Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská-nežere

Ahoj všem,mám takový problém s mojí krajtou královskou je to samec má 2 roky a jeho váha je jenom 457g, žere mi jednou za 4-5 měsíců,vím že u krajt je doba kdy nežerou 6měsíců vůbec, ale on v těch intervalech žere pravidelně.Podmínky v teráriu jsou následující: teplota:30-35stupňů,vlhkost:70-80%, má tam vodu ze které se může jak napít tak do ní vlézt, můžete mi někdo poradit co mám dělat?Díky za odpovědi
Změna předmětu, původně: Krajta Královská-nežere (halapremek)

zdravim:)take jsem mel kdysi samce,reginu,jeste v dobach,kdy patrily do CITES,bohuzel jsem k ni papiry nemel:)co uz,hadovi to bylo jedno a mne v te dobe taky:)jakozto typicka odchytova regiuska trpel nezravosti,nejaky ten mesic:)Coz mne dost deptalo jako zacatecnika.Osvedcilo se mi opak toho co Ti zde radi,krmit spise necim vetsim,aspon adekvatnim.Zkouset holata a semisaky asi nema smysl.Vyborne zkusenosti mam se zlatyma kreckama:)tema obrama:)
zkus a uvidis,pravda je,ze kazdy had je individualita.Ostatne take bych nepristupoval k nasilnemu krmeni,hlidal bych vahu a pokud nebude rapidne hubnout,nechat tak,zrejme mu to staci:)
chovu zdar:)

regiusky krmím mimo terárko, večer je dám do krabičky s navlčenými ubrousky, nechám je čtvrt hoďky v klidu a pak přihodím myš. Ihned je berou a nestane se, že by se v tom malym prostoru netrefila a necejtila se na druhej pokus. Samozřejmě je krmim při minimálním světle (jen tak abych našel krabičky s hadama:-) Zkus to, třeba to vyjde. A pro reginy doporučuju v terárku úkryt, jsou to stydlivky.

Proč 2 týdny? Novému zvířeti nabízím podle chování zvířete do týdne. Pokud zvíře nejeví známky extra stresu, tak klidně i po pár dnech. U Junglecorna jsem jen ze zvědavosti krmil inhed po přívozu a to ještě na ruce. Jen mě zajímalo, jací jsou tihle kříženci neživotaschopní bastardi, jak se stále tradovalo. Absolutně žádný problém. U nových regiusek jsem vždy nabízel potravu max. do týdne, podle chování zvířete.

tentýž den co jsem si domů přivezl 3měsíční Bc jsem doma krmil. Na zkoušku jsem předhodil čerstvě zabitou menší myš i do tera s mládětem. mrtvé myši pouze položím do tera (nekrmím z pinzety a ani s nimy nemusím hýbat). Mládě chvíly mrtvolu očuchávala a pak zaútočilo, škrtilo, sežralo a ztrávilo. - bez jakýchkoliv problémů.. :-)