Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Automaticke rosiace zariadenie-domaca vyroba

Zdravim,mam v plane si nieco take postavit.Nie ze by som bol lenivy,ale napr.pre plazy kt. zle znasaju stres to moze byt prinosom.Mate s tim uz nejake skusenosti,nejake vychytavky?Zaujimali by ma parametre cerpadla,tip trisiek atd.Viem ze sa take systemy daju kupit aj od renomovanych znaciek,ale to je take no -pre inych.Za rady a tipy vopred dakujem.PS:naozaj z tych ventilov kvapka voda stale aj ked nie su pod tlakom?

Ja som včera dokončil moje prvé rosiace zariadenie. Je síce iba pre jedno terarko, ale čerpadlo čo som použil zvládne cca 10 mikrotrysiek(tiež som použil tie od Gardeny), takže sa dá použiť aj na viac nádrží. Vyšlo ma to asi na 30 eur. Link na čerpadlo: http://www.avelmak.sk/index.php?lm=455&pg=det&arti cle=37557 . Treba k nemu ešte dokúpiť redukciu, pretože ten vývod je priliš hrubý (cena redukcie-2 eura).

Zdravim, chtěl sem si předělat rosení na čerpadlo z kávovaru, neboť jsem se chtěl zbavit 12V zdroje pohánějící doteď čerpadlo ostřikovačů, kvůli místu. Zakoupil jsem tedy všude doporučované čerpadlo ULKA E5 (48W, 15bar, 650cc/min) viz katalog www.scribd.com. Teď k samotnému problému je možné, aby tlak z tohoto čerpadla nestačil ani na rosení pomocí 3 trysek (Gardena). Nebo mám nějaký vadný kus? Krom toho, že čerpadlo je dost hlučné a vibruje :-D což by mi tolik nevadilo, vyřešilio by se to uložením do molitanového "boxu", kdyby to však rosilo tak jak jsem chtěl tzn. minimálně 6 trysek :-( Kdo používá tyto čerpadla, na kolik jedete trysek? Díky

ještě jsem zjistil že čerpadlo používané v komerčních sytémech dává tlak. max 125psi a max průtok 1,1L/min viz www.mistking.com. Píšou, že je vhodné až pro 20 trysek. Když to srovnám s hodnotama ULKA EX5 - max. tlak 15Bar což je přibližně 215psi, a průtok cca poloviční 650ml/min tzn. že by to snad mělo zvládnou i polovinu trysek ne? Bojím se akorát, že problém je v tryskách od gardeny, které mají asi oproti těm tryskám v komerčních systémech asi mnohem větší průtok co??? Tím pádem se asi dostávám na max. použití 2-3 trysky. Uvažuju správně???? nebo je problém někde jinde. Prosím moc o radu. Nevím zda mám čerpadlo za 400,- vracet a shánět výkonější či jak. Děkuju

Cau taky jsem si poridil cerpadlo ULKA EX5 a zapojil na to 3 mlzny trysky B1/8SM-CE1 http://www.trysky.cz/downloads/60m.php/unijet_fine _wide.pdf bezelo asi 5 sec. nadherna mlha, ale pak v nem neco prasklo a voda strikala vsude jen ne z trysek :) Moc tomu nerozumim a zkouset to znova nehodlam :) Jako nejlepsi system mi prijde z www.mistking.com ale sezen to tady nekde. Nebo aspon sehnat podobny cerpadlo. No a ty trysky od Gardeny jsou na prd, s mlhou to nema nic spolecnyho. Vyuziti bych videl tak na zalevani mrkve :)

Trysky od gardeny jsou delany na pouziti v beznym vodovodnim radu, to je tlak kolem 3 baru. Resil jsem taky problem s rosenim, nemel jsem teda tyhle kavovy cerpadla,ale cerpadlo z ostrikovacu a jako zdroj(tam byl asi problem) jsem pouzival 12V traficko od cinanu a trysky jen tak cintaly.. Ted to mam roztahany po byte v hadicich a napojeny na vodovod aty trysky fakt mlzej..dobry je, ze nejsem omezenej poctem trysek, nedela to kraval a diky delce hadice - asi 55m po celym byte rosim v podstate jen odstatou vodou.

Zkusil bych pouzit silnejsi zdroj, nejakej ze staryho PC.. evidentne do toho cerpadla jde malo stavy, protoze ten tlak co dava by mel v pohode utahnout vic jak 2-3 trysky

achjo něco jsem pročítal, tlak ve vodovodním řádu má být dle nějakých norem cca tuším max. 6barů, min. 1,5bar, běžně se pohybuje okolo 2-5 barů to znamená, že toto čerpadlo s tlakem max. 15barů musí ty trysky utáhnout. Problém je podle mě nedostatečný průtok vody 650ml/min.??? Nevím jakou "spotřebu" vody mají ty Gardena trysky??? Neví někdo??? Jaké parametry tedy má mít vhodné čerpadlo na cca 6 trysek Gardena - tlak stačí 2-3Bar a průtok třeba 1,5-2L/min. Popř neví někdo jaký parametry má čerpadlo ostřikovačů z aut??? Já vím, mám strašně dotazů, ale nevím si prostě rady.....Díky moc

aha díky za informace, podle tvých parametrů si teda jedna tryska za minutu vezme cca necelých 600ml/min, tzn. že to moje čerpadlo zákonitě nemůže obloužit víc trysek typu Gardena. Museli by se použít teda nějaké ty drahé trysky co tam dávají do těch komerčních soustav. :-( Achjo takže nejspíš 4 kila za čerpadlo zbytečně :(

tak jsem zase trochu pátral a trysky co používají němci v homemade setech rosení mají průtok okolo 0,5-1 dcl/min při 4bar záleží na úhlu rozstřiku. Tomu by odpovídalo použití až 10ti nebo i více trysek u popisů jejich sestav viz. např. http://stores.ebay.de/AW-Terraristik/Klima-Luftbef euchter-/_i.html?rt=nc&_fsub=1403270018&_sc=1&_sid =77465018&_sop=10&_trksid=p4634.c0.m14.l1513&_pgn= 1 tento prodejce nabízí různé sety, nebo i jen části trysky čerpadla atd...nebo zde http://www.ebay.de/itm/Spruhduse-Regenduse-mit-Spr uhwinkel-80-105-120-Beregnungsanlage-Terrarium-/22 1165839273?pt=de_haus_garten_tierbedarf_reptilien& var=&hash=item337e82e3a9 bohužel u nás v ČR sehnat nějaké jiné trysky než Gradeny je dost problém. Ptal jsem se zde http://www.matpro.cz/Tefen/Strikaci-a-mlzici-trysk y.html kde mají myslím úplně ty stejné trysky jak němci "trysky s kónickým paprskem vnější závot 1/8", ale bylo mi zděleno, že prakticky toto zboží vůbec neobjednávaj a na provozovně maj jen nějakejch pár kusů. Cena trysky necelých nějakých 43-47kč. S tím, že se musí objednat balík 100ks. :-( tzn. reálnější bude sehnat čerpadlo odpovídající parametrům Gardena tryskám.... Jaffata změřil bys prosím průtok té Gardena trysky při tlaku vodovodního řádu????? Prosím prosím Dík