Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poblázněná korálovka

Všechny Vás zdravím a prosím o pomoc...moje korálovka se nějak pobláznila chvilku je v klidu,hlavne,když je venku z terária a pak jí strčim do terárka ruku,že jí chci třeba vyměnit vodu,tak útočí jako poblázněná..a nikdy to nedělala až te´d poslední dobou..nevimtě čim to může být...je malinká má 45cm a mam ji cca3 měsíce..takže sem docela nzkušená a potřebovala bych radu...předem Vám všem co budete reagovat a budete se snažit mi pomoc moooooc děkuji...

loading...

DELATE,JAK KDYBY JSTE SVE SVERENCE NIKDY BEZDUVODNE VEN NEVYTAHLY

1. Nekřič.
2. Já je třeba bezdůvodně netahám a to, že jim zůstávají obranné reakce mi nevadí. Nemám je na mazlení.

Adekvátní důvody vyndavání (podle mě):
- kontrola zdravotního stavu v případě nějakých pochybností (pokud se chová divně nebo je na něm něco vidět).
- vetrinární nebo ošetřovatelský zákrok (nutnost v souvislosti s předchozím bodem).
- kompletní úprava terária.
- přendavání do jiného terária za účelem spojení opačného pohlaví.
- přendavání do zimovacích beden (pokud nezimuje celá místnost).
- prezentace hadů pro veřejnost (pracovně, ale jen s jedinci, kteří to snášejí dobře).
- vyjímečně (ojediněle) např. při aranžování pro fotografování.

Tím nechci říct, že nelze jen tak občas vyndat některého hada z terária, ale je to spíš záležitost "domestikovanějších" jedinců a druhů, kteří to snášejí (jsou zvyklí) a viditelně je to moc nestresuje (např. nemají problém okamžitě po manipulaci žrát apod.).