Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mravenci v teráriu

Ahoj,potřeboval bych prosím poradit?Mravenci mi prolézají přes terária a nevím jak se jich zbavit,abych nenarušil prostředí pro hady.Vždy z jara se u nás objeví v bytě a pak k létu zmizí,ale teď se hemží i v teráriích :(
pomohl by někdo poradit,už si nevím rady?Děkuji

Mě se tam objeví u ještěrů. Vždy tam zalezou na jaře a pak tam do léta bydlí. Chytám je vždy tak že do terárka přes noc dám pod misku od kytek do terária a vždy se aspoň něco uloví. Nevím jak se jich zbavit i když se úplně vyčistilo terárko tak o měsíc později jsou tam už zas. za radu bych také byl vděčný, ale pochybuji že v přírodě se s mravenci a jiným hmyzem nepotkají.

No do té misky dám jen cukr. Pak to vyndám a je tam strašně moc mravenců.;-)
Jinak nemůže my někdo poradit? Do boxu se šváby my na ovoce ty mravenci nalezli. Můžou nějak ublížit malým švábům? Pořád tam lezou. Dostanou se všude. ten domeček jsem si v obchodě koupil za 160Kč ve zverimexu. Týden a pořád jsou a v domečku nic tak nevím:-(

mravenci rodu Solenopsis mi pravidelne likvidovali cerstve svlecene svaby ruzne velikosti. Silne kolonie to ustoji, musi se ale vice dbat na krmeni (neprekrmovat, nenechavat zbytky ktere mravence lakaji). Chov svabu je ale urcite lepsii mit mravencuprosty...

Děkuji všem za pomoc a vaše rady ;-) koupil jsem ty pastičky na mravence/2 druhy/ jedna nic a do té druhé lezou jak zběsilí ::),tak uvidíme co to přinese???Už si v jednom terku nosili i vajíčka :-(.Pro zkoušku jsem to dal do rohu dovnitř,ale lepší to bude asi dát ven?!