Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská-nežere

Ahoj všem,mám takový problém s mojí krajtou královskou je to samec má 2 roky a jeho váha je jenom 457g, žere mi jednou za 4-5 měsíců,vím že u krajt je doba kdy nežerou 6měsíců vůbec, ale on v těch intervalech žere pravidelně.Podmínky v teráriu jsou následující: teplota:30-35stupňů,vlhkost:70-80%, má tam vodu ze které se může jak napít tak do ní vlézt, můžete mi někdo poradit co mám dělat?Díky za odpovědi
Změna předmětu, původně: Krajta Královská-nežere (halapremek)

zdravim:)take jsem mel kdysi samce,reginu,jeste v dobach,kdy patrily do CITES,bohuzel jsem k ni papiry nemel:)co uz,hadovi to bylo jedno a mne v te dobe taky:)jakozto typicka odchytova regiuska trpel nezravosti,nejaky ten mesic:)Coz mne dost deptalo jako zacatecnika.Osvedcilo se mi opak toho co Ti zde radi,krmit spise necim vetsim,aspon adekvatnim.Zkouset holata a semisaky asi nema smysl.Vyborne zkusenosti mam se zlatyma kreckama:)tema obrama:)
zkus a uvidis,pravda je,ze kazdy had je individualita.Ostatne take bych nepristupoval k nasilnemu krmeni,hlidal bych vahu a pokud nebude rapidne hubnout,nechat tak,zrejme mu to staci:)
chovu zdar:)

regiusky krmím mimo terárko, večer je dám do krabičky s navlčenými ubrousky, nechám je čtvrt hoďky v klidu a pak přihodím myš. Ihned je berou a nestane se, že by se v tom malym prostoru netrefila a necejtila se na druhej pokus. Samozřejmě je krmim při minimálním světle (jen tak abych našel krabičky s hadama:-) Zkus to, třeba to vyjde. A pro reginy doporučuju v terárku úkryt, jsou to stydlivky.

Proč 2 týdny? Novému zvířeti nabízím podle chování zvířete do týdne. Pokud zvíře nejeví známky extra stresu, tak klidně i po pár dnech. U Junglecorna jsem jen ze zvědavosti krmil inhed po přívozu a to ještě na ruce. Jen mě zajímalo, jací jsou tihle kříženci neživotaschopní bastardi, jak se stále tradovalo. Absolutně žádný problém. U nových regiusek jsem vždy nabízel potravu max. do týdne, podle chování zvířete.