Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Had a mrtvá potrava.

Ahojte.Měl bych jednu otázku(odpověd bude jako vždy asi lehká :-) )Jak naučit hada brát usmrcenou potravu a ještě,když bude přijímat jen tu mrtvou,tak jestli mu nebude něco scházet.Totiž já mám samičku guttáty a ta bere i živou dosti špatně(prostě musí mít klid,čas...).Předem všem dík za radu.

No potrava ma porad stejny vlastnosti..pokud je to potrava zamrazena nejaky vitamin ztraci ale ted si nemuzu vzpomenout jaky..urcite me nekdo doplni ;)...v kazdem pripade to chce hrat divadelko s mrtvou mysi...mys by mela mit podobnou teplotu jako ziva a taky pach...ale pokud bere spatne zivou a potrebuje klid tak to nebudes mit jednoduche ;) v kazdem pridape si nemyslim ze tim ze bude jist usmrcenou potravu bude nejak stradat :)

tak drzim palce at to klapne ;) dej vedet

Dobrý večer,když bude přijímat mrtvou potravu,tak jí nic chybět nebude.Aspoň budete mít jistotu,že hadík nebude při nedostatečném hlídání pokousán.A jak jí naučit?Zabijte myš(nebo čím krmíte) a pak jí za hlavičkou trošku nařízněte.Pach krve jí nenechá chladnou.Nechte jí v klidu.Určitě si dá.Hodně štěstí.

Taky zalezi kus od kusu. Ja mam napriklad Lamprophis (Boaedon) fuliginosus, vsude se o nic doctete jaky jsou to popelnice, co vsechno jsou schopny sezrat, ale ta moje je celkem zvlastni. Nechce zrat mrtvou korist. Zkousel jsem vsechny mozny finty (nariznout za hlavou, rozparat brisko, zavrit pres noc do male krabicky) a nic nepomaha. Dokonce po tri tydenni hladovce, kdyz se svlikala, nechtela zrat mrtvy. Na druhy den jsem donesl dve ziva holata (mam cca pulrocni kus) a okamzite po nich startovala a ukazkove skrtila. Takze snad budes mit vetsi stesti nez ja.

Já jsem si před týdnem a půl přivezl guttatu a zkoušel jsem jí dát mrtvý hole, ale ani o něj nezavadila. Zkoušel jsem ho i nastřihnout atd. Teprve včera jsem se ale dozvěděl, že byla krmená živejma holata. Nevím ale jestli budu mít možnost se k živejm dostat. Tak nemáš nějakou radu jak jí kdyžtak přimět k mrtvým holatům aby je žrala?? Dík za radu

přečti si pořádně "zadání"! Jeho had bere s těží živou myš a ptá se, jestli hadoj neuškodí, když se ho pokusí přeorientovat na mrtvolky. A ty mu odpovíš, že had má mít klid a možná to vyjde (sežere) a možná ne ... A pak se ještě čertíš, když tě někdo "opravý - doplní"

já si to přečetl! nepsal jsem že má mít klid, ale ať to zkusí a nechá ho v klidu! buď veme nebo ne, ale bez zkoušení to asi nepůjde. opravdu mě fakt s*** přístup několika lidí tady na poradně. jakmile se objeví někdo nový, hned ho tady každý "zkušený terarista" opravuje. kdyby to byl ondřej, jirka, aleš, pavel ze žatce:) a další opravdu zkušení co se jen v každém vlákně nezviditelňujou tak to beru. Konkrétně tady jsem napsal jen tip, nic co by potřebovalo opravovat, jako doplnění by třeba bylo zkusit to na noc, místo toho na mě zareaguje někdo tím, že napíše že to nemusí fungovat, protože jeho had na mrtvou nereaguje:(

Hned v prvnim prispevku jsem psal, co jsem vsechno zkusil, aby si had vzal mrtvy hole. A ze i pres to to proste nemusi vyjit. Tot vse, jen jsem psal svoji osobni zkusenost, stejne jako ty o par prispevku vyse. Nepripada mi, ze bych se chtel nejak zviditelnit (pokud to bylo na me) a temer neprispivam. Jenom jsem toto tema taky resil a chtel jsem se podelit o svoje, byt male, zkusenosti.

To je jak moje korálovka, ale ta jak zjistí že je to mrtvola tak nasadí třetí kosmickou a ztratí se v úkrytu. Z toho pak nevyleze dokud tam mrtvolka je ;-) Taky jsem zkoušela i dlouhou hladovku a nic i když je krmení mrtvé jen pár vteřin. Ňejaký si prostě nedaj říct a nedaj....:-)

Říct si dají všechny;-)..., alespoň podle mé skromné zkušenosti z několika sty hadů různých druhů a stáří. Jediní, kteří mi nebrali mrtvé (tedy vlastně jsem to u nich snad ani nezkoušel, takže možná i ti) byli hroznýšci (Eryx). Dokonce někteří tvrdošíjní odmítači (mláďata) se rozežrali na mrtvolkách, ideálně na rozmržených holatech. Někteří berou i studenou mrtvolku, ale čerstvě zabitou snad všichni, někteří musí být vyprovokováni pohybem (peán / pinzeta - např. psohlavci, chondrouši aj.), jiní si prostě vyčuchají, kde co leží. Nejlépe mi funguje (u těch, co neprovokuji) navečer po zhasnutí světel dát čerstvě usmrcenou před vstup nebo do vstupu do úkrytu a pak nechat v klidu, většinou to sežerou hned nebo v prvních minutách, většinou, pokud nevezme do 10-15 min, tak už to nechá ležet. Jinak samozřejmě ochotněji berou mrtvolky (ale to i živulky) hladovější hadi.