Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem The Complete Boa Constrictor: A Comprehensive Guide to the Care, Breeding, and Geographic Races

Zdravim,
zajimalo by me, jestli nekdo z Vas vlastni tuhletu anglickou knihu. Myslite, ze cena odpovida kvalite, nebo je to zalezitost vyhozenych penez - cili, stacila by nejaka levnejsi alternativa?
Chci se dozvedet nejake "lahudky" o chovu a hlavne odchovu poddruhu a forem B.c.

Vyse uvedena kniha je tady:
http://www.amazon.co.uk/Complete-Boa-Constrictor-C omprehensive-Geographic/dp/0978897927

A odtud bych si ji chtel objednat:
hadi.htm
Pokud vlastnite nekterou z knih, ktere jsou na teto strance a tyka se B.c., tak tady urco hodte mejsi recenzi;-)

Diky,
Mirror

EDIT: Oprava weboveho odkazu

Cesky preklad prodava ¨chlapek na ifaune ve forme CD za 150kc...Vim, neni to stjene jako mit knihu, ale preci jen, v cestine by aspon pro mne osobne byla prinosnejsi, nez jen jako ozdoba v knihovne:)Navic pak muzes podle toho rozsoudit, jestli Ti stoji za to ji mit v tistene verzi.)
Chovu zdar

A co třeba něco od českých autorů? Ovšem bohužel v němčině.:-/

HES, O., DUDA, Z., HNÍZDO, J., PANTCHEV, V., BULANTOVÁ, J., VRABEC, V.: Boa constrictor. Biologie, Pflege, Zucht, Erkrankungen
2007, 270 s., 400 BF. V němčině vydaná publikace českých autorů se věnuje hroznýši královskému. 1/3 obsahu se věnuje systematice, biologii a chovu tohoto druhu, 2/3 diagnostice a léčebným postupům. V tomto směru je kniha výjimečná svoji kvalitou a obsahem.
1380 Kč
;-)

nekomentoval jsem to z pohledu nakladatele, ale ctenare

Tak to jsem sice pochopil, ale na věci to moc nemění, vydavatel to nedělal pro český trh. Ne, že by autoři nechtěli, tedy alespoň myslím, ale u nás to nikdo nevydá, protože v maximálně několika stovkách výtisků se to žádnému nevyplatí, resp. cena by se vyšplhala tak vysoko, že by měli problém prodat i těch pár kusů. Mimochodem, tuším, že autoři (JaBula může potvrdit nebo vyvrátit) dostali místo honoráře balík výtisků:-/:-). Takže eventuelně jsou u nich asi taky k sehnání a možná za trochu příznivější cenu než "na krámě". Jelikož osobně znám tři z nich, tak bych si taky mohl konečně nějakou sehnat.:-) Akorát ta NJ je pro mě taky silně nešikovná :-(.

Mimochodem, tuším, že autoři (JaBula může potvrdit nebo vyvrátit) dostali místo honoráře balík výtisků

tak tak. S tim se ale pocitalo dopredu. Se vsim ostatnim vsak bylo takovych opletacek, ze uz jsme se trochu obavali, jestli vse dospeje ke zdarnemu konci (je az neuveritelne, ze se to Ondrovi Hesovi pri jeho zaneprazdnenosti podarilo vsechno zrealizovat). Co se tyka "konkurencnich" knih - musim konstatovat, ze v leckterych je treba aktualnejsi systematika a souhrn "novych" barevnych mutaci, co se vsak tyka chovatelske a predevsim veterinarni problematiky - na lepsi knihu jsem jeste nenarazila :-)