Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zajímavý mix..

Na stránkách jednoho chovatele (nechci mu dělat reklamu) jsem našel nabídku mixů i fotografiemi HIB x B.C.C. Surinam.
Nejsem příznivcem mixíků ale tahle barevná variace mě docela zaujala ,ale teď jen tak přemýšlím jak se takový mix bude vybarvovat v dospělosti - vzhledem k barevným proměnám HIB v závislosti na teplotě a tak...
Co si o tomto myslíte vy...?

Nevím teda,ale moc zajímavé mi to nepřipadá ...Na to že je to mix,tak ta cena není také moc nizká ...Je to křížení poddruhů a nevyleze z toho nic jiného než "zmetek" ,,,To je něco jak když napářím korálovku s užovkou a podobně ,,,Ty peníze bych do toho nevrazil ...

Ježíšku na křížku a čeho tu máme 90% v našich chovech. Většina nás má "zmetky", jak je nazýváš. Vždyť je to tu skoro vše mixík. :-)

To je něco jak když napářím korálovku s užovkou a podobně

Toto už však není jen křížení poddruhů, ani druhů, ale rodů.

Ty peníze bych do toho nevrazil

Já osobně tento mix taky ne, ovšem proti gustu........ ;-)

edit: Koukám, že chováš 0.0.3 B.constrictor. Taky "zmetci"? Nebo nějaký zaručený imperátor, třeba Honduras? :-)

za prvé v tomto případě bych zrovna nepoužíval slovo MIX, ale CROSS či CROSSING, protože byly vytvořeni záměrně, za určitým účelem, opět je tu cena, každý si může prodávat za kolik chce, ale těchto kříženců po světě moc neleze a cena mláďat nominátů je min 7500,- a Hoggů 2500,-, tak se mi čtyřka nezdá zrovna moc, není to žádný hodnýš domácí

úsměvné:) filipe jen se tě zeptám:) kolik si dal za boa albino? není to taky mix? řekl bych že dokonce dražší, i když v dnešní době v čr si většina takových "chovatelů" myslí že čím nižší cena tím lepší prodávající

Zajímavé ,,NEmyslím si že čím nižší cena tím lepší prodávající,ani nevím kdes na tom byl ...Za jednoho jsem dal 12tis. ,ale to už je cca 1rok a za druhého 15tis. a ten byl kupován před Vánoci ...Tak troufám si tvrdit že od sebe ještě rozeznám MIX od Albino ...;-)

Tak rozdíl mezi sabogae a mix je v kresbě,velikosti, a tím že je to poddruh (sabogae)

Ja jsem teda chtel poukazat na to, ze krome toho co tu pises, je rozdil hlavne v cene.

"Bezni" albini co se tady prodavaji jsou proste prachobycejni mixaci, kteri jsou atraktivni tim, ze jsou albini - jejich cena je kolel 4-8 tisisc za mlade.

Pak jsou B.c., kteri uz mixaci nejsou - sami o sobe maji velkou hodnotu, ale kdyz je to albin, tak je hodnota za mlade mnohem vyssi : 40-80 000- viz napr _avaiable_boa.htm

Tak to teda chapu ja...klidne me vyvedte z omylu

Tak že si myslíš,že když máš třeba Sunglowa nebo Motleyho za 30tis. a třeba 60tis.,tak že podle toho poznáš že jde o Mix či nikoliv ?!Jde spíše o bar. formu a cena je dle dostupnosti,poptávce atd ...myslím že je nesmyslné určovat mix podle toho zda dáš 8tis. za albína nebo 70tis. za motleyho ...Pořád jde o B.c. (mix) akorát se to liší ve zbarvení ...

Filipe ty už to zamotáváš...:-) Albín je barevná mutace, která nemá žádný systematický status poddruhu nebo nějaké geografické formy či nějaké geograficky vymezené populace a pod. Tedy můžeš mít albino boa např. od BCC nebo BCI, ale nejpravděpodobněji to je právě mix neznámého původu.
Sabogae bych sem vůbec nemotal, to je prostě poddruh nebo možná jen geografická forma imperatora, ono je to v té středoamerické krajině trochu ošemetné..., který se vzhledově (přírodní hypomelanická forma) odlišuje od těch řekněme "klasicky" zbarvených imperátorů, ale hlavně se vyskytuje jen v určité oblasti. Pokud by se ti dostal do ruky sabogae (poddruh nebo geografická forma) a hypomelanický mix (např. salmon, barevná forma cíleně udržovaná v chovech u jejíchž základů možná stál právě sabogae...) a neznal bys jejich původ, tak bys asi nepoznal, který je který.

Jj. Přesně tak. Stejně jako ty ostatní kresebné (např. striped - jungle) a barevné formy (sun glow, snow, ghost, anery, ...) jsou mixy, u kterých jde právě o šlechtění do kresby a zbarvení a neřeší se čistota po systematické stránce a ani to už nejde. Tuším, že jsem viděl albino boa imperatory, ale to je trochu široký pojem (přeci jen je imperator snad nejvariabilnější poddruh z mnoha odlišnými geografickými formami a populacemi), takže to mi připadá taky jako moc neříkající mix a spíš jako komerční tah, protože oni ty naši mixáčci jsou vlastně původem z velké části taky imperátoři.

nemyslel jsem tebe tím "chovatelem" jen jsem chtěl poukázat na dnešní situaci v česku,tak to neber osobně. albino je vlastně taky mix, nebo myslíš že albíni jsou jen čistí constrictoři? mix je prostě mix, ať už jde o imp. x con., albín x klasik, nebo surinam x hogg (což je vlastně con. x imp.)

ono je to mnohem složitější, jsou i čisté barevné formy, ale obě linie albínů (Kahl, Sharp) jsou v podstatě mixy, protože není znám jejich původ, albino Boa constrictor constrictor je v podstatě také z 50% mix, protože vznikl křížením Albino * nominát a následně hetera mezi sebou. Ale například existují T+ albíni u Boa constrictor occidentalis či u nikaragujských imperátorů, ti jsou čistí, kdežto nejrozšířenější forma tyrozin pozitivních albínů z Ruska se dá označit jako mix, protože její původ není znám. Podobná situace je i u zmiňované formy Motley, nejrozšířenější matláci mají neznámý původ, dále jsou CA Motley (Central American), to jsou imperátoři bez bližšího určení, ale většinou s typickým křížem na hlavě a také vzácně se vyskytují Honduras Motley. A můžeme pokračovat dále - u Nikaraguí jsou také hypa, anery, u kolumbijců pastely, hypa jsou také u Crawl Cay, Sonora atd., Leopardi jsou také čisté Sonory a tak dále.............

Jasně, mluvil jsem o těch kvantech barevných mutantíků, které se běžně objevují na našich "trzích". Jinak logicky ve chvíli, kdy se nějaká mutace objeví u jedince v přírodě, tak jsou dvě cesty - 1. spojovat tohoto mutačního jedince jen s jedinci ze stejné populace, formy, poddruhu... a nebo 2. prostě bez ohledu na poddruh (často i druh) využít mutaci při šlechtění dalších barevných forem.
Často u daného poddruhu nebo druhu prostě taková mutace není, tak chovatelé použijí mutačního jedince jiné formy, poddruhu, druhu...