Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zajímavý mix..

Na stránkách jednoho chovatele (nechci mu dělat reklamu) jsem našel nabídku mixů i fotografiemi HIB x B.C.C. Surinam.
Nejsem příznivcem mixíků ale tahle barevná variace mě docela zaujala ,ale teď jen tak přemýšlím jak se takový mix bude vybarvovat v dospělosti - vzhledem k barevným proměnám HIB v závislosti na teplotě a tak...
Co si o tomto myslíte vy...?

nemyslel jsem tebe tím "chovatelem" jen jsem chtěl poukázat na dnešní situaci v česku,tak to neber osobně. albino je vlastně taky mix, nebo myslíš že albíni jsou jen čistí constrictoři? mix je prostě mix, ať už jde o imp. x con., albín x klasik, nebo surinam x hogg (což je vlastně con. x imp.)

ono je to mnohem složitější, jsou i čisté barevné formy, ale obě linie albínů (Kahl, Sharp) jsou v podstatě mixy, protože není znám jejich původ, albino Boa constrictor constrictor je v podstatě také z 50% mix, protože vznikl křížením Albino * nominát a následně hetera mezi sebou. Ale například existují T+ albíni u Boa constrictor occidentalis či u nikaragujských imperátorů, ti jsou čistí, kdežto nejrozšířenější forma tyrozin pozitivních albínů z Ruska se dá označit jako mix, protože její původ není znám. Podobná situace je i u zmiňované formy Motley, nejrozšířenější matláci mají neznámý původ, dále jsou CA Motley (Central American), to jsou imperátoři bez bližšího určení, ale většinou s typickým křížem na hlavě a také vzácně se vyskytují Honduras Motley. A můžeme pokračovat dále - u Nikaraguí jsou také hypa, anery, u kolumbijců pastely, hypa jsou také u Crawl Cay, Sonora atd., Leopardi jsou také čisté Sonory a tak dále.............

Jasně, mluvil jsem o těch kvantech barevných mutantíků, které se běžně objevují na našich "trzích". Jinak logicky ve chvíli, kdy se nějaká mutace objeví u jedince v přírodě, tak jsou dvě cesty - 1. spojovat tohoto mutačního jedince jen s jedinci ze stejné populace, formy, poddruhu... a nebo 2. prostě bez ohledu na poddruh (často i druh) využít mutaci při šlechtění dalších barevných forem.
Často u daného poddruhu nebo druhu prostě taková mutace není, tak chovatelé použijí mutačního jedince jiné formy, poddruhu, druhu...