Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Daboia russelli

Zdravím,dlho som rozmýšlal či založit túto tému,lebo odpovedí bude asi naozaj málo.Mám dotaz :prečo je táto zmija tak málo rozšírená v chovoch?Mám taký pocit,že nielen v CZ ,ale aj v Europskej inzercii som našiel dva inzeráty,ale typu kúpim!Myslím ,že je v ponuke importov z Cíny od Goniatit,ale to je všetko.Je tato nádherná zmija tak náročná na chov,alebo je tak málo rozšírená kvoly toxicite?-čo si myslím,že je blbost,pretože sa chovajú aj tox.druhy.Vopred dakujem

Dobrý den, jsou to opravdu impozantní zmijky a pokud vše šlo dobře a pokud jsou mé informace správné, tak je letos odchoval pan Kovalinka ze Slovenska. Důvod proč nejsou, tak rozšířený v chovech bychom mohly akorát polemizovat, můj názor je,jednak již to co Jste zmínil a to 1, že nejsou v inzerci 2, jejich toxicita a agresivita 3, velikost 4, podle jednoho věrohodného dokumentu, kde popisují, že zmijka dokáže zuby skřížit do x a do stran, takže při případné manipulaci, kde je třeba zafixovat zmijku za hlavou, je doslova ruská ruleta, ale na druhou stranu na youtube, je plno videjek, kde je berou, ono v podstatě se tam najde plno zajmavých věcí :-D. Jinak jejich průběh intoxikace se považuje podle lidí co měli tu čest za nejhorší a to i se srvonání s ostanímy zmijemy, kobry.

Dobrý den,
o zmijkách toho moc načteného nemám, ale s touhle informací jsem se ještě nesetkal, mohl byste prosím uvést kde jste čerpal? Já jen ať si rozšířím rozhled :-) a případně pokud víte o nějákých jiných jedech, kteří mají také tuto schopnost, prosím sem sní :-) pokud tedy zakladatel dovolí trochu rozšířid diskuzy.

Zdravím, budu mít import, snad někdy v říjnu. K prodeji budou přímo zvířata, nikoliv na objednávku. Určitě mě s nima najdete na burze nebo budou v nabídce na ifauně. Bude se jednat o druh siamensis, nikoliv pravé russelli.