Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poblázněná korálovka

Všechny Vás zdravím a prosím o pomoc...moje korálovka se nějak pobláznila chvilku je v klidu,hlavne,když je venku z terária a pak jí strčim do terárka ruku,že jí chci třeba vyměnit vodu,tak útočí jako poblázněná..a nikdy to nedělala až te´d poslední dobou..nevimtě čim to může být...je malinká má 45cm a mam ji cca3 měsíce..takže sem docela nzkušená a potřebovala bych radu...předem Vám všem co budete reagovat a budete se snažit mi pomoc moooooc děkuji...

loading...

A proč ji taháš ven? Myslím, že vyvětlení je docela jednoduché - najednou se cití doma a chraní si místo, které zná. To je jedine, co mě napadlo... Doporučuji - je to had, tedy netahací zviřátko, není to kočka či pes.

Hadice prostě chce klid...

VH

A to jí vytahuješ pokaždé když strkáš ruce do terka?? ::) Korálovky jsou hodně plaché, tak se nedivím že toho má dost, právě že jí tam nechat máš když uklízíš(zvykne že se s ní nic nestane přitom), samozřejmě že ne když ho čístíš kompletně celý, to had jinam musí, ale na sbírání bobků a měnění vody je vytahování hada naprosto zbytečné. Když ho vytahuješ pokaždé když do terka strkáš ruce, tak se nediv že tě kouše, protože není zvyklá na to, že v tom terku někdo něco dělá, když tam je. Dopřej jí klid a ona se sama zklidní :-)

právě,že při normálnim běžnym úklidu sem jí tam nechavala a všechno v pohodě..akorát teda pořád utíkala..a pak sme jí vyměnili terárko,aby neměla takovou možnost útéct..a právě od té doby se takhle pobláznila...a jinak jí nevindavam jen mi bylo doporučeno abych to zkusila a zjistila jak se chová venku..a když se chovala úplně normálně tak mi to bylo docela divné...neni možné že změnila prostředí..ale útočí i když je zavřená a nikdo jí neruší,prostě normálně vijede na sklo..a myslím,že nekouše,nikdy sem nepostřehla,že by otevřela pusu...a neni možné,že je před svlekem,protože si nevzala poslední potravu..
ale děkuji za každou radu;-)

A jakém teráriu tedy byla původně a je teď?? Má v teráriu úkryt aby se měla kam schovat. Je možné že jí v novém teráriu něco vadí, jak je tam dlouho?? Napiš trochu podmínky v jakých ji chováš(teplota, vlhkost, substrát atd...) pak se dá poradit lépe ;-)
A tomuhle teda moc nerozumím

je zavřená a nikdo jí neruší,prostě normálně vijede na sklo..a myslím,že nekouše,nikdy sem nepostřehla,že by otevřela pusu.

Tak se jen snaží utéct nebo opravdu útočí??

No měla menší terárium a dodnes sem nezjistila kudy utíkala...ted má terárko 100x45x45...jako substrát tam má kůru na jedné straně a nadruhe lignocel...má tam úkryt,kámen a dvě rostliny,je dostatečně větrané..a teplota se drží kolem 25,ale žádné výkyvy,ob den jí vlhčim teráríum..a samozřejmě že tam má misku s vodou a tu měnim pravidelně,prostě sečtělá,ale tohle sem nikde nenašla

tak já se tedy pokusim to vysvětlit lépe:
např:když jí du zhasnout,tak už pomalu vylejzá a je úplně v klidu plazí se ,z dálky jí pozoruji a pak jdu zhasnout a v tu chvíli prostě vyede proti sklu a už je v útočné poloze,celá nervní,no prostě nevim...a nevypadá to,že by chtěla utéct...ale nevim..

Terárium je dost velké, zkus tam dát více úkrytů, terárium trošku rozčlenit třeba, kdy jsi naposledy krmila a čím, jěště mě napadlo jestli není hladová.
Jínak mě taky nic nenapadá... Snad jen opravdu že vyčkává na vhodnou příležitost k útěku, když si na to utíkání zvykla. Zkus jí delší dobu vůbec nevyndavat, nechat v klidu, možná přidat nějaký úkryt, třeba jen kousek kůry pod který by zalezla, ten co má se jí třeba nelíbí.... Já své korálovce můžu nechat otevřeno i celý den a ona si toho ani nevšimne:-)
Máš nějaké pozadí, nebo je terárium odkryté ze všech stran, stačí nějaká tapeta, jen aby nebyla tak na ráně....

No já mám podobný problém s krajtou teď:-(vyjíždí na mě, ale i kouše:.( a to jsem si myslela, že agresivní nebude..já ji taky nechci tahat ven, ale kousavého hada nechci taky.. já jen doufám, že si zvykne, pokud ale ano, tak už stejně v ní nebudu mít takovou důvěru..teď mi to nemusí vadit, ale jak vyroste:.(

DELATE,JAK KDYBY JSTE SVE SVERENCE NIKDY BEZDUVODNE VEN NEVYTAHLY

1. Nekřič.
2. Já je třeba bezdůvodně netahám a to, že jim zůstávají obranné reakce mi nevadí. Nemám je na mazlení.

Adekvátní důvody vyndavání (podle mě):
- kontrola zdravotního stavu v případě nějakých pochybností (pokud se chová divně nebo je na něm něco vidět).
- vetrinární nebo ošetřovatelský zákrok (nutnost v souvislosti s předchozím bodem).
- kompletní úprava terária.
- přendavání do jiného terária za účelem spojení opačného pohlaví.
- přendavání do zimovacích beden (pokud nezimuje celá místnost).
- prezentace hadů pro veřejnost (pracovně, ale jen s jedinci, kteří to snášejí dobře).
- vyjímečně (ojediněle) např. při aranžování pro fotografování.

Tím nechci říct, že nelze jen tak občas vyndat některého hada z terária, ale je to spíš záležitost "domestikovanějších" jedinců a druhů, kteří to snášejí (jsou zvyklí) a viditelně je to moc nestresuje (např. nemají problém okamžitě po manipulaci žrát apod.).