Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CITES

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jak je to s CITESem. Když si koupím nějaké zvíře které je zahrnuté v některé příloze cites a nedostanu k němu registrační list, jak a kde mám zažádat aby mi vidali nový? jde to vůbec? A ještě se chci zeptat jak je to s Krajtou královskou (Python regius) -ta je všude zařazena na seznamu cites II. ale ve zverimexu mi řekli že k tomuto druhu se registrační listy nevydávají... tak jak to je??? :))

protoze diky tomu ma 70% regiusek dlouhy zivot asi jako kudlanka(3/4 roku)...kdyby byla registrace nutna kazdej by si to nekolikrat rozmyslel a dukladne nastudoval nez by si ji dotahl domu...importeri potazmo dotahli do republiky...a prodavali za par korun...nechci se k tomu vyjadrovat protoze se vzdycky rozcilim :)

tak ono podle mě ne každej chovatel ( i s odchovama) regiusek nechodí na teraporadnu, tudíž Ty si můžeš myslet něco, ale třeba Venom má víc kontaktů a tak ví že těch regin odchovanejch v ČR je víc. Ono regiusek se doveze každoročně hafec a pak se prodávaj i za 450,-. Což je podle mě hrozný, někdy by bylo opravdu lepší, kdyby byly pořád zařazeni v CITES.;-)

Regiusek se sice odchovává pořád víc, ale zdaleka nabídka nepokryje poptávku - a problém je taky v té ceně, že? Až těch odchovových regin bude tolik, že se budou prodávat za 800,- tak se nebudou vozit, jelikož si je víc lidí koupí. Rozdíl mezi 600,- za import a 1800,- za odchov je pro dost lidí, hlavně začátečníků, velkej, jelikož si neumí spočítat, že se vyplatí koupit bezproblémovej odchov...Tím se jich nijak nechci zastávat, ba naopak, jen upozorňuju na věc, se kterou žádný nářky moc nenadělají - chce to víc odchovávat a to ještě pár let potrvá...

@ muli - nejdo o to, kdo chodí nebo nechodí. Když zahledáš, tak najdeš vlákno, kde se odchov PR řešil. A když valná většina zkušených jedinců napíše, že odchovů je oproti dovozu a poptávce minimum, tak tomu věřím. Jak například ty poznáš odchov od importu když tvrdíš, že odchovů je "dost"??

Odchovů je podle mě dost, na to že se python regius množí dost těžce a když už, tak inkubace vajec taky neni snadná záležitost. Každopádně jak psal kolega předemnou, nabídka odchovů nepokryje poptávku. Krajty královský sou oblíbený pro svojí "mírnou" povahu a přeci jenom jak psal už někde Melda, slovo hroznýš či krajta zní líp, než nějaká užofka nebo korálofka.. A začátečník rači dá 500,- za import, než 1800 - 2000,- za odchov. Akorát že si nespočítá, jak se bude nervit s nežeroucím importem, že může být plný parazitů atd. No, ono asi v těch odchovech se semtam najde jedinec, kterej nebaští, ale je to podle mě menší riziko než u importu. Já nepoznám hada z importu, nebo odchovu. Nic sem neřekl o tom, že to poznám.;-)

muli mě předběhl:) jen bych dodal, že někteří kdo odchovávají regiusky pravidelně každý rok je raději prodávají do zahraniči, právě proto že tady u nás chtějí všichni všechno za levno. když půjde začátečník na burzu a uvidí dva prodejce s regiuska, jeden je bude mít za osm stovek a druhý za osmnáctstovek, oba mu řeknou že jde o odchov, co myslíš že koupí?

je to tak lidi v CR co maji pravidelne odchovy je opravdu malo, vzdyt se podivejte jak to je s barevnymi mutaceni regiusek myslim ze v CR budou tak 8 kusu adultnich forem...a ty ma jeden chovatel nejspis...navic nemoc ceskeho naroda je ta usetrit na vsem a vsude a to se taky obcas nevyplaci...viz. burza ladvi v sobotu agama vodni import velka cedule AKCE 250kc kus...byli to tak rocni zvirata meli 4 kusy v te akci zvirata mela vsechna!! HNILOBU tlamy ve velmi pokrocilem stadiu (bylo to videt pouhym okem i z metru protoze meli uhnily kus tlamky) regeneraty ocasu a svete div se vsechny byli pryc behem 5 minut...prodavali je takovy dva plesati "milovnici" zvirat na podiu...zvirat v tomhle stavu tam bylo vic...ale neudelate nic...

Jen pár věcných :

1)Python regius nemá na CITES žádnou vyjímku naopak, je ve skupině B a na skupinu B se povinost registračního listu nevztahuje, pokud na ní není vyjímka jako např. na testudinae nebo třeba trnorepy.

2) pokud máte dojem, že registrační listy CITES něco vyřešily, podívejte se na stav v jakém se importují ve velkém třeba horsfieldky nebo pardálky... :-(