dřív jsem je normálně nechávala venku v ohrádce a nikdy nebyl problém. Někteří píšou, že není možné aby se něco takového stalo během tří dnů. Mě se to během tří dnů stalo. Odpoledne jsem uklízela kotce a nechala jsem králíka běhat po zahradě jako obvykle, byl naprosto v pořádku. Když jsem ho k večeru dávala zpět, všimla jsem si těch larev a i much, tak jsem ho očistila od toho nejhoršího. Na druhý den jsem zaběhla koupit sprej a umyla jsem ho a vyčesala a nastříkala. Když jsem ho přišla další den zkontrolovat, tak byl doslovala sežraný od larev velkých tak 2cm. Měla jsem jet k veterináři, je to moje chyba že umřel to mi tu nikdo říkat nemusíte, věřte, že mě to hodně trápí, jen jsem chtěla napsat, že i když je to asi hodně přehnané, tak ty 3 dny na to opravdu stačí. Nikomu bych nepřála vidět to co jsem viděla já.

Ahoj Hanče,
já jsem si to celé asi špatně přečetl,spíše už mi šrotoval comp co s tím,ale ted už je to stejně jedno.
Jsme lidé,proto taky omylní.Máš alespon ponaučení pro další chov.
Pořád my nejde do hlavy,že by ve vašem okolí nebyl vet.do 20km tutově tam je:-)určitě na mobil,konzultace,návšteva.Pořád jsou to jeho peníze za léčbu.
No nic, at se ti daří.

Chce to okamžitě k veterináři. Není-li, tak důsledně vybrat všechny larvy. Vystříhat nebo strojkem vyholit srst na poškozeném místě a důkladně vydezinfikovat. Je dobré králíka prohmatat, larvy jsou na dotek cítit, i když jsou hodně hluboko v kožichu. Pak ještě doporučuji opakovaně prohlédnout, můžete něco přehlédnout. Vyčistit kotec, vydezinfikovat a dát nejlíp noviny jako savou čistou podložku, na které uvidíte případné další přehlédnuté larvy. To ale nic nemění na tom, že k veterináři co nejdřív. Stát se to může každému. Mouchy v létě hledají, kam naklást vajíčka. Prevencí je jen častěji čistit kotec a denně kontrolovat. Jde to strašně rychle, jakmile to králík chytne... :(

Dobrý Večer.
Chtěla bych se s Vámi podělit o zážitek s larvami much co rozežírají králíčky.
Pár dní zpátky mi larvy napadly králíčka Nelinku. Všimla jsem si toho, když jsem jí chtěla jít vykoupat. Měla rozežraný zadeček a všude měla červy. Když jsem to uviděla zamotala se mi hlava a udělalo blbě. Hned jsme jely s Nelinkou na veterinu. Kdybych Nelinku nešla vykoupat, tak mohla být druhý den už mrtvá...
Na veterině jí asi hodinu vyndavali červy a larvy a díru jí čistili. Sestřička nám řekla, že si není jistá jestli jí to vůbec budou schopni vyčistit.
Když jí díru trochu vyčistili, tak nám řekli, že jí budeme muset pořád kontrolovat, jestli se jí neobjevují další červy. Objevovali, ale ne zas až tak moc. Druhý den jsme šly zase s Nelinkou na veterinu a zase jí to čistili a dezinfikovali. Dostala antibiotika, spousty injekcí a kašičku jelikož moc nejedla. Ten den už to vypadalo že to snad bude lepší. Nelinka byla o něco čilejší než minulý den a objednali nás zase na druhý den na kontrolu. Stále jsme jí prohledávaly a hlídaly zda nemá další červy. Furt jsme jich pár našly.
Třetí den už vypadala docela v pořádku. Konečně začala i kakat, jíst a pít. Když jsme jí večer čistily, objevily jsme jí další díru. Tak jsme se to pokusily také vyčistit. Asi půl hodiny jsme jí vyndavaly zase červy. Když jsme jí to jakž takž vyčistily, daly jsme jí zpátky do klece. Furt plakala. Na veterinu jsme byly objednány až po dvou dnech, protože to vypadalo docela dobře. Ale byla to chyba. Nelinka nám ve čtvrtek 5.8.2016 ve 13:05 zemřela. Jsou dvě varianty proč mohla zemřít a to buď otrava krve, nebo jí to už nezvládlo srdíčko. Takže, jestli vám mám nějak aspoň trochu poradit, tak být vámi, nechala bych králíčka uspat. Bude to pro něj asi nejlepší aby se netrápil další hrozné dny. Nevím jestli se to dá vyléčit ale asi ne. Larvy se líhnou neskutečnou rychlostí a to během 4 hodin. A myslím si, že nejdou jen po mrtvé tkáni. Ale když jí rozežrali i na jiném místě tak už asi jiná možnost není. Původně jsem přemýšlela, jestli by hned pro ní nebylo lepší jí nechat uspat, ale pak jsem si řekla že to s ní chci zkusit a vydržet. Vydržela to pouhé 4 dny. Hrozně mi je to líto a mrzí mě to. Mouchy a červy jsou s prominutím svině a my s tím bohužel nemůžeme nic dělat. Každý den kontrolujte své mazlíčky zda nemají řidší hovínka nebo namokvanou srst. Hlavně na ně dávejte pozor během horkých dnů a budu se modlit za všechny králíčky které něco takového postihne.
Doufám že jsem alespoň někomu pomohla.
Buďte opatrní.

Souhlas, přesně tak vlákno není inzerát, a zrovna dnes mohlo někomu, kdo má stejný problém pomoci.
Proto také přidám jeden receptík - na podobné, ale i jiné nehojící se (s i bez červů)
- vylouhujte 10 řebíčků (koření) na 1dcl horké vody (nejlépe si připravit alespoň půllitr) a nechte odstát aspoň nějakou tu hodinku, aby se vylouhovalo maximum a tím pak místo dobře omyjte/vymyjte + převažte obvazem pod nějž dáte mikroten (aby neprotékalo) a pod něj vatu tímto pořádně namočenou - zatím to zabralo vždy u podobných prů....

Mila Andreo,
moc dekuji za prispevek.
Dnes se nam stala uplne stejna vec. Kralicka jsme nechaly uspat.
Byl ochrnuty na zadni nozicky. Musely jsme mu to utrpeni ukoncit.
Dekuji. Prozily jsme s nim hezkych 7 let.
Je mi to moc lito a jsem strasne rada, ze jsem si mohla precist tvou zkusenost o kterou jsi se podelila.
Monika

Tento týždeň sa nám stalo to isté. Boli sme na dovolenke a malinká bola u tety, tá ju púšťala aj von na záhradu. O pár dní si všimla ,že prestala kakať, potom si všimla,že z nej vyliezajú červy , mysleli sme si ,že bola slabo odčervená (ďalšie očkovanie malo byť o necelé dva mesiace), tak išli ku vet. ten ju odčervil, dal antibiotíka +niečo na trávenie a všetko vyzeralo byť v poriadku. Vrátili sme sa z dovolenky, išli s ňou na kontrolu a zistilo sa ,že má absces , ktorý keď otvorili, zistili ,že je plný lariev, muších lariev. Dal jej antibiotiká, vyčistil ranu a dal nám roztok na čistenie, tri dni sme chodili na kontroly +stále antibiotiká+ vitamíny a včera bola jej posledná kontrola, dal jej všetko možné na podporu ale nepomohlo, otrava bola príliš silná a večer to už nezvládla. Išlo to veľmi rýchlo :(