Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta kralovska

Zdravim vsechny...mam takovy problem.krajta se mi uz 2 mesice nechce vyprazdnit.Myslite ze jo to vazne a ze mam mazat na veterinu nebo mam pockat ? nebo to muze byt tim ze ted mela 1,5 mesice hladovku ?
Změna předmětu, původně: Krajta Kralovska (halapremek)

Já teda možná špatně počítám, nicméně mi tvoje odpověď nepřijde správná. Dva měsíce se nevyprázdnila - z toho měsíc a pul drží hladovku. Tudiž ten jeden půlměsíc asi něco jedna a během té hladovky se ještě nevyprázdnila. Aspoň teda tak bych to pochopil já. Možná, že se pletu :puff:

Heleď a není možné, že se vyprázdnila na nějakém místě, kde tě nenapadlo se kouknout? Po pár dnes to přestane smrdět a je to i špatně viditelné. Teda nevím, na čem tu regiusku chováš a jak máš zařízené terárko. Já mám přírodní terárko, takže uklízení exkrementů je někdy doslova lov na výkaly:D

Jak je krajta stará? A neklesla třeba za poslední dobu teplota v terárku? Jak bylo již řečeno, zbytečně bych nepanikařila, moje krajty nekálí nijak často a taky nikdy nekáleli. Rozhodně ne po každém krmení. Ale když už to na ně přijde, tak to stojí za to :-)Pokud máš opravdu strach, tak tou koupelí v podstatě nic nezkazíš.

Zdravím, přidala bych se s dotazem na krajtu královskou, který souvisí taky s vyprazdňováním. Krajtu mám týden, je to letošní mládě a import z farmy. V úterý jsem jí dala dvě malé myšky (12-ti denní, větší jsem zrovna neměla). No a dneska je neztrávené vyzvracela. Teploty má od 24 stupňů po nějakým 30 až 40 pod lampou. Ona ale celý den visí na kabelu nad žárovkou, a to by možná mohl být ten problém. Na noc si vždycky vleze na žárovku v plechovém krytu (teď ji nezapínám, chamík tam měl UVB). Co se nažrala, tak jsem ji ani neviděla slézt a napít se. Takže otázka: myslíte, že by zvracení mohlo vyvolat to, že se pořád někde "mačká" + možná ani nepije? Pokud ano, pomohlo by, kdybych jí zamezila přístup do horní poloviny terárka a možná ještě přidala topný kámen, když se chce nahřívat odspodu? Přikládám foto, už tady na poradně jednou je, přibyla ještě jedna větev naležato pod žárovkou a ještě mech.

No, taky na ni ta porce mohla být příliš - mě hadi vyvrhli potravu pouze, pokud to bylo příliš velké sousto, které sice sežrali, ale evidentně bylo nad jejich schopnosti. Takže bych zkusil po čase jednu menší myšku a uvidí se. pokud problém přetrvá, bude pes zakopanej nejspíš jinde...

JanaB.
Zbytečně velké terárium, navíc situované pro regiusky asi ne šťastně. Nevidím úkryt, kde by se mohla schovat, žárovka je příliš vysoko nad případným vyhřívacím místem (ta teplota pod žárovkou 30-40°C je měřená kde? Mám trochu pochybnosti, že na substrátu pod žárovkou, možná nad větvemi). K tomu zvracení - může to být pouze stresem, nebo velkou potravou, může to být způsobeno endoparazity (vyšší pravděpodobnost vzhledm k faktu, že zvíře je importované). Vysokou teplotu bych zřejmě vzhledem k fotografii terária vyloučil. Se zvracením jsem měl podobný problém u samce B.c., kdy mi vyzvrátil potravu 2x za sebou (rozuměno poprvé vyzvrátil potravu cca do pěti dnů od krmení, poté následovala pauza cca týden a následně bylo opět krmení, opět do pěti dnů vyzvráceno). Další krmení cca týden po druhém vyzvrácení již bylo v pořádku a od té doby bez problému. Nutno podotknout, že potrava nebyla nadměrně veliká, aby se předešlo spekulacím.

Jana B.: Rozhodně nebude od věci, jakmile (jestli) něco vytrousí, čerstvý vzorek vzít na rozbor na veterinu (pokud se tam dostaneš až druhý den, tak to dej do čisté lahvičky nebo sáčku s trochou vody a do lednice). Šlo by i udělat výplach tlusteho střeva nebo stěr, ale zatím bych ji rušil, co nejméně. Určitě ji nezkoušej krmit dříve než za 7-10 dní a klidně jen potkaní hole nebo osrstěné myše. Pak uvidíš, jak to bude pokračovat.

Nadměrnou potravou to asi nebude, ty myšky byly fakt maličké - jak jsem psala 12-ti denní a ta krajta může mít tak 45 cm. Ještě jsem psala, že teď tam mám ještě jednu vodorovnou větev pod žárovkou, kde je 35 stupňů. Na zemi má kůru jako úkryt, na fotce je špatně vidět. To terárko je přechodné, mám pro ni větší, ale tam jsem ji zatím nechtěla dávat.

Ještě k té krajtě. Prodávající mi doporučil, že "pro jistotu mohu odčervit připravkem Drontal junior v dávce 1 ml na kilo". Myslíte, že je to bez rozboru vhodné? Mně se to nějak nezdá. Ještě mě napadlo jestli stačí teploty v noci 20 až 22 stupňů? Ze začátku tam měla tak 23, ale teď to klesá co se ochladilo. Nemám tam dát topný kámen a trochu přitopit?

Tak já zatím počkám až co se stane po dalším krmení. Jednou mi takhle jednorázově vyzvracel chamík šváby a od té doby je v pohodě (už je to půl roku).Teď jsem si ještě vzpomněla, že před tím než se vyzvracela, tak dlouho pila. Ale z toho se asi taky nic nepozná. Tak budu doufat, že to byla jednorázová záležitost jako u chamíka.

Tak už jsem na to možná přišla. Kontaktovala jsem prodejce a ten mi napsal, že zatím dostávala jen holata a to ještě jenom jedno. To mě docela překvapilo, protože když se podívám na průměr krajty, tak bych ji typovala už na skákavku. Ale je to můj druhý had, beru to podle korálovky, která zvládne potravu jako nejširší část svého těla. Myslela jsem, že to platí pro všechny hady. Takže jí zkusím dát tak za týden jedno střední hole a pak když to dobře dopadne budu postupně potravu zvětšovat.

promiň, ale to je blbost. Cokoliv, co had pozhře je za určitejch podmínek schopen i strávit. prostě tam máš něco špatně (pokud se to bude opakovat). špatné tera, teplota, vlhkost, vnější paraziti atd ... A to o tom "nejširším místě" je tak jen orientační. Had polkne kolikrát daleko větší potravu, než je jeho nejširší obvod. Dobře se podle toho řídí ale neber to jako pravidlo! U mladé krajty je jedno hole trapně málo! to žerou tak mladé korálovky, guttky a tomu podobné. Určitě si neudělala nic špatně s tím, že jsi jí dala skákavku !

Cokoliv, co had pozhře je za určitejch podmínek schopen i strávit

Obávám se, že přehršel případů vyzvrácené nadměrné kořisti mluví proti. Jinak ale souhlas, skákavka by neměla dělat potíže.

Zdravím, píšu pokračování ke "zvracející krajtě". Takže další krmení dostala 8 dní po zvracení. Nejdřív jsem jí nabídla osrstěné myše (8-mi denní), ale o to nejevila vůbec žádný zájem. Kromě toho se pořád pohybovala jen u stropu terárka. Tak jsem se rozhodla, že jí ten prostor zmenším na polovinu (zamezila jsem jí přístup do horní poloviny terárka, které má 60x40x80 cm - dxšxv). Hned jak jsem ji sundala dolu, tak začala dlouze pít. Tak mě napadlo jestli nezvracela tím, že byla dehydratovaná, že prostě v tak vysokém terárku měla problém najít vodu. No a tu myš jsem vyměnila za větší (malou skákavku - 15 dní). O tu se okamžitě zajímala a vzala si ji. Dnes, tj. 9 dní po krmení jsem našla i bobek, ale na rozbor už to nebude, protože tam už byl asi dýl (nenapadlo mě hned hledat v úkrytu pod kůrou). Tak je to snad na dobré cestě. Jen vůbec "nešmejdí", celý den leží na větvi pod žárovkou a jak se zhasne, tak zaleze do úkrytu. Mám už jí dát další myšku nebo mám ještě počkat?

Jak jsem koukal na tu fotku terárka, tak zmenšení určitě byla dobrá volba.To že vyzvrátila potravu, to se u importu někdy stává.Může to byt právě kvůli stresu, který přechováva ještě delší dobu.Proto je taky dost důležitej nějakej ukryt.Jednou jsem si koupil mladý regiusky 2,3 z importu a problém s potravou ze začátku byl taky.Osvědčilo se nechat regiusky uplně v klidu a zvolil jsem i nějakou menší myšku.Každá 1-2 vyvrhla a pak už to bylo v pohodě.Tak snad to bude i tak u tebe.9dní po krmení už by myška měla byt nejspíš strávená.Takže nevidí problém znova nakrmit.Když bude chtít, tak si veme a když ne, tak ne:)

tak sem zas po dlouhe dobe pisi,krajtule se mi nakonec zacla svlekat tak proto nechtela zrat.svlek byl asi nejlepsi co kdy u me mela :-) kuze uplne v celku ani trosicku neporusena a navic hned jak se svlekla tak udelala peknej bobek :-D takze vse je jak ma bejt