Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Korálovka kalifornská - terarium

Mel bych dotaz na nekoho zkusenejsiho s chovem nez jsem ja...poridil jsem si ji nekdy v listopadu lonskeho roku a pomalu se mi prestava vejit to teraria (60D x 40V x 30H) uz dorostla skoro na delku teraria a chtel bych pro ni neco vetsiho aby se mohla pekne natahnout... pozadi jsem si udelal z polystyrenu a pisku...jako podestylku pouzivam jemny pisek...a svitim 13W zarivkou (teplota se drzi na 24,5-25°C)...zere bez problemu uz i pomerne velke mysi (cca 10cm i s ocaskem) krmim tak jednou za 14dni

ale k memu dotazu,
jak velke terarium by jste mi doporucili?, nazor na podestylku a pozadi?, teplota hodne nebo malo...cim svitit v novem terariu?, jakou bych mel drzet vlhost?, nekrmim ji moc?...mam na mysli velikost mysi, jak spravne zazimovat (jestli je to vubec potreba), zive rostliny,umele?...(jake?) a posledni co me napadlo udelat v terariu mensi vodopad...

snad jsem vypsal vse, predem dekuji za odpovedi...jakymkoliv napadum jak vybavit terarium se branit nebudu, bude to take jako esteticky doplnek do obyvaku...

jak velke terarium by jste mi doporucili?

Zatím to stačí.

nazor na podestylku a pozadi?

Podestýlka můžou být klidně i bukové štěpy.Krásně se mi i osvědčily bukové štěpy promíchané s akvaristickým štěrkem.

teplota hodne nebo malo

Klidně můžeš i přitopit na 28 stupňů.Pod .

cim svitit v novem terariu?

Žárovkou, aby dala pod ní alespoň 35-40 stupňů.(30w?).

jakou bych mel drzet vlhost?

Větší v době svlékání.Jinak stačí +/- 35%.

nekrmim ji moc?

Má korálovka je velká ´´popelnice´´(jsem rád, že začla žrát po velmi dlouhé době po přinešení domů)a dává třeba 5 myších holat za 14 dní.Takže myslím, že je to dobrý.

mam na mysli velikost mysi

Pokud korálovka myš chytne a sežere a nevyzvrátí, tak je to dobrý.

jak spravne zazimovat (jestli je to vubec potreba)

Pokud chceš mladý korálovky, tak je to dobré.Ale pokud ne, tak není třeba.

zive rostliny,umele?

Mám u californky umělou květinu a zatím nemám problémy.

a posledni co me napadlo udelat v terariu mensi vodopad...

Myslím, že korálovky Ti za něj moc nepoděkuje a že by spíš za něj poděkoval nějaký krásný anolis nebo chameleon.Korálovkám hlavně dopřej vodní nádrž, aby se mohly kde koupat.

jakymkoliv napadum jak vybavit terarium se branit nebudu

Je potřeba množství úkrytů.Může to být kokos, kůra, kameny, kořeny, hlavně větev, kde se může prolézat, atd.

Dejme tomu ze ted je velikost terarka dostacujici ale koralovka jeste vyroste a stejne budu muset koupit neco vetsiho...premejslel sem nad rozmerem 120d x 50v x 50h...

Podestýlka můžou být klidně i bukové štěpy.Krásně se mi i osvědčily bukové štěpy promíchané s akvaristickým štěrkem.

to by nemuselo byt spatny...ale k tyhle podestylce bych mel dotaz...jak to cistis? nebo to jednoduse jednou za cas jenom vymenis...jinak za ostatni info moc diky

Hezký den, nechce se mi zakládat nové téma, tak to dám sem...Mám kaliforňanku. Většinou, a to i po setmění, je schovaná a to v nejchladnějším koutě terárka (100x47x47), kde je cca 24 stupňů, pod světlem má kámen,a v blízkosti větev, dá se pod nimi dobře schovat, tam je teplota nad 30stupňů, tam ale holka nikdy není. Zdá se mi, jako by vylézala právě jen tehdy, když je teplota v terku nižší.Mám snížit celkovou teplotu, nebo nadále ,,topit" jako doposud. Nemám ji příliš dlouho, 14 dní, je jí asi rok. Za jakoukoli odpověď moc díky

Moc dík, nechávám ji v klidu, je mi jasné, že změna prostředí byl dost velký stres, takže bych ji třeba i těmi teplotami nerada stresovala ještě víc a raději jsem se, byť třeba i hloupě, zeptala... nechám to tak, jak to je:-)

jak velke terarium by jste mi doporucili?

80-100 x 50 x 40(v) cm bude stačit.

nazor na podestylku a pozadi?

Může být. Písek stačí normální (ne příliš jemný).

nekrmim ji moc?...mam na mysli velikost mysi

Můžeš i v kratším intervalu (8-10 dní) jednu myšku anebo po těch 14 dnech, ale klidně i dvě odstávčata myši. Had je v růstu, ale na to, že je rok starý je celkem malý (pokud má jak píšete délku skoro jako terárium - 60 cm). Mláďata lze krmit častěji než dospělé hady.

teplota hodne nebo malo...cim svitit v novem terariu?

Lokálně může mít vyšší teplotu než uvádíte, cca 28-32 st.C pod žárovkou, tyto teploty využívá zejména po nažrání (umožňují mu lepší trávení). Takže bych použil buď normální nebo bodovou žárovku (asi bude stačit 25 W) na jedné straně terária a na druhé (chladnější) by mělo být cca 20-24. V noci kalifornce bohatě stačí 18-22 st. občas i méně.

jak spravne zazimovat (jestli je to vubec potreba)

Zcela nutné to není, ale pro lepší zdraví a délku života doporučuji u kalifornky tzv. měkké zimování, cca 1-2 měsíce bez svícení (teploty cca 12-18 st.) a bez krmení, ale musí mít možnost napití.

zive rostliny,umele?...(jake?)

Celkem zbytečné, ale pro estetický dojem lze nějakou rostlinku přidat, umělá je jednodušší, ale většinou méně pěkná. Osobně bych do terária spíš než nějakou pokojovku dal jeden nebo dva drny nějaké trsnaté trávy.

jakou bych mel drzet vlhost?,

a posledni co me napadlo udelat v terariu mensi vodopad...

Tak vzhledem k polopouštnímu životu L. g. californiae opravdu vodopád není nejšťastnější volbou. Stačí miska s vodou a občas porosit okolí misky, jednou za 2 týdny lze porosit celé terárium, ale to je tak maximum. Pro bezproblémový svlek lze v té době udržovat vlhčí kout, nejlépe u té misky (v chladnější části terária), dát tam vrstvu listí nebo kus mechu, pod který si zakalená korálovka může zalézt.

Terárium by mělo mít dostatečné větrání, aby ani po narosení nedocházelo k zapařování (nejsou to tropy).
Nezapomeňte také na úkryt, který je lepší podélný (kus kůry, dutý polokmen ap.) nebo dva menší, umístěné tak, aby had mohl v úkrytu využít vyšší i nižší teploty.

Ja jen co se týče krmení, má mou krasku od října, a byla zvykla na dvě holatka tydne, postupně me začala zrat az 7 holatek, tak sem ji začal kupovat srstky a ty si dával 3 tydne. Ted si dává do týdne dve normální byli myši. Nevivratila me ani jednou nic. Každých 2-3 týdny se me svleka. Mam vždy myš navíc a kdyz venku moc slidi a lozi a hledá tak ji ju tam hodim