Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem světlo a teplo v terárku.

čágo lidičky. potřebuju radu.postavil jsem terárko 100x40x60. chci tam dát trubici Repti glo 8.0 kvůli UVA a UVB je ta trubice vhodná? a co dopuručujete jako topení. jo a ještě jedno. pořád mi neni jasné jak tu teplotu v terárku regulujete? přes den když nebudu doma a nebo ikdyž budu doma tak jim snad nebudu pořád zapínat a vypínat světlo.

Tak především by nebylo od věci napsat pro jaké zvíře to bude.

chci tam dát trubici Repti glo 8.0 kvůli UVA a UVB je ta trubice vhodná?

Viz má první věta, ale obecně je to zdroj na nic.

a co dopuručujete jako topení.

Také viz má první věta, používají se žárovky, topné kabely, topné kameny...

pořád mi neni jasné jak tu teplotu v terárku regulujete?

Vhodně zvolené umístění, kvalitní větrání a dobře zvolená síla zdroje tepla většinou stačí, pro citlivější zvířata nebo v místě, kde teplota více kolísá lze použít termostat napojený na hlavní nebo i všechny zdroje tepla v teráriu.

Při poměru cena/výkon/životnost vychází lépe ta Narva. Z trubic jsou kvalitnější ještě Reptisuny (5.0 nebo 10.0) od Zoomedu. Ale u agamy vousaté coby australského polopouštního ještěra je docela šumák, co tam dáš za trubici. Dotování D3 v nějakém přípravku bude tak jako tak nezbytné.

K docílení optimálních hodnot vit.D3 v krvi je potřeba pořídit nějakou vysokotlakou výbojku, jinak to chce občas kápnout D3. Někdo používá třeba jen nějaký klasický vitamínovo-minerální mix s obsahem vitamínu D3. K té trubici se musí zvířata dostat opravdu hodně blízko.