Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská-nežere

Ahoj všem,mám takový problém s mojí krajtou královskou je to samec má 2 roky a jeho váha je jenom 457g, žere mi jednou za 4-5 měsíců,vím že u krajt je doba kdy nežerou 6měsíců vůbec, ale on v těch intervalech žere pravidelně.Podmínky v teráriu jsou následující: teplota:30-35stupňů,vlhkost:70-80%, má tam vodu ze které se může jak napít tak do ní vlézt, můžete mi někdo poradit co mám dělat?Díky za odpovědi
Změna předmětu, původně: Krajta Královská-nežere (halapremek)

loading...

ahoj ta teplota je dost vysoka to nema ani zadny chladnejsi kout? ja mam od 34-25 pres den, a vetsinu dne jsou v mistech s 26 stupnich v tehle dobe...pres noc teplota klesa k tem 22-23 podle mista v tera...vlhkost mam ted kolem 80% s tim ze rosim rano a vecer vydatne...z toho co pises vyse jsem pochopil ze zere 2x-3x za rok? regiusky byvaji stresaci co velikost tera? ukryt? jak ho mas dlouho?

A jak velkou potravou krmíš? Mě se třeba osvědčilo po 159 dnech nežraní (a mojich pokusů o nabízení potravy každý týden), že se nechá zlákat na menší kusy (nedospělá až dospělá myš, menší krysy) a na velký si moc netroufne a raději se stáhne pryč - leda čerstvě zabitou, tu spolkne bez odmlouvání. Za tu dobu mi zhubla asi o 200g a 1x se svlékla.

terárko je velké 80x40x40 VxŠxD úkryt má a v nejchladnějším místě v terku je těch 26-27 tu teplotu 30-35 jsem myslel pod žárovkou,jinak krmím ještě neodstavenýma potkanama a nechce ani malé ani velké prostě nic,můžu mu dát myš,mastomyš,potkana nebo křečka nic z toho nesežere a ještě jsem chtěl podotknout že mám i jednu samici a ta žere bez problémů jak větší tak menší kusy a mám ho od května 2007 takže už dost dlouho

zdravim mam ten sami problem akorat trosku jinak.krajta je stara 10 mesicu vaha po vcerejsim vazeni 260g(na vaze naubiva)trarko:100x45x50 ma tam dve lampy pod kteryma je 35,34 potom tam je chladnejsikout kde je teplota 25-26 stupnu.rosim kazdy rano cele tera.krmim ho 1 mysi za tyden naposledy zral pred mesicem.probyhalo to takto:hodil sem mys do tera,had si ji zacal vsimat,po chvili vyckavani zautocil ale na mys nedosahl tak sem myslel ze to zkusi znovu.tak sem mu tam mys jeste chvili nechal a on na ni cihal ale ani po chvilce si ji uz nevzal tak sem mys vyndal.za 4 dny sem zkusil znovu nakrmit tou samou mysi take na ni chvili cihal ale nevzal si ji takhle se to opakovalo jeste asi 4x.tak nevim jestli mam koupit jinou mys nebo tak neco.ta mys je podle prodavajiciho vyřazena z odchovu tak nevim jestliby to mohlo byt i tim ze je stara nebo tak neco.jestli mate nejake napady nebo navrhy tak sem snimi.zatim z toho nedelam takovou tragedii ponevac uz nezral i delsi dobu.diky;-)

ahojte.mám taky krajtu královskou asi tříletou.je pravda že pokud jí dám myš a ona ji nevezme jak mi ji nevezme vůbec.Když se stane že na myš zautočí a netrefí se tak se jakoby urazí a už ji prostě nechce:))jakmile jí myš vyměním tak ji většinou zblajzne.regiusky jsou strašně vybíravé v jídle.to se o nich ví.dokonce jsem slyšela že si vybírají kořist i podle barvy a pohlaví :-D.v případě mojí Agáty bych tomu aj věřila 8-)

ja myslim ze je tak akorat dotycni psie ze dylka je 80 a ne 40 ,,, 40 je vyska a hloubka...

No on teda dotyčný píše:

terárko je velké 80x40x40 VxŠxD

Takže pokud to nespletl, tak 80 má výšku, i když logičtější by byla délka, ovšem to ví zatím jen dotyčný, nicméně 2letá (jestli se nemýlím) regína by snesla i ten rozměr na výšku a základnu 40x40 cm, přeci jen by to byl cca 80 cm hádek. V tom bych až takový problém neviděl. Zkusil bych nastolit vlhké období (přiměřeně, přeci jen to není vodnářka:-)) a po pár dnech večer po zhasnutí bych tam vpustil na chvíli malinkýho potkánka před odstavem. Pokud se zadaří, tak už ho nebude třeba vyndavat.:-)

Ve dvou letech už některé regiusky začínají pohlavně dospívat, takže často začínají "zlobit" i s příjmem potravy. Není to samozřejmě pravidlo, některé stávkují často a déle, jiné zase žerou celkem pravidelně. Jestli ale ta Tvoje žere jen jednou za 4 - 5 měsíců už od začátku, to samozřejmě normální není. Možná by stálo zato prokonzultovat celý problém s veterinářem, který může hadovi podat na podporu trávení nějaké aminokyseliny, případně trávicí enzymy.

Mě osobně se zdá ta teplota taky vysoká, 26 - 27°C v nejchladnějším koutě je podle mě zbytečně moc. Stačilo by tak 22 - 24°C, pod žárovkou 30, max. 32°C. A trvale udržovanou vlhkostí na 70 - 80% si jen koleduješ o nějaké respirační potíže, nebo plísňové onemocnění. Substrát je potřeba udržovat spíše suchý (alespoň část dna), a to dokonce i při simulaci období dešťů. Vyšší vlhkostí v teráriu se myslí především relativní vlhkost vzduchu, nikoliv stále vlhký, nebo dokonce přemokřený substrát. Lze to řešit pouze nějakou bedničkou s vlhkým rašeliníkem.

Ahoj.Měl jsem ten samý problém-Nežtala mi 8měsícu.Vzal jsem ji kamarádovi do chovenky a ten zjistil,ze má oteklou sliznici.Otevřel ji tlamu a měla ji pěkně zarudlou a nateklej jazyk.Vyhodil substrát z terárka a nechal ji jen na plíně.1x denně jsem ji máchal otevrenou tlamičku v řebříčku a po týdnu měla pusinu pěkne zdrvou.pak jsme ji 1x násilně nakrmily a pak už žrala sama.Dával jsem ji malinký myšky.Těd už žere zase normálně

Ahoj měla jsem podobný problém s krajtou,živou myš se ji vyloženě nechtělo lovit tak jsem ji dala jednu mraženou a tu si vzala bez problémů,možná že ta tvoje regiuska je taky tak lenivá jako moje Kleopatra:-)

zdravim:)take jsem mel kdysi samce,reginu,jeste v dobach,kdy patrily do CITES,bohuzel jsem k ni papiry nemel:)co uz,hadovi to bylo jedno a mne v te dobe taky:)jakozto typicka odchytova regiuska trpel nezravosti,nejaky ten mesic:)Coz mne dost deptalo jako zacatecnika.Osvedcilo se mi opak toho co Ti zde radi,krmit spise necim vetsim,aspon adekvatnim.Zkouset holata a semisaky asi nema smysl.Vyborne zkusenosti mam se zlatyma kreckama:)tema obrama:)
zkus a uvidis,pravda je,ze kazdy had je individualita.Ostatne take bych nepristupoval k nasilnemu krmeni,hlidal bych vahu a pokud nebude rapidne hubnout,nechat tak,zrejme mu to staci:)
chovu zdar:)

regiusky krmím mimo terárko, večer je dám do krabičky s navlčenými ubrousky, nechám je čtvrt hoďky v klidu a pak přihodím myš. Ihned je berou a nestane se, že by se v tom malym prostoru netrefila a necejtila se na druhej pokus. Samozřejmě je krmim při minimálním světle (jen tak abych našel krabičky s hadama:-) Zkus to, třeba to vyjde. A pro reginy doporučuju v terárku úkryt, jsou to stydlivky.

Proč 2 týdny? Novému zvířeti nabízím podle chování zvířete do týdne. Pokud zvíře nejeví známky extra stresu, tak klidně i po pár dnech. U Junglecorna jsem jen ze zvědavosti krmil inhed po přívozu a to ještě na ruce. Jen mě zajímalo, jací jsou tihle kříženci neživotaschopní bastardi, jak se stále tradovalo. Absolutně žádný problém. U nových regiusek jsem vždy nabízel potravu max. do týdne, podle chování zvířete.

tentýž den co jsem si domů přivezl 3měsíční Bc jsem doma krmil. Na zkoušku jsem předhodil čerstvě zabitou menší myš i do tera s mládětem. mrtvé myši pouze položím do tera (nekrmím z pinzety a ani s nimy nemusím hýbat). Mládě chvíly mrtvolu očuchávala a pak zaútočilo, škrtilo, sežralo a ztrávilo. - bez jakýchkoliv problémů.. :-)