Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co do jeskynky - "kladiste" pro gekonciky?

Pro gekonciky jsme koupili jeskynku, ktera by mela byt pro ne "vlhkym koutem" - dle potreby kladistem nebo mistem kam si zalezou pri svleku. Nevim ale co nejlip do ni? Raselinu, raselinu s piskem, vermikulit (s piskem?), jenom vlhky pisek samotny nebo normalni "zivy" mech? (nevadili by nejake brebery v nem?) Neco jineho, co? Co pouzivate?

Já mám u eublíků misku kde je smíchaná rašelina s pískem v mírný prospěch rašeliny a tudíž se tam vlhkost lépe drží...ale stejně občas nějakou samici chytne raplík a jde snášet pod žárovku:-) Což když se včas podchytí tak ty vejce taky ustojí...

Pravej rašeliník u nás vůbec neroste

Ale prosím Tě, to jsou mi novinky, roste jich u nás hned několik druhů...:-)

rozuměj nenašel jsem a ani pořádně nevím, kde hledat

Tím to asi bude. Menší množství se dá najít téměř na každém vlhčím místě v lese. Větší množství už je většinou spíš na chráněných územích - rašeliništích, ale dají se najít i plochy mimo chráněná území, kde není problém se předzásobit v dostatečném množství. Chce to jen chodit a koukat...:-). Ve svém blízkém okolí vím minimálně o 3-4 místech (a bude jich jistě mnohem víc), která jsou plná rašeliníku...;-).

Promiň, já myslel u nás jako tam kde teď bydlím :-) ne v rámci naší země - blbě jsem se vyjádřil, on je i problém v tom, že i když koukám na rašeliník na fotkách, nevím jestli bych ho bezpečně poznal od nějakýho druhu mechu.
Já se v těch "kyti" moc nevzynám, jak to nežerou legoši, tak nevím která bije :))
Mám tu vyhlídlího něco, co mi to strašně připomíná, tak to blejsknu a poradíte ju :-p

zdar:-Dno jéje tuto je problém??:-Dad,zadavajíciho no já ti nevím,ale v jeskynce bydleli do nedávna mamuti.Stáčí maličkost-třeba bedýnka od zmrziliny od "týdli tádu"Familly Frost nebo kýblíček od krmení pro hlodavce,ptáky.Pak se tam vypálí díra cca průměr 40mm a už to frčí-kladiště jak blázen;-),ale co do něj???osobně tak nějak moc neřeším,hlavně aby bylo vlhko.Substrát já preferuji lignocel&hypermangan(psal jsem to tady snad 10*),no a rašeliník??
tuto je klasika asi mi nebudeš věřit,ale kam se se....vermikulit,tam u vás jen já Pošuk vím o dvou loc.+jedno slaniště,to máš z toho,že nejsi"universální"voják brzy by; jsi na to přišel;-);-)jinak mohu poslat,ale to bude sakra drahé piju pítí s chlapeckými jmény:-D:-D

Kdyby šlo do tuhýho, tak bych nějaký ten desetilitřík mohl nasbírat..

Tyjo tak to bych ti zulíbal ruce (popř. bych řekl ženě, aby to nevypadalo tak blbě :-D), nicméně se zkusím pořádně mrknout i u nás, dle té fotky tu něco takovýho určitě musí bejt - nevím proč, ale vždy jsem si myslel, že je to zelený a zežloutne to až sušením :-[. Ale opravdu moc díky, snad se konečně taky do tý Plzně rozhoupem...
Popř. pošuk prozradí lokalitu univerzálního vojáka, nějakej Johny nebo Jack v láhvi se tu už najde ;-)