Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chov cvrčků

dobrý den,chtěla bych se zeptat,kolik tak potřebuje litr(od firmy acheta,takže zhruba víte množství) cvrčků místa aby se alspon trošku rozmnožili a jestli je lešpí chov cvrčků stepních nebo domácích,dočetla jsem se se stepní nejsou tolik náchilní a tolik nesmrdí...je to pravda?a když tak počítejte s tím že bych je zkrmovala tak rychlostí 50-60 ks za týden,takže ta velikost prosím co nejmenší,a jaký je váš názor na topení,je o mnoho lepš topný kabel,nebo stačí žárovka?(četla sem snad něco o tom,že hovínka pak rychle zasichají a zabranuje to tak z větší části plísním...:)díky za odpovědi..

litr je asi 1500 cvrčků, při Vaši spotřebě by to bylo na 30 týdnů. :o) většině lidí se nepodaří je udržet naživu týdny 3. měl jsem obojí a obojí smrdí solidně, zkoušel jsem i zaručeně nesmradlavý chov, návod jsem našel na netu, a prostě cvrčci smrdí. zkuste si koupit 1/2 litru, ty udržet na živu, zkusit si jak smrdí. vyzkoušíte si i rozmnožování a nasbíráte zkušenosti. návodu na chov můžete vyzkoušet více ale časem přijdete na svůj. nezkoušel jsem chov dle popisu pana Hoška http://www.reptarium.cz/articles/invertebrates/377 5 , ale vypadá to vychytaně.