Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznýš královský - opakované vyvrhnutí potravy

Mám problém, mám téměř 4měsíční samičku hroznýše k., která mi už 3x zhruba 3. den po krmení jak vykálila potravu, tak ale i vyvrhla hodně natrávenou myš. Vždy potravu bez problémů a aktivně chytí a sežere, tráví normálně pod žárovkou. Mimo ni je 25-28 stupňů. Vypadá zdravě. Bohužel jsme byli za dobu co ji máme nuceni dvakrát stěhovat. Tak se chci zeptat, jestli to nemůže být "pouze" tím a vše se časem srovná?

Ano může to bát stresem. počkejte třeba 2 týdny a pak jí nabýdněte nějakou menší myš.
Nepíšete, kolik dní po vyvrhnutí jste jí dal další myš, kterou vyvrhnula... Možná by nebylo od věci odnést trus na veterinu na rozbor - na přítomnost vnitřních parazitů ...

samo se to nespraví. Je potřeba nechat udělat rozbory u veterináře. já osobně bych přeléčil entizolem a pokud by to nepomohlo navštívil bych veterináře. Ještě k té teplotě. Pokud má mimo žárovku 28st je to hrozně moc. chce to aby měl kout kde bude do 25st aby se měl kde schladit. To zvracení může být kvůli tomu. Jelikož ale zvracel 3x je potřeba to přeléčit ať už se to spustilo čímkoli. Tu teplotu je nutné zredukovat tak jak sem napsal. (chladnější místo do 25st)

Krmíme jednou za deset dní plus mínus jeden den, takže asi týden po vyvrhnutí, přemýšlela jsem i jestli na ni není průměrná dospělá myš veliká a nezvládne ji celou strávit. Zatím si myslím, že to bude tím častým převozem. Zkusím teda chvíli počkat, jestli ji pomůže klid, a pak vyhledám veterinární pomoc. Zatím jsem s žádným ze svých hadů neměla problémy, tudíž ani nevím, jestli je v okolí nějaký lékař specializovaný na plazy.

Já bych to teda ještě jednou zkusil...

1. Po vyvrhnutí dej zhruba týden pauzu před dalším krmením.
2. Upravil bych teploty v terku-dostatečné výhřevné misto 30-35°C + dostatečně chladný kout 20-25°C
3. Ať má po žrádle naprostý klid.
4. Nedával bych dospělou myš, ale takovou střední.

Jestli i po tomhle potravu vyvrhne, bude třeba veterinář, nebo rada Drobka výše.

Jo, teplotu bych dal vyšší,týden půstu, myš menší a Entizol. Pro menší kus by stačilo 1/4 - 1/2 tablety. Při troše šikovnosti by se dala tableta po uškrcení kořisti rychle vsunout pod nastřiženou kůži myši, aby se had zbytešně nestresoval nějakým násilím. Udělal bych to 2-3 krát při krmení. Kdyby se zvracení opakovalo, určitě to chce rozbor zvratku (ale čerstvého-to může být problém). Může jít např. o trichomonády, pokud se prokážou až ve výtěru z kloaky, bývá už na léčbu pozdě.

Entizol. Pro menší kus by stačilo 1/4 - 1/2 tablety

vzhledem k tomu, ze entizolem muzete hada snadno i odpravit bych doporucila davku presne spocitat a neorientovat se pouze davkovanim typu "primerene". Bohate postaci 40 mg ucinne latky/kg zvirete. Pro jistotu se hodi i soucasna aplikace vitaminu skupiny b (b komplex). Tady je mozne dat bez problemu davku jen "odhadem", staci maly "drobek".

Může jít např. o trichomonády, pokud se prokážou až ve výtěru z kloaky, bývá už na léčbu pozdě

trichomonady lze najít naprosto bezne u velke skupiny plazu, kteri jsou naprosto v poradku. Samotny nalez trichomonad proto neni indikaci pro lecbu.

Standa by dal vyšší teplotu???? Tak to jsem teda asi opravdu blázen..... Jestli má MIMO žárovku 28st. tak je pravděpodobné že blije z vysoké teploty. A k tomu Entizolu jak píše JaBula 40mg já dávám max 60mg je potřeba to přesně spočítat jinak hada otrávíte...Dal bych ho ale určitě, jelikož blil 3x mohlo se v něm něco nastartovat.

No Drobku mě teďka dost stoupla teplota v bytě a BC měl přes týden v nejchladnějším koutě skoro 29 st.C. Had se nechladil ve vodě, naopak stále byl v části, kde teplota byla možná ještě větší - blíže k žárovce. Během této doby byl i krmen a je naprosto v pohodě. Samo, že žárovku má už jen 15w ale tera je stejně teplo dost a ještě víc. Píšu to jen proto, že bych nějakejch 28 neviděl tak kriticky. Teda pokud had nejeví příznaky něčeho špatnýho ...