Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CITES

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jak je to s CITESem. Když si koupím nějaké zvíře které je zahrnuté v některé příloze cites a nedostanu k němu registrační list, jak a kde mám zažádat aby mi vidali nový? jde to vůbec? A ještě se chci zeptat jak je to s Krajtou královskou (Python regius) -ta je všude zařazena na seznamu cites II. ale ve zverimexu mi řekli že k tomuto druhu se registrační listy nevydávají... tak jak to je??? :))

Jen pár věcných :

1)Python regius nemá na CITES žádnou vyjímku naopak, je ve skupině B a na skupinu B se povinost registračního listu nevztahuje, pokud na ní není vyjímka jako např. na testudinae nebo třeba trnorepy.

2) pokud máte dojem, že registrační listy CITES něco vyřešily, podívejte se na stav v jakém se importují ve velkém třeba horsfieldky nebo pardálky... :-(