Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Založení ZOO Příbram

Do sdružení, které se má zasadit o založení ZOO nebo ZOO parku v Příbrami hledáme nové členy, sympatizanty, fanoušky, zájemce o danou věc.

Naše stránky jsou - www.zoopribram.wz.cz
Článek o našem snažení - http://www.pribram.cz/index.php?menu=zpravodajstvi -clanek&i=myslenka-zrizeni-zoologicke-zahrady-se-p ribramskym-prilis-nezamlouva-2

Pokud nás chcete jakkoli podpořit nebo se zapojit, pište na mail - a.regat@seznam.cz

Díky za rady, názory... Každopádně kdyby se chtěl někdo přecijen zapojit, prodat svůj názor, realizovat svůj sen... Rád Vás přivítám ce sdružení. Poté můžeme společně vymýšlet taktiku.

Také bych rád dodal, že naším cílem je především získání nějakých pozemků od města Příbram vhodných pro ZOO a poté svépomocí budování ZOO,ne hned jak si zde většina myslí výstavbu obrovské ZOO s mnoha supermoderními pavilony.

naším cílem je především získání nějakých pozemků od města Příbram vhodných pro ZOO a poté svépomocí budování ZOO

Opravdu myslíš, že město Příbram, když už bude mít nějaké zajímavé volné plochy, bude hořet nadšením je za symbolickou částku pronajmout...

ne hned jak si zde většina myslí výstavbu obrovské ZOO s mnoha supermoderními pavilony.

To mě ani ve snu nenapadlo, jeden takový slušný pavilón je otázka několika milionů (spíš desítek...), takže to asi ne. Já to právě už od začátku chápal tak, že půjde o pár voliér a ohrádek, což právě myslím nikomu v Příbrami moc nechybí.

Stejně jako "JaBula" jsem spíš rád, že vojenský prostor chrání přírodu v poměrně nepozměněném stavu než ho v podstatě poškodit nějakou výstavbou. I když si v tom prostoru umím představit něco přínosného pro obě strany (příroda i lidé), např. vytvořit v prostoru Brdska CHKO, protože je tam dost míst, která by si to zasloužila. Rozhodně raději půjdu fotit faunu a flóru na přírodní louku či do lesa než do sebehezčí zoo.

S tím vojenským prostorem souhlasím, je tam fascinující příroda a ekosystém.ale nikdo neví co se tam kdy vybuduje. Proto by se určitým způsobem vybudováním ekologicky šetrné ZOO zamezilo potencionálnímu zničení. Ale samozřejmě prostor v okolí příbramy kde by se dalo budovat je hodně.

A nemyslím si že by byl pro město takový problém pronajímat za symbolickou cenu nějaké pozemky. Mluvím o pozemcích nezajímavých pro výstavbu... Navíc by městu tato ZOO přinesla finance a příliv turismu a navíc další kulturní vyžití,kterého v příbrami moc není. Alespon si to myslím sám za sebe.

Myslel jsem to tak,že když by byla ZOO ve městě,přilákalo by to více turistů a návštěvníků města

abyste prilakali navstevniky v poctu, ktery by stal alespon trochu za to, musela by vase zoo mit neco sakra vzaneho aby se lidem vyplatilo za tim zrovna do Pribrami jet, zvlast, kdyz maji lide z okoli velke zahrady takrka za rohem a uvidi tam vic zvirat. Na co konkretne je chcete nalakat?

Jeste si neodpustim dotaz na to, jakym zpusobem chcete udelat zoo "ekologickou"? co tim je konkretne mysleno? Nejak si to nedokazu predstavit. Diky za odpoved.

Aby v této ZOO byl kladen důraz na ekologickou výchovu. Příklady co může způsobit znečištění např. lesa...

Jinak si myslím že Příbram není nijak z ruky. Navíc je to na hlavním tahu na Prahu a naopak. Přijde mi že samo město má veliký potenciál v návštěvnosti,když je to několika set tisícové město.

A v jiných krajích jsou ZOO daleko blíže u sebe než v oblasti Příbrami.

A jak jsem řekl,tato ZOO by měla přilákat především evropskou faunou a také voliérami s ptactvem. To by byly hlavní směry.