Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kudlanka žere mrtvolky..?

Dobrý den, zajímalo by mne, jestli máte někdo zkušenosti s kudlankami.. Já je chovám už asi rok, podařilo se mi rozmnožování, výchova mladých, krmení od miminek(samozřejmě bylo nespočetně úhynů), ale nikdy se mi nestalo, že by kudlanka žrala mrtvé červy nebo cvrčky (po zkušenosti, kdy mi jednu kudlanku sežral červ, už jim stříhám hlavičky, nebo je půlím - dokud se mrskaj, tak je kudla chce, potom už ne). Byla jsem docela nešťastná, když jsem viděla, že si jedna kudla poranila chytací nožku a nemohla tedy žrát, ale dnes, když jsem se dívala, měla nafouklý zadeček, jak kdyby sežrala minimálně jednoho cvrčka. Takže buď žere mrtvé, nebo se nějak záhadně nafoukla...

Dospělá není, právě proto je mi to divný.. Řikám, s množením problém nebyl, s krmením mimin taky ne.. tohle je kudlanka právě malá, čtvrtej svlek maximálně (nevim přesně, ale všechny kudly, co mám, jsou tak 4.-5. svlek). Snažila jsem se jí napichovat červiky, zavěsit jí to na větvičku, napíchnout pidi cvrčka a hýbat s ním, ale o tohle vůbec zájem neměla, tak jsem se už smířila s tím, že umře hlady. Nožku má poraněnou asi týden a dva dny a pokud nežrala, tak už by byla mrtvá.

Nožku má poraněnou asi týden a dva dny a pokud nežrala, tak už by byla mrtvá.

Ve 4.-5. svleku by bez žraní vydržela i déle. Ale dokáže ulovit i jen s jednou zdravou lapací nohou, pusťte jí tam menšího cvrčka, ona si s ním poradí (nebo ho nabídněte živého z pinzety, většinou stačí jí lehce tím cvrčkem šmrncnout o nohu a ona po něm chňapne, chce to trochu trpělivosti, ale dá se to).
Přeci musíte vědět jestli něco z nabízeného hmyzu sežrala, buď tam zbyl mrtvý hmyz nebo ne.

Udělala jsem, co říkáte, už dávno, vždycky měla snahu, ale buď se po pár nevydařených pokusech "naštvala" a vzdala to, nebo se prostě bála a utíkala před ním (cvrčkem). Každopádně dnes se mi podařilo chytit pár much a před pěti minutama jsem koukala, že už si jednu chňapla (muchám jsem teda urvala křídla). Tak doufám, že se jí při svleku ta noha spraví a už to nebudu muset řešit.. Jinak díky za reakce :) Mrtvolky kudlanky asi fakt nepapaj...:-D

A s tím, že kudla ve čtvrtým přežije i víc jak týden bez žrádla, nevim nevim.. měla jsem kudlanek dohromady 15 (těch co přežily z kokonu až donedávna..:) ) a pokud jsem na týden odjela a nechala starost o ně na mé mámě (která teda neví, jak a co, ale vždy mi volala a ptala se), tak mi hned dvě chcíply, protože maminka jim zapomněla dát papat (resp. zapomněla, že dala muchy do mrazáku a vzpomněla si na ně za dva dny, když vytahovala maso). Všechny kudlanky byly hodně vystresované, utřepané, jak jsem řekla, dvě chcíply, zbytek se mi podařil nakrmit z ruky, protože nebyly po té době schopné skoro lovit, jen se třepaly a vypadaly, že opravdu umírají...

zdar:-D no já tedy nevím,ale asi je problém někde jinde? začnu s těmi jednoduchými věcmi jako fix-stačí po každém instaru udělat čárku.
4-5 vydrží i délevycházím ze společného chovu-když opravdu nebude co žrát "vymidlí" se mezi sebou a zůstane nejsilnější jedinec.
ta "nožička"jí určitě doroste neboj.
nápad-klasika Pošuk co takhle akvarijní rybička??protože jsem se nedozvěděl co je to vůbec za kudlanu.Takže tak

Já myslím, že už se mezi sebou vymydlily dost, mám je odděleně a vede se jim dobře, díky za starost. Ale zase z jednoho dotazu, kterej byl vyloženě o ničem (ano, ptala sem se jen na to, co se jí stalo v prdelkou, to že se jí noha spraví vím taky a nejsem žádnej debil, kterej má kudlanky jenom proto, aby se tím chlubil kamarádům v hospodě), stačilo prostě napsat, že nic, ale vy si do mě tady musíte rýpat. Btw ta kudlanka je Sphodromantis gastrica, ale za a to bylo napsaný ve jméně a za b je stejně jedno, co je to za druh :-)))

Děkuju všem za rady (těm, kterým přijde divný, že nepoužívám fix na poznamenání si instaru jen vysvětlím, že zatímco jsem byla v zahraničí, staral se mi o kokon a kudly bývalý přítel a ten se s fixou taky nesral, takže jsem dostala kudly s tím, že ani on sám nevěděl v jakým jsou svleku - prý asi třetí.. to se pak těžko určuje, hihi), dál abych předešla nějakým narážkám, že jsem jenom blbej amatér, co má kudly na ozdobu, vychovávám druhou generaci, svoji vlastní, takže zas tak blbej chovatel nebudu, jen se mi prostě za ten rok stalo už všechno, ale tohle ještě ne... proto se omlouvám, jestli někomu můj dotaz přijde jako blbej nebo zbytečnej... Díky :)

TAk tohle me neda. Kdyz jste tak strasne chytra, jako ze tak vystupujete, tak porc se ptate na banality. Sorry za OT, ale tohle me prijde minimalne zbytecne.

Nikdo tady nepsal, ze je ten dotaz zbytecnej, nebo blbej a myslim, ze vsichni poradili jak mohli. To, ze jsme se ptali na druh kudlanky take nebylo od veci, prootze nektere druhy se chovaji proste uplne divne (Empusa, PSeudocreobotra...). To, ze jste si jako nick zvolila jmeno kudlanky opravdu nic nerika...

VH

Vás jsem taky nijak nenapadla, vy jste si tady ze mě srandu nedělal. Neřekla jsem, že jsem chytrá, kdybych věděla všechno, tak sem nelezu a neptám se. Já jen, že za nějakou dobu, co chováte nějaké zvíře, tak si vysvětlujete každý problém nějak (jo, tohle se mi už stalo, přestanu svítit a bude to ok, nebo dám příště menší potravu, ona žrát začne), já zezačátku měla i za to, že kudla umře, když na ní nechtíc stříknete vodu, nebo jsem nevěděla, co jsou ty zelený váčky na zádech (a myslela jsem si, že je chudák nemocná a umírá). Když jsem zjistila, že je voda nezabije a z těch "váčků" vylezou křídla, už jsem věděla, jak přístě postupovat.

Když už prostě vyzkoušíte všechno a nic se neděje, chcete se někde zeptat i když víte, že budete za vola. Dobře, ať jsem teda za vola, že se ptám na banality, ale furt lepší, než aby mi chcípla další kudla...:-)

abych předešla nějakým narážkám, že jsem jenom blbej amatér, co má kudly na ozdobu, vychovávám druhou generaci, svoji vlastní, takže zas tak blbej chovatel nebudu, jen se mi prostě za ten rok stalo už všechno

Amatéři jsme tady skoro všichni a zdaleka všichni nejsme blbí:-), ale odchov "gastrik" zase není tak složitý a rok praxe z jedním nebo dvěma druhy běžných kudlanek, tomu bych teda neříkal bůhví jaké zkušenosti. Nemůžeš se divit některým "narážkám" nebo spíš podivení se, když ses opravdu ptala trochu ne úplně chytře.;-)

Ano, chov gastrik není vubec složitý. Já jen reagovala na to, že si mám radši pořídit rybičky. Ostatním, kteří radili jsem poděkovala a děkuji ještě jednou, na vás to nemělo vůbec padnout.

zdar:-DSphodromantis gastri -pokud ti jde o ty rybičky,psal jsem to tam jako potravu páč jsi nevyjádřila:-D:-D dále psala jsi,že máš dohromady 15ks.proto jsem vycházel s toho společného chovu:-D:-D:-D,ale tobě se asi do krámu hodí to co potřebuješPořádně nečteš,protože ti hodně věcí uniká.
1.Nejsem Harry Potter,taky doma nemám věšteckou kouli,a nečumím za roh aby, si snad 1000věci domyslel
2.fixa-v každém civilizovaném světě se ten fix používá páč se lehko přijde jak to je.mnoho věcí se tím dá uspíšit nebo naopak pozdržet.

ps-rybičky žerou běžně kudlanky :-D no nic.jedem dál:-D pošuk

nápodobně, taky si neumím věci domýšlet, omlouvám se tedy. S tou fixou, kudlanky mám očíslovaný a "pojmenovaný", do kalendáře si píšu, kdy se mi která svlíkla a jestli se zranila, případně špatně uschla, spadla, nebo umřela. To, že nevím, jestli je ve čtvrtým nebo v pátým, je tím, že nevím, v kolikátým byla, když jsem ji dostala od bývalého. Vím, kolik svleků prodělala, když byla u mne, ale nevím, kolik, když byla pryč.
S těma rybičkama jsem to špatně pochopila, nebudu už na to reagovat, omlouvám se a doufám, že je vše ok:)

Nečteš, nevíš:-D Ale ta lokalita je bomba:-) Tak aby bylo jasno, 15.8. brzy ráno zastaví u vašeho domu felicie s podivným člověkem uvnitř, budeš naložena, po cestě vyzvednem ve Štern. GG a pak hurá do Plzně. Stan s sebou:!: Jinak můžu nabídnout svůj, jelikož asi nebudu spát, ale nevěřím, že žádnej doma nemáš.

mám návrh na zlepšení TP: potřeboval bych smajlíka co si mne spokojeně ruce:))

ps.gastrica:-Dznáš to mnoho myslivců zajícova smrt:-D a z Jeseníku to není tak daleko, káždý kus se počítá:-D ale jinak k programu
Arutha, 13.07.2009 12:18, Pokec, 239 odpovědí (3749 zobrazení)

Dovolím si založit pokračování, neb dvojka už je "trop long".

V tomto vlákně prosím dle libosti diskutujmež nad stále se blížícím srazem a nezasírejmež tak informační přilepené vlákno. No a teď pár info:

Seznam přihlášených nadále považuji za neplatný, jelikož nový aktuální seznam vytvoří krokodýl na základě závazných přihlášek, viz. připíchlé vlákno. Co ale platné je, jsou soutěže:

Soutěž:
Při příležitosti srazu jsem vypsal soutěž o nejpřesnější tip konečného počtu účastníků. výherci bude patřit lahev nefalšované vesnické slivovice.
Zatím se tipovalo takto:
Arutha - 73, SNBák - 45, boomslang - 35, brouk - 25, Pošuk - 21, HB - 40, leny - 50, cejna - 33, Iveta - 37, Melda - 27, zfhk - 26, drumking - 36 (chtěl 35, ale to už dala boom), Nerous - 38, naja - 43, finch - 59, Fjčkář - 29.

Uzávěrka soutěže je do 31.7.2009. do té doby můžete tipovat, stačí napsat svůj tip do vlákna.

V návaznosti na tuto soutěž se dal slyšet zfhk, že odmění lahví bohemky toho, kdo nejlépe odhadne konečný počet 0,1 na srazu.
Zatím se tipovalo:
Arutha - 21, boomslang - 19, drumking - 22, Fjčkář - 12, cejna - 15, naja - 20, finch - 18(chtěl 19, ale to už patří boom), Nerous - 15 (chtěla 16, ale to už dal cejna).

Uzávěrka této soutěže je rovněž 31.7.2009, proto neváhejte a tipujte

Ad program: - návštěva ZOO je jasná, další den výšlap na mloky, podplamatky atd. Kdo najde dendrobátku, dostane titul "podvodník roku". V sobotu večer pak posezení a fundovaná debata a taky holky a růže a řemeny z kůže a každej si dělá co chce a může, znáte to... A ptáci na ruce, prancing pony, život, vesmír a vůbec. Faktem zůstává, že program si budem utvářet sami, zatím mám tip na pár dějotvorných postav, ale co zbytek, netuším
Kdo přijede se špatnou náladou, bude donucen pozřít jednu toxicky významnou papričku z naší zahrádky, které samo beru s sebou k večernímu obžerstvení. Střezte se

Prase:
Ne, tohle není soutěž typu "volba dívky/hocha roku", ale možnost jak si nacpat břicho. Několikrát zde bylo vyzýváno, abyste se vyjádřili, zda o selátko stojíte nebo ne, nicméně počet hlasujících by spočítal na jedné ruce vetrán z Vietnamu...přitom rovnice je to velmi jednoduchá - E = mc2. Jinými slovy, prase je relativní, aneb, není zájem, není prase

WC
Taky tahle diskuze poněkud zapadla, jestli zapůjčit chem. WC nebo si každý bude muset řešit sám sobě sám. V tom případě polní lopatky s sebou! Platí to samé co u vepříka - nevyjádříte se = není zájem, není WC. Mě osobně je to relativně šumák, ale pro větší klid osazenstva bych to wC klidně půjčil a samo na něj i přispěju.

Y eso es todo, amigos
Každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán...
West day1-pošuk, 14.07.2009 19:57

zdar to poradně se táhne fáma,že Pošuk nejede??error-restart byl rychle,takže smůla budete to muset se mnou vydržet.

k programu:
1.)Pořád se nemohu zbavit pocitu,že je to tu samý pseudo ochránce,žívých zvířat.Pro ty mám dobrou zprávuto prase či prasata budou mít smůlu bud nyní a nebo později
1a.)kdo se prostě nevymáčne do 30.7. má smůlu,at si peče papír&mouka,zatím s prasetem sympatizují tuty lidi-přátelé a kamarádi Kd "Peklo"-osvěžovna,lidi co přijedou s Aruthou,Latrodectus mactans z Liberce,Brouk, Nerous pokud jsem na někoho zapoměl sorry pište sz dík
1b)stran prasátka je tu jediný problém??zda prdnout 40,ale tutu bych musel doma předpéct(na vsi jsme zařízený),nebo prásknout cca 2ks.po já nevím 15kg-25kg tuto je na vás
1c)hlavní opekáči budou já,gilamon,snbák
1d) tolik k praseti
další"obžerstvení"
1.navrhoval jsem vzít šutr a udělat vošousty,tuto by 0,1 asi zvádly???
2.VELMI DŮLEŽITÉ mohu vzít z domova chlazení,centrálu,mám sud P.U.taky hlavu,pak mám hlavu Louny,Radegast.
2a)tuto chlazení je "dodo"je stavěno i na 10litrů veselých kalíšků,a vejdou se tam "mouka&papír.Najo tím se jsem ti odpověděl k tomu co bude "zelený"zelený budu já pokud nepřijedešjinak sz)
2b)urychlovače-aby nám lepší táhlo určo vezmu rychlokvašky a pak NZ(tuto není narození)nějaké ty "jedůvky" papričky.
Volná zábava-tak na tu se těším nejvíc určitě bude sranda ad. těch Dendrobátek to byl výborný nápad. hlavně aby to nedopadlo jak minule v Pekle"jé to jsou krásný schrenki"málem jsem měl cardio příhodu
tak nějak to bude:-D

Ale samozřejmě, že čtu a o sraze jsem věděla, ale nenapadlo mě, že se počítá i s nováčkama :D Stan mám mimochodem, ale díky za nabídku :) Mám se opravdu začít bát? Podle toho, co jsem se dočetla od Pošuka a spol. mám o sebe docela strach.. takže krom stanu, spacáku a pár pivek mám vzít i pepřák?:-D

No, ještě mám tři dny na to se uplně rozmyslet a případně poslat prachy, ne? Musím nejdřív zkontrolovat, kolik mi zbývá peněz na účtě a spočítat, kolik si můžu dovolit utratit, ale každopádně jako nápad se mi to líbí a docela bych i ráda jela, vzhledem k tomu, že jsem dlouho nikde nebyla a dlouho nikam nepojedu zase. Každopádně nikoho z vás neznám a já se cizích lidí docela bojim, jsem nekomunikativní, nespolečenská a hrozně moc toho vychlastám, než začnu mluvit :-D:-D