Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kdy začít s podáváním holátek

Ahoj, dobrý den.
Chtěla bych se zeptat, kdy mohu dávat mému agamákovi Péťovi myší holátko( je to jednou z aměsíc, že? ). 16. srpna by mu měl být rok. Nevím, jestli není ještě příliš brzy.
Dále bych se chtěla zeptat, jak často mu mohu dávat žížaly a cca kolik, je to nenažranec a nechci ho zbytečně přecpávat nebo mu nějak ublížit.
Děkuji moc
Lucka:-)

Čerte žížaly jsou vynikající krmivo. Jsou naprostou vyjímkou v tom, že "obsahují" několikanásobně víc vápníku než fosforu a taky toho vápníku mají hodně. Mohu podpořit konkr. čísly.
Náš Physignát je naprosto zbožňuje... nevím, nač se obracet zády k žížalám, takový zophobasy nebou moučňáky určitě zkrmuješ (jestli máš čemu samozřejmě)... to je daleko větší hnus...

Takoví sračky jako žížaly bych v životě ničemu nedal

Jediné, co může omlouvat takový názor, je tvá mladistvost a nezkušenost. Jen hlupák by zatracoval jeden z velmi kvalitních (a navíc zadarmo) zdrojů krmení pro spoustu druhů plazů (od obojživelníků a želv, přes scinky, slepýšovce, agamy až po hady...). Nevím, nevím, jak by na mě koukaly třeba spenglerky, cuory, T. apulus, dříve třeba thamnophisky aj., kdybych jim nedával takovou pochoutku...

P.S.: Mimochodem není od věci popřemýšlet o tom, co spousta druhů plazů a obojživelníků konzumuje v přírodě (a jak jim to svědčí) a pak vynášet nějaké méně unáhlené soudy...

Nemusis mu holata davat vubec, staci i pouze hmyz. ;) Zizalu sem tam klidne, myslim ze nijak neuskodi. Spis jen celkove hlidat krmeni, jinak maj vousatky tendenci tloustnout. Od toho cca. 1 roku krmime pouze obden, tak 2-3 svaby pro kazdou. Nijak neomezujeme "zelene", to maji kazdy den kolik chtej.