Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Založení ZOO Příbram

Do sdružení, které se má zasadit o založení ZOO nebo ZOO parku v Příbrami hledáme nové členy, sympatizanty, fanoušky, zájemce o danou věc.

Naše stránky jsou - www.zoopribram.wz.cz
Článek o našem snažení - http://www.pribram.cz/index.php?menu=zpravodajstvi -clanek&i=myslenka-zrizeni-zoologicke-zahrady-se-p ribramskym-prilis-nezamlouva-2

Pokud nás chcete jakkoli podpořit nebo se zapojit, pište na mail - a.regat@seznam.cz

Jen pár postřehů:
Ne, že by mě udivili reakce příbramáků, osobně bych také raději volil vycházky do zachovalé přírody než do zooparku řekněme ne zcela jasné úrovně, obzvlášť, když dvě velké zoo jsou "za rohem"... Ale to je jedno. Spíš bych doporučil, pokud chcete, aby jste byli jako sdružení důvěryhodnější, tak by měl seznam členů být s plnými jmény a bydlištěm, protože nějaký Karel z Prahy by mě teda neoslovil... Navíc by to chtělo alespoň pár příbramáků, nejlépe trochu známých a hlavně pár starších členů (alespoň plnoleté), protože zatím to fakt moc důvěru nebudí...
Jediná možnost je začít soukromě, protože tam nikdo nebude cpát peníze jen tak, přeci jen stavba Národního divadla to zrovna není... a pokud už budou nějaké základy, pár výběhů, voliér a skleníků, tak lze oslovovat sponzory (finanční a materiální dary) a město (např. rozšíření pozemků atd.) a v určité fázi lze uvažovat o žádost o zařazení mezi oficiální zoologické zahrady (ovšem v praxi z toho jsou spíš nevýhody než výhody)...
Obráceně to opravdu nejde snad ani v americké pohádce...

Přesně jak píše krokodýl!
Projekt je to sice pěkný, ale zřejmě nereálný:!:

V prvé řadě je všechno o penězích! A 3 členná skupinka zřejmě "nevydělávajících" studentů jen těžko sežene sponzory.

A navíc by "ZOO Příbram" nebyla ani perspektivní(když jsou opravdu za rohem Plzeň a Praha)! U nás je si myslím celkem dost zoologických zahrad(v porovnání se Slovenskem- 15:4).

Nadšení je dobrá věc, ale než se takový projekt rozjede je třeba ho promyslet!
Nechci ho zahazovat, ale viděl bych to max. na ten zookoutek někde v parku, třeba takový jaký je v Kroměříži.;-)

A 3 členná skupinka zřejmě "nevydělávajících" studentů jen těžko sežene sponzory.

S tím bych tak moc nesouhlasil, taky jsme měli se studenty projekt, který se dobře rozjel a nebáli jsme se otevřít hubu, pořádně máknout a k penězům jsme se dostali - jak sponzoři, granty a podobně. Určitě bych při vyšším zájmu o realizaci zkusil podat žádost u grantové agentury Mládež v akci o nějaký ten příspvěek z EU. Mohu vřele doporučit, když si nad tím sednete, sepíšete slušně žádost dle patřičných formulářů a podáte, je pak vysoká pravděpodobnost, že byste se nějaké koruny dočkali. My si takhle přišli k 250 000 Kč a s tím už lze něco dělat. jen upozorňuji, že jsou s tím spojené různé administrativní práce - vedení účetnictví, podávání zpráv, vše zmapovat a závěrečná zpráva. Kdyby však byl zájem, určitě www.mladezvakci.cz ;-)

Máš pravdu a o tom že to nepůsobí důvěryhodně vím.Jenže problém je v tom,že nikdo do žádného sdružení vstupovat nechce...
Pak je těžké něco budovat. Sám vím,že nejdůležitější je členská základna.

Ale lepím to jak se dá.
Pokud budou peníze a sdružení nebude úspěšné (město se nebude angažovat od počátku),tak vše vezmu do svých rukou.A pak se uvidí.
Jinak myslím že 70km neni tak blízká vzdálenost.
Navíc v blízkosti Příbrami je vojenský prostor...To je obrovská plocha,která bude zřejmě brzy k dispozici. A taky si myslím,že je lepší ZOO než třeba americký radar...;-)

Jinak si myslím že každá zoo by měla přitáhnout něčím jiným. Já mám v plánu zamšřit se především na evropskou faunu. Pokud se nepletu,tak se tomu žádná česká zoo příliš nevěnuje. Dále bych kladl důraz na ptactvo. Fögel parky jsou velice pěkné v německu...U nás žádný.

Já mám v plánu zamšřit se především na evropskou faunu. Pokud se nepletu,tak se tomu žádná česká zoo příliš nevěnuje.

Jeď do chomutova, prohlídni si Lesopark, ať víš do čeho deš:-) Evropská ZOO jak vyšitá...

Pochop, že Lesopark v CV je postavenej z 95% na Evropské fauně, to už nelze hovořit o "nějakém zástupci". S typicky českými živočichy se zas můžeš setkat, jak bylo psáno, na Hluboké (většina tamních zvířat). jinak s českými zástupci je problém s legislativou a to výrazný - tam bych viděl zakopaného psa...jinak samozřejmě nechci brát iluze, ale tohle jsou info, které byste asi měli vědět;-)

Já mám v plánu zamšřit se především na evropskou faunu

priprav se na sileny baliky papiru a hlavne na to, ze pokud neprokazes zpusobilost a verejny zajem, tak na zastupce nasich zvlaste chranenyh druhu zivocichu muzes zapomenout.

Dále bych kladl důraz na ptactvo

Dost zahrad ma ptaci pavilony a myslim, ze jsou docela vydarene. Tady si myslim, ze bude problem prevazne ve financhich. Muzete se sice ujmout nejakych hendikepu z nasi fauny (tezko rict jestli urady uznaji ze na to mate nebo ne)- ale to by nemuselo byt spatne, atraktivni druhy ptaku ovsem neco stoji, nehlede na to, ze potrebuji prostor (schvalnse se mrktnete do zelezarstvi kolik stoji metr bodove svarovaneho pletiva nebo nekajake solidni konstrukce) ohrazeny nejen proti uniku, ale i proti pronikani selem nebo jinych zvirat z venku. Navic - jsme zase u papiru. Dost ptaku je citesovych. Kopa z nich potrebuje celorocne vytapene prostory, taktez dobre osvetlene prostory, velke prosklene haly spotrebuji hodne energie, navic - projekt takoveho hangaru...no...

Navíc v blízkosti Příbrami je vojenský prostor...To je obrovská plocha,která bude zřejmě brzy k dispozici

Doufam ze ne. Prave z ekologickeho hlediska jsou vojenske prostory nejlepsimi prirodnimi rezervacemi jake v CR mame.

Nepřijde mi že by zoologická zahrada nějak hizdila krajinu,pokud se toho od začátku správně ujmete.
Jinak samozřejmě jsem otevřem všem názorům...Ale jak říkám,toto by se mělo projednávat už ve sdružení. Ale předpokládám že nikdo zájem o zapojení nemáte.

Nepřijde mi že by zoologická zahrada nějak hizdila krajinu

Ac nejsem zadny militarista, nektere vojenske prostory jsou podle mne uzasne vyseky zachovale krajiny a skoro bych byla pro, aby zustaly v podobe v jake jsou nyni (i s tim provozem jaky tam probiha). V pripade vojenskych prostoru jde hlavne o to, ze se tam nestavi a vubec - lidi tam moc pristup nemaji. "Ohyzdnosti" jako jsou kratery po tankovych strelach nebo polorozpadle budovy ci navazky stavebniho "bordelu" jsou pro nasi faunu (predevsim pro obojzivelniky, plazy a hromadu bezobratlych)mnohem lepe vyuzitelne nez vybetonovane upravene cesticky mezi vybehy vypasenymi od koz. Nemluve o plne zastavene plose, ktera by byla pro budovani megavoliery pro ptaky na ktere jste se chteli zamerit nezbytnosti. Stejny problem je s chovem zastupcu nasich plazu. Musite vybehy zajistit proti uniku zvirat (nebo proti vniknuti hlodavcu), coz leckdy jinak nez podbetonovanim proste nejde.
Uprimne - myslim, ze byste meli zacit s necim mensim. Co treba zajit do mistni organizace, ktera zajistuje volnocasove aktivity mladeze nebo do ddm a domluvit se s nimi na mistnosti, kterou byste mohli vyuzivat jako klubovnu? Nakoupit par kraliku, morcat, potkanu, andulek, zebricek, gutat, gekonciku, hroznysu, sklipkanu a drapatek a vyuka mladeze muze zacit. Mnohem realnejsi mi totiz prijde zalozit chovatelsky krouzek, ktery by nekdo z clenu "sdruzeni" - tedy hlavne by to musel byt nekdo, komu je nad 18 vedl a ucil decka jak se o ruzna zvirata starat? Casem se to da smerovat jinam, pripadne rozsirovat, prodavat odchovy, hospodarit s penezi klubu...Jednak na takovouhle zalezitost pravdepodobne mesto (narozdil od zooparku)spise pristoupi, druhak - da se na to napasovat pomerne zajimavy projekt, na ktery by se daly vydyndat nejake penize EU (volnocasove aktivity podporuji porad docela dost), a nakonec - kdyz to nevyjde - nebude to takovy prusvih jako kdybyste sehnali potrebnych x milionu na zalozeni zooparku a pak je museli vracet, protoze se cely projekt zhroutil kvuli tomu, ze nevite jak na to. Mylim, ze jste si vzali priliz velke sousto. Meli byste zacinat od predkrmu, kterym muze byt prave treba teraristicky nebo obecne chovatelsky krouzek pri ddm :-). Pokud vim, je nas tu vic, kteri v podobnych organizacich funguji, takze rad jak na to se urcite dockas.

Jestli můžu něco říct, tak jen to že internetové stránky, jsou sice hezké, ale například kontakty nebudí vůbec dobrý dojem. Nějaký email co vůbec nesedí ani ke jménu, to není moc hezké, chybí nějaký telefon, ne všichni řeší vše po netu a hlavně když chci něco domlouvat tak je lepší s člověkem mluvit, než si psát a čekat na odpověď. Bylo by vhodné zveřejnit celá jména, včetně údajů a kontaktů, vypadá to líp. Neberte to nějak špatně, obdivuji vaše snažení a přeji hodně úspěchů, i když je vidět,že Příbram o to moc nestojí.

Díky za podporu, každopádně co se týče kontaktů,sdružení ještě oficiálně nevzniklo (ani nevznikne pokud nebudou členové) a tak se lidé nechtějí nikde prezentovat a zveřejňovat osobní údaje. Obvzlášť na internetu.

Ano vesměs jsme členové těchto stránek.

Vase snaha je sice pekna,ale pokud hned prvni veta na kterou clovek narazi zni takhle:"Vítejte na stránkách vznikajícího občanského sdružení, které se chce zasadit a prosadit založení zoologické zahrady neb ZOO parku v Příbrami", moc dobry dojem cela akce nebudi. Taktez veta "Budeme rádi za jakýkoliv druh podpory při našem snažení". Ty formulace snad ani nejsou cesky (konkretne zvyraznene pasaze)a na navstevnika stranek urcite nepusobi nejlepe (nemluvim jen za sebe). Dalsi vec - muzu vedet, co myslite tim ekologickym hlediskem ve vete:"Myslíme si, že zde něco podobného chybí, ať už z hlediska informačního, studijního, ekologického"? O tom, ze sdruzeni ma pouze tri velmi mlade (bez urazky) cleny bez prijmeni, na ktere neni zadny jiny kontakt nez e-mail uz se tu psalo. Kdyby alespon jeden Vas clen mohl dat priklad ze sve predchozi podobne zamerene cinnosti, ktera slavila uspech, jiste by to alespon trochu vaznost cele akce pozvedlo. Zkouseli jste nekdy navstivit podobne "zooparky" nebo mestem financovane "stanice prirodovedcu" treba v Praze, Nachode, Jindrichove hradci? Tusite vubec s cim se takova zarizeni potykaji? Mate alespon mlhavou predstavu o tom, co stoji (casu i penez)pouze pece o rekneme parek obycejnych koz? Nepocitam tisk a vyrobu informacnich desek (aby to nebyly proste jen zvirata v ohrade), cloveka, co bude na navstevniky, prip. zvirata dozirat, event. vybirat vstupne, spravu co se odehrava kolem toho, kdyz kdokoli chce prijimat verejne penize, ty silene tuny papirovani...

Díky za rady, názory... Každopádně kdyby se chtěl někdo přecijen zapojit, prodat svůj názor, realizovat svůj sen... Rád Vás přivítám ce sdružení. Poté můžeme společně vymýšlet taktiku.

Také bych rád dodal, že naším cílem je především získání nějakých pozemků od města Příbram vhodných pro ZOO a poté svépomocí budování ZOO,ne hned jak si zde většina myslí výstavbu obrovské ZOO s mnoha supermoderními pavilony.

naším cílem je především získání nějakých pozemků od města Příbram vhodných pro ZOO a poté svépomocí budování ZOO

Opravdu myslíš, že město Příbram, když už bude mít nějaké zajímavé volné plochy, bude hořet nadšením je za symbolickou částku pronajmout...

ne hned jak si zde většina myslí výstavbu obrovské ZOO s mnoha supermoderními pavilony.

To mě ani ve snu nenapadlo, jeden takový slušný pavilón je otázka několika milionů (spíš desítek...), takže to asi ne. Já to právě už od začátku chápal tak, že půjde o pár voliér a ohrádek, což právě myslím nikomu v Příbrami moc nechybí.

Stejně jako "JaBula" jsem spíš rád, že vojenský prostor chrání přírodu v poměrně nepozměněném stavu než ho v podstatě poškodit nějakou výstavbou. I když si v tom prostoru umím představit něco přínosného pro obě strany (příroda i lidé), např. vytvořit v prostoru Brdska CHKO, protože je tam dost míst, která by si to zasloužila. Rozhodně raději půjdu fotit faunu a flóru na přírodní louku či do lesa než do sebehezčí zoo.

S tím vojenským prostorem souhlasím, je tam fascinující příroda a ekosystém.ale nikdo neví co se tam kdy vybuduje. Proto by se určitým způsobem vybudováním ekologicky šetrné ZOO zamezilo potencionálnímu zničení. Ale samozřejmě prostor v okolí příbramy kde by se dalo budovat je hodně.

A nemyslím si že by byl pro město takový problém pronajímat za symbolickou cenu nějaké pozemky. Mluvím o pozemcích nezajímavých pro výstavbu... Navíc by městu tato ZOO přinesla finance a příliv turismu a navíc další kulturní vyžití,kterého v příbrami moc není. Alespon si to myslím sám za sebe.

Pro představu, ZOO Lešná (Zlín), je nejsamostatnější ZOO v ČR, sama o sobě dokáže pokrýt cca 65% svých výdajů, tahle informace je k nalezení na jedné z informačních tabulí v rámci ZOO, otázka jak je aktuální. Ale pořád jsou to dvě třetiny, třetinu dává město + něco sponzoři...tak asi tak;-) tudíž na přínos peněz do městské pokladny bych zapomněl, je to spíš opačně - odliv peněz z městské kasy, a to páni radní nemají rádi;-)

Myslel jsem to tak,že když by byla ZOO ve městě,přilákalo by to více turistů a návštěvníků města.Tím pádem by to městu přineslo finance (ubytování,využívání služeb...)
Ne že by přímo ZOO přinesla peníze.;-)

Myslel jsem to tak,že když by byla ZOO ve městě,přilákalo by to více turistů a návštěvníků města

abyste prilakali navstevniky v poctu, ktery by stal alespon trochu za to, musela by vase zoo mit neco sakra vzaneho aby se lidem vyplatilo za tim zrovna do Pribrami jet, zvlast, kdyz maji lide z okoli velke zahrady takrka za rohem a uvidi tam vic zvirat. Na co konkretne je chcete nalakat?

Jeste si neodpustim dotaz na to, jakym zpusobem chcete udelat zoo "ekologickou"? co tim je konkretne mysleno? Nejak si to nedokazu predstavit. Diky za odpoved.

Aby v této ZOO byl kladen důraz na ekologickou výchovu. Příklady co může způsobit znečištění např. lesa...

Jinak si myslím že Příbram není nijak z ruky. Navíc je to na hlavním tahu na Prahu a naopak. Přijde mi že samo město má veliký potenciál v návštěvnosti,když je to několika set tisícové město.

A v jiných krajích jsou ZOO daleko blíže u sebe než v oblasti Příbrami.

A jak jsem řekl,tato ZOO by měla přilákat především evropskou faunou a také voliérami s ptactvem. To by byly hlavní směry.

Taky mě to několikasettisícové město zarazilo::)
Jinak jak jsi psal, že je to na hlavním tahu na Prahu, to bych právě viděl jako velký problém. Ono už jenom dostat se ze zličína do Tróje je štreka a pro dost lidí v Praze otrava, natož aby se štrachali někam do Příbrami, nic ve zlém. Navíc, taky by mě zajímalo, čím chcete konkurovat třeba gorilám a jejich prckům, kde je vždycky narváno k nedýchatelnu a proto už na ně nechodím koukat anebo komoďákům, gaviálům apod.? Jak přesvědčíš líného Pražáka, aby místo návštěvy Tróji s klobásou u jelenů a zmrzlinou u žiraf vážil cestu do Příbrami? Protože až ve chvíli, kdy by k vám jezdili lidi z Práglu v houfech, byse dalo mluvit o možném přínosu městu...

Ad tah na Prahu - jsem to zamluvil, ale tuším, že se v tom tahu bude více jezdit do ZOO směrem ku Praze...a to i přímo z Příbrami...

důraz na ekologickou výchovu

k tomu, aby clovek neplacal nesmysly by k podobnym vecem jako "ekologicka vychova" mel mit minimalne nejake dopredu zpracovane podklady s odbornym posudkem dlouho do predu (podivejte se treba co za programy nabizi CSOP nebo ruzne prirodovedne stanice), aby se na podobny program treba daly sehnat penize z ruznych grantu. Tyto programy byvaji hojne vyuzivany skolami, obycejny clovek na podobnou vec urcite nebude cestovat do Pribrami. Z toho mi vypliva, navstevnost by zvedala predevsim skolni mladez, cili pribramaci, cili zadny priliv lidi z venku a zadne penize do mestske pokladny (nedokazu si predstavit, ze se skolni vylet stavi v podobnem zarizeni, to snad jen v pripade, ze by vse bylo hodne dobre promakane, byla by k dispozici budova s promitacim salem, nejaka ta technika (zvukova technika, platno a nejobycejnejsi dataprojektor se slusne behajicim pocitacem se na ulici nenajde), rozumne levne ubytovani v blizkosti zoo apod.

A jak jsem řekl,tato ZOO by měla přilákat především evropskou faunou

Co budete ukazovat v zime, kdy vetsina zastupcu evropske fauny spi? Abyste dostali povoleni k chovu (ted mluvim o zvlaste chranenych druzich zivocichu), museli byste mit nadrze opravdu velice dobre (za drahe penize) udelane a prizpusobene predevsim zviratum. To znamena, ze se muze uplne klidne stat, ze zvire nebude videt vzdy, kdyz navstevnik pujde kolem. Plachost a skryty zivot nasi herpeto a batrachofauny jiste nemusim pripominat.

voliérami s ptactvem.

co za ptaky byste chteli chovat? Na andulku se lide budou chodit koukat do zverimexu, na to, aby videli kosa, kavku nebo vrabce rozhodne nebudou platit vstupne.
Muzete se tedy vice rozepsat o tom, co v zoo melo byt?

Diky za odpovedi.

K té Příbrami,trošku jsem t přehnal,ale set tisícové město to je - 110.333 obyvatel k 31.3. 2007.

Jinak např. já nechodím jen do pražské ZOO,ale naopak se snažím navštěvovat pravidelně (pokud to jde) všechny nebo alespoň většinu ZOO v čechách,protože každá je úplně jiná a má něco do sebe. To mě na tom baví. Myslím že do pražské ZOO nechodí lidé jen kvůli gorilám nebo gaviálům. Mě osobně např. tyto dvě expozice nepřijdou nijak extra zajímavé a vyhýbám se jim.

Jinak bych čekal např. podporu v mém snažení, než samá negativa.

Co se týče evropské fauny,tak ohledně chráněných druhů bych se bavil až v pozdější fázi ZOO. Z počátku klasické zástupce české fauny a detailními popisky a informacemi. Tato expozice by také sloužila jako naučná pro školy apod. jelikož většina ani neví co kolem nás létá.

Co se týče ptactva, tak ptactvo má mnoho zástupců. Zaměřil bych se spíše na netypické druhy českých ZOO - různé druhy exotických bažantů, holubů, sov, dravců a samozřejmě papoušky...

Tuto ZOO bych srovnával se ZOO Chleby apod. ne hned jak je zde zvykem se ZOO Praha.
Je jasné že cílem je získání pozemků, popř. rovnou nějaké procentuální podílnictví města v ZOO. Tato ZOO by vznikala svépomocí dobrovolníků, sponzorů... Ne jako megalomanský projekt. A úroveň ZOO by zpočátku byla nižší,ovšem útulnější. Spíše by sloužila jako místo pro vyžití a zábavu dětí, oddych rodičů...A přesně takové městu chybí. Proto je také město v tabulkách kriminality nejhůře v ČR. Lidé se zde nemají jak zabavit.

Jinak bych čekal např. podporu v mém snažení, než samá negativa.

Promiň, myslím, že nikdo z nás to nemyslí zle a není úmyslem tě nějak sržet atd. Např. Jabula ale vzhledem k svému působení v Drtince poměrně ví, jak něco takového, byť v menším rozsahu může fungovat a jaké jsou problémy co se týká zástupců české, potažmo evropské fauny, o tom by se daly napsat stránky a stránky.

Co se týče evropské fauny,tak ohledně chráněných druhů bych se bavil až v pozdější fázi ZOO. Z počátku klasické zástupce české fauny a detailními popisky a informacemi. Tato expozice by také sloužila jako naučná pro školy apod. jelikož většina ani neví co kolem nás létá.

To jo, tenhle záměr chválím. Otázkou je, zda to bude zajímat i potenciální návštěvníky.Oni totiž chtějí vidět většinou spíš ty gorily a gaviály. Tímto je nechci soudit, ale ono to tak bohužel je. Ale myslím, že něco takového by šlo realizovat právě spíš jako zookoutek v rámci města a věř, že i tak by šlo o poměrně nákladnou "srandu".

Tato ZOO by vznikala svépomocí dobrovolníků, sponzorů...

To bych zhodnotil takto - pokud chcete mít ofiko status ZOO, bude to muset mít projekt, rozpočet atd. jinak nedostaneš ani kačku. Pokud bys začínal jako soukromník, nemůžeš zase vybírat sponozoring. a stavět svépomocí - mno, řekněme, že to trvá dlooouho.

Ještě jednou říkám - cílem není hanět tvůj sen a vizi, ale realistický pohled na věc nezúčastněné osoby;-)

Jinak bych čekal např. podporu v mém snažení, než samá negativa.

Proč to brát jako negativa? Spíš bych v tom viděl realistický pohled lidí "z branže", z jejichž názorů lze čerpat. Osobně bych na vše nahlížel také spíše realisticky. Nápad preferovat naší faunu se mi líbí (kupodivu, že? :-) ). Příliš toho tu není, většina lidí zná spoustu exotů a naše fauna je jim utajena. Jenže jak už zde padlo, je nutné počítat s "válkou" s úřady a také s tím, že přizpůsobením ubikací a zimováním se bude zájem snižovat. Janča s tímhle má nejspíš své zkušenosti - na smíchovské stanici bývali plazi a obojživelníci ČR ve venkovních ubikacích (škoda, že to zeje prázdnotou).

Tuto ZOO bych srovnával se ZOO Chleby apod. ne hned jak je zde zvykem se ZOO Praha.

To by ani nikdo srovnávat nemohl. Asi jen provoz by město dostávalo do úzkých, nehledě na zbudování. Na nějaké mega sponzory bych se také nespoléhal. Ona i malinká ZOO je "megalomanský projekt". Osobně celou záležitost také nevidím nijak reálně, ale každopádně budu rád sledovat vývoj. Jak se na celou věc tváří město? Proběhlo nějaké jednání, případně jaké bylo vyjádření? Pokud tady již odpověď na mé poslední otázky někde je, tak se omlouvám. Občas mi něco unikne. :-)

na smíchovské stanici bývali plazi a obojživelníci ČR ve venkovních ubikacích (škoda, že to zeje prázdnotou).

desitky let stari se na venkovnich terarkach bohuzel dost negativne podepsaly, predevsim na bazenech, ktere neudrzi vodu. Navic - priority stanice jsou dnes trochu jinde. Bohuzel nekde, kde se mi to taky uplne nelibi, ale i kdyz jsem clovek pomerne dost naivni, trochu realisty ve mne zustalo a je mi jasne, ze se to jen tak nezmeni :-(.

K té Příbrami,trošku jsem t přehnal,ale set tisícové město to je - 110.333 obyvatel k 31.3. 2007

Hele, nechci nějak slovíčkařit, ale v případě, že chceš vybudovat a provozovat ZOO, si budeš muset zvyknout udávat čísla přesně.Počet obyvatel, který jsi uvedl, není počtem obyvatel Příbrami, ale celého okresu příbramsko.Být tebou poslechl bych rad lidí, kteří s tím mají své zkušenosti a vrhl bych se třeba na založení nějakého kroužku s chovatelskou tématikou,popř nějakého menšího městského zookoutku.Projekt ZOO jako takové, je asi příliš ambiciozní a v době krize těžko realizovatelný.

Myslím že do pražské ZOO nechodí lidé jen kvůli gorilám nebo gaviálům. Mě osobně např. tyto dvě expozice nepřijdou nijak extra zajímavé a vyhýbám se jim.

ver, ze jsi vyjimka. Vetsina "laiku" se laka predevsim na tahle zvirata (koneckoncu - neprijdou mi nijak nezajimava)a presne tihle lidi tvori velky podil platicich navstevniku (oni v zoo moc dobre vi proc propagacni kampan zamerili na tyto stezejni druhy)

Jinak bych čekal např. podporu v mém snažení, než samá negativa.

To bude asi predevsim poznamka k mym prispevkum. I kdyz to tak mozna nevypada, snazim se pomoci. Tvoje predstava mi ale prijde dost utopicka. Stale tu hledam odpoved na to, proc nechcete se sdruzenim zacit na necem mensim a hlavne realnejsim? (specializovany zajmovy krouzek pod patronatem nektere vhodne skoly co ma treba zanedbane prostory dvora, hriste, pripadne poskytla by jednu, dve mistnosti k levnemu pripadne i symbolickemu pronajmu).Vyskouseli byste si co dovoluje legislativa, jak prostupne jsou granty, jaky je vlastne zajem cilove skupiny (tj. deti a jejich rodicu). Jak jsem psala, granty na "volnocasove aktivity mladeze" jsou pomerne snadno ziskatelne, aby clovek mohl zazadat, musi mit jasno v projektu, rozpoctu a podobne. Bez toho vam nikdo neda ani korunu (mate rozhodne co dohanet).

Co se týče evropské fauny,tak ohledně chráněných druhů bych se bavil až v pozdější fázi ZOO. Z počátku klasické zástupce české fauny a detailními popisky a informacemi.

vazne se mi ta vize libi, ale i na toho vrabce potrebujes od uradu povoleni, byt by to byl treba jen hendikep z nejakeho zachraneho centra. A navic - abys dostal povoleni, musis mit hotove vhodne prostory. Je to docela kolotoc.

A úroveň ZOO by zpočátku byla nižší,ovšem útulnější. Spíše by sloužila jako místo pro vyžití a zábavu dětí, oddych rodičů...A přesně takové městu chybí.

to je pekna vize, ale aby fungovala, je potreba lidem neco nabidnout (jsme zase u penez a legislativy)a hlavne jim to nabidnout v dostupnem prostoru,tj.nekde v centru. Maloktery rodic si pujde oddychnout na druhy konec mesta. Lidi jsou proste liny a nektere veci jim je potreba naservirovat pod nos. Tim se ovsem dostavame daleko od argumentu, ktery byl uvaden jako pozitivum pro mesto - a to - navstevy z jinych mest...
Nejdriv se musite rozhodnout co presne chcete (tady mam pocit, ze je jeden z hlavnich problemu cele akce), zjistit jestli je to realne, dle toho svoje vize upravit, sehnat penize a dat se do dila. Mit neurcity sen, trvat na nem a myslet si, ze z nej budou vsichni nadseni a vysypou pred vas kopu penez proste nelze (tedy - lze, ale nemuzete pocitat s uspechem). To, ze vam radim zacit nejdrive s necim mensim vas usetri obrovskeho zklamani. Male realisticke sny se uskutecnuji snaze a pokud se opravdu osvedcite, otevrete si tim cestu k pripadnemu rozsireni.
Tesim se na reakci.