Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Latinské názvy ještěrů

Zdravím, tak mě napadlo co jsem vypisovat nějaké neznáme Latinské názvy ještěrů i v českém jazyce. Docela by my to pomohlo při vyhledávání atd a možná i někomu dalšímu :-D
Třeba

Physignathus cocincinus - Agama kočinčinská

Ta je zrovna celkem známá, ale nějak takhle by to mohlo vypadat :))

Souhlasím s tím, že je lepší české názvy nepoužívat, ale to už tu řeklo vícero lidí. Vem si pro tebe známé agamy, pro nezasvěceného je agama jako agama, pro člověka co se v tom vyzná je agama velmi široký pojem pod který se narve velká spousta rodů o jednotlivých druzích/poddruzích nemluvě.
Jen bych tě chtěl opravit, že to nejsou

latinské názvy.

, ale vědecké označení (názvy). Že vycházejí z latiny je už o něčem jiném, ale hlavně není tomu tak vždy.

Redsnake
:) ty seš takovej drson jo :)

šmejký:
je to náhodou fajn tema.Já mám alergii když někdo právě agamě kočičinský říká vodní.Jednou jsem o tom měla desetiminutovou hádku se strašně důležitou prodavačkou v pet centru.To mě strašně nakrkne, když prodavači ve zverimexech nechtějí a nemají zájem o to se vzdělávat a pak na závěr udělaj z člověka ještě blbce..