Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená

Máte někdo zkušenosti s tím, že by vám užovka červená vyzvracela dva dny po sežrání holata? Je možné, že by za změnu ve stravování mohl had, který přišel mezi ty stávající před několika dny?

zdravim zalezi u podani nz mladeti vice potravy ze dojde ke zvraceni vyvrhnuti pokud holata neobsahovali nejake vymesky hlen krev a dalsi tak bych zatim dal guttatu do karanteny s filtracnim papirem a od zkusenejsiho chovatele bych aplikoval sondou do zaludku 10 procentni glukozu pokud je plaz vyhubly visi na nem kuze dal bych do sondy fyziologicky roztok s glukozou po 5 dnu ,dale pokud jste schopna donest guttatu na Svu statni veterinarni ustav k vyteru kloaky a tlamy na pripadne parazity a prvoky bylo by to dobre standartni cena za mikroskopicke vysetreni je okolo 100 ´Kc-u napr.Protozoa bicikovcu je nutne i mikroskopicke vysetreni tlamy nekdy bicikovci muzou byt v kloace jindy v tlame ale to jen pokud tam bylo neco hlen aj. jinak pokud jste nz podala vice potravy tak to muze byt reakce jinak tou glukozou se nic nepokazi chovu zdar

Po vyzvracani potravy je potrebne MINIMALNE tyzden pockat, neuskodilo by aj 10 dni.. Aby sa hadatku mohli vytvorit zaludocne kyseliny. Ak sa potrava poda po par dnoch, vacsinou dochadza k opatovnemu zvracaniu.

K povodnej otazke, je treba napisat ake je hada stare, ci doteraz nemalo podobne problemy, ake mate v tera podmienky atd..

Ahoj. Já teda neodpovídám na původní otázku, spíš mám stejný problém a vznáším dotaz.

Má gutka, která se vylíhla v květnu tohoto roku taky vyvrhla hole po třech dnech. Nakrmena byla ještě v karanténě a třetí den od krmení přiěla k mému druhému hadovi, který je o rok starší, je možné, že by to vyvrhla třeba ze strachu z druhého hada?

PS: Hádek má defekt(prohlubeň) na páteři, nebůže to být tím???

Přikládám foto háděte (možno vidět defekt)

Mohlo by to byt aj zo stresu, v karantene ste ho mali nechat ovela dlhsie, lebo ak ma nejake parazity, tak uz je nakazeny aj vas starsi had.
Ma defekt na chrbtici a este aj vyvrhol holatko, cize to moze byt aj celkovo "pokazeny" jedinec a nepomoze mu nic.
Mate informacie ako zral pred tym ako ste ho kupili? Normalne travil?
Teraz mu dajte aj 10dni pauzu a az potom nakrmte a hlavne ho okamzite presunte naspat do karanteny.