Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zmije ve vodě?

Dobrý den, na zahradě mám celkem solidní okrasné jezírko, kde chovám i rybky...No dneska jsem je šel nakrmit a ejhle ve vodě plave něco velkého, leknu se, pár kroků ustoupím a vidím hada, vyplazil se z vody a začal se "opalovat" - vypadal hodně podobně jak zmije, ale vsadil bych se, že je to užovka, no...Ale přece jen mi to nedá a radši se zeptám těch co se v tom vyznají, může tedy zmije plavat ve vodě?
Díky za odpovědi:)

Podle mě to bude Užovka obojková.Je to to totiž nejčastější návštěvník jezírek.Zmiji bych netipoval a Užovku podplamatou už určitě ne, ikdyž taky je to možný.My míváme už roky natrixky na zahradě v jezírkách a v potůčku.Je pravda, že rybky žrát nejspíš bude no.Ikdyž zas tak extra lovec to není.Spíš se bude soustředit na žáby.U nás mizí žáby i rybky.ALe tak co už.Chytit ji není žádná sranda, spíš doufej že sama odejde.Ono jestliže nebude mít tam u vás nějakej klid, tím že jí třeba budete neustále plašit, ale na to bych se taky nějak nespolíhal.Když ji chytíš, tak ji odnes někam dál.A čekej jestli se neobjevý zas nějaká jiná:-).Já jsem dvakrát odnesl a vždy další rok už tam byla znova, byt ta samá a nebo asi jiná.

Tak oni od sebe nejsou zas tak nějak rozdílné, ale takovej znak hlavní znak jsou takový žlutý jakoby půlměsíce, který má obojková těsně za hlavou.Ale ne každá je má vyrazné.Vzhledem k poměru rozšíření v ČR těhchto užovek, je pravděpodobnost mnohme větší, že jde o obojkovou.Každopádně to asi není tolik důležité, když ji stejně chceš dostat pryč.Každopádně jednu radu ti dám.A to, aby si ji pokusil chytit, když bude na břehu.Svítí slunce, tak se bude vyhřívat i na břehu.Ve vodě nemáš šanci, protože půjde hned ke dnu.Užovka obojková tě nekousne.Spíš počítej s tím, že kdyžtak tak trochu zasmrádne.Vypustěním takovýho sekretu z kloaky, ale to se dá přežít:-)

Tak je to jasne, obojkovka :) Tesselata potrebuje teplo a to u vas moc nejni :) VH
No mi jsem v brandyse nad orlici coz je kousek od usti pri kopani vyrusili podpalmovku jak pozirala slepise kamos si to natacel tady nejsou hory zrovna dnes je tu 31 ve stinu takze zadna zima:-)

Podpalmovka cpat se slepysem? Co tak vim,tak slepysem se zivi u nas z uzovek nejcastej hladule. Jinak tesselaty jsou striktne vodni potovory (kdyz se jim podivas na hlavu,tak maj i nahoru orientovany oci (vodni zpusob zivota) a zivi se prevazne rybama,sem tam slupne nejakou zabku. Neumim si predstavit,jak zabije slepyse. U nas na Hane taky neni zadna zima, mas tady kolikrat xerotermni stepi, o kterych si tam nahore muzete prakticky nechat zdat, ale tesilky tady taky nenajdes :( nejbliz je mam na Priglu :)
PS: pri psani clanku sem byl predbehnut :D

vždyt i taková zmije naše česká když uštkne tak to nic moc zase takového bolestívého není pokud se nepletu, to já mám teda od psa pěknou jizvu na obličeji a taky chovám mastify a na psy jsem nezanevřela,tak na co hned hysterčit?Strčit zbytku rodiny knížku at si prostudují že i had je přeci v pohodě a nelíbí se mu rána lopatou