Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přednáška o prokázování zákonného původu CITESových exemplářů metodou paternitních testů

Tahle informace je především pro chovatele na už trochu vyšší úrovni a pro lidi zabývající se vědeckou nebo právnickou stránkou našeho koníčku.

Přednáška by měla přiblížit problematiku prokázování zákonného původu CITESových exemplářů metodou paternitních testů a představit možnosti využívání této metody např. při různých metodách chovu (v párech, ve skupině). Přednášet bude Dr. Ivana Türbachova a Prof. Dr. Klaus Olek, odborníci z laboratoře v Rheinbachu (Labor für Abstammungsbegutachtungen).
Po přednášce bude následovat diskuse. Dotazům bude dán dostatečný prostor k jejich zodpovězení.
Přednáška proběhne v úterý 9.6.2009 od 10:00 na Ministerstvu životního prostředí, Vršovická 1442/65, Praha 10 v místnosti č. 959 v suterénu (pro lepší orientaci se zeptejte na vrátnici).

Pro účast na přednášce je nutné se předem zaregistrovat - vzhledem k omezenému počtu míst platí "kdo dřív přijde, ten dřív mele..." Každý účastník by měl rovněž sám zvážit, zda problému rozumí alespoň trochu - odpověď na většinu dotazů zřejmě bude vyžadovat alespoň minimální vědomosti o genetice, DNA testech atd. a to nikoli na úrovni odpozorované v seriálu "Kriminálka Las Vegas"...

cites@nature.cz

Agency for Nature Conservation and Landscape Protection of the Czech Republic
Czech CITES Scientific Authority
Nuselská 39
140 00 PRAGUE 4

Agentura ochrany přírody a krajiny ČR
Vědecký orgán CITES
Nuselská 39
140 00 Praha 4

Nevýhodou je, tedy pokud jsou správné mé poněkud útržkovité informace, že údajně při jednání o výjimce ze zákazu obchodování (známý žlutý papír doprovázející každého jedince ze seznamu EU-A) je jedním z těch, kdo se vyjadřuje a schvaluje údajně i ČIŽP a prý může požadovat, aby tyto testy nechal udělat majitel za své peníze, při větším počtu mláďat to může být i finančně likvidační - dobrý nástroj na likvidaci nepohodnlného chovatele...
Petr

Ahoj, jenom poznámka na okraj. Trochu do toho vidím, takže vím, že jenom spotřební materiál pro DNA test u lidí vychází minimálně na 2000,-. Komerční sazba za vzorek je potom někde kolem 4000,-. A to se vzorků v republice dělá určitě pár set tisíc ročně.

Máš-li želvu bez atestu
žádné markry, profily
pošleme Tě do arestu
ČIŽP se nikdy nemýlí

Doma, že se želvy rodí
je jich plno v nádrži ?
kdo se snaží, jenom škodí
zkusíme, co vydrží... .

Za DNA ať si platí
chce-li želvy prodávat
rozhodli to byrokrati
tak co více dodávat.

Radují se: to by bylo,
musíme se pochlubit,
aby se nám nezdařilo
chovatele vyhubit !

Na otázku, možná chlípnou,
a co jejich chovanci ?
Ty mrchy ať klidně chcípnou
stejně byly bez šancí !

Se skeptickým pozdravem
Pavel Hlavička

Wierszyk Pana Hlavičky

Czy masz żółwia bez atestu?
Żadnych markrów lub profili,
poślemy Cię do aresztu
CIZP się nikdy nie myli.

Ten , kto w domu żółwie mnoży,
a " papieru "nie ma,
choć się stara , tylko szkodzi,
Sprawdżmy , co wytrzyma?....

Za DNA trzeba zapłacić...
Chcesz swe żółwie sprzedać?
Decydują biurokraci ,
Cóż tu więcej dodać...

Radują się : to by się stało,
Można by się chełpić,
Że się nam , w końcu udało,
Hodowców wytępić.

Może padnie to pytanie:
A ich " wychowańcy"?
Ci- zdychać moga spokojnie,
Też byli bez szansy...

Pavel Hlavička (Główeczka) – do Polštiny přebásnil Aleksander Wysoczański

Ještě se sluší dodat, že je poněkud eticky sporné, pokud zajišťuje státní organizace placená z peněz daňových poplatníků reklamu soukromému komerčnímu subjektu (daná laboratoř je čistě komerční, nikoli výzkumná). Vzhledem k povaze některých pracovníků je tedy na místě uvažovat o podjatosti, předpojatosti nebo zlé vůli...

Pozdrav od Dr. Pavla Hlavičky:

Nejde jen o analýzu
nejde vůbec o zmatek
připustit je nutno k lizu
dát ten správný úplatek !

I funkce je pro tupce
jistou formou korupce