Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nasilne krmeni

Dobrý den..Chtěla bych se zeptat, jestli se dá krajta, asi přes rok stará, přeučit z násilného krmení na lovení živých myší..??Předchozí majitel ji totiž krmil násilně a krajta wypada, ze si na to zwykla,ted když jí hodim myšku, thak si ji newsima a pripada mi, ze ani newi co s ni delat:D ale kdyz ji dam mrtwe holatko aspon trochu do tlamky, thak ho bez problemu smlsne..Nemyslím si ale, ze by tohle melo byt trwale reseni a ze je i pro hada lepsi, kdyz si potrawu ulowi sam..

Jakože krajta byla je už rok krmena násilně?To se Vám zdá normální?Takže vy jste až po roku zjistila, že by možná bylo lepší krmit myšima?

a krajta wypada, ze si na to zwykla,

Podle čeho se to pozná?

Nemyslím si ale, ze by tohle melo byt trwale reseni a ze je i pro hada lepsi, kdyz si potrawu ulowi sam..

No tak to každopádně.

Mno mne se to nezdá normalní, že byla krmena násilně, ale mam ji 4 mesice a nic mi nezrala, male mysky, krecky, samice i samce, proste nic, jeji zdrawotni staw byl dobry, byli jsme u weterinare specializowaneho na plazi a ten nam etda poradil, at ji do tlamky zkusime dat mysku. Pritom předchozi majitel, kdyz nam krajtu predawal, thak rikal ze je nakrmena (jeste ten den), podle trusu ji tedy oprawdu nakrmil. A tak mi teda prijde diwne, ze u nej by si potrawu wzala hned, kdyz se majiteli zachtelo a u nas w terarku se bala dokonce holatek:D Ted k tomu dalsimu dotazu, to ze si na to nasilne krmeni zwykla, to jsem usoudila z toho, ze ji stacilo dat tu mrtwou mysku aspon trochu do tlamky a hend si ji sama zpapká..Jinak wypada, ze se ziwych mysi boji...

skus jej dat cerstvo zabite a ak ma uz dobru vahu mohla bi si ju nechat trosku vyhladovat nedaj jej nic len tu cerstvo zabitu mys [ aj ked ja doporucujem potkanou ] ked je na nich zviknuta a a ak ju nezje do 30 minut tak jej ju zober ale nekrm ju nech zisti ze nema nic ine ak si za celi mesiac nic nezoberie daj jej jednu do tlamicky ako to robis a zase skus ten proces snaz sa ju nacit nech je samostatna a niekedi pomaha ked je mys trosku od krvy vtedi ma ini pach a zobudi to zmisli ktore spia buc vytrvala vela stastia

No já si myslím, že když už jsi líná si o regiuskách a jejich nežravosti něco najít tady na poradně nebo jinde na netu, tak by jsi aspoň mohla dotazy psát jako normální člověk.Kdo má tu hrůzu po tobě číst:?:

Celkem logický je, že když chci po někom radu, snažím se dotaz podat srozumitelně, abych mohl održet co možná nejlepší a fundovanou odpověď.Tvému dotazu chybí jak základní informace o podmínkách chovu, tak i normální používání češtiny.Bohužel

Ach jo, už aby bylo po prázdninách......:-D

Přesně jak někdo napsal, pokud chci opravdu poradit, tak píšu tak, aby mi někdo rozumněl, osobně by mi bylo milejší, kdyby slečna psala klidně anglicky, francouzsky, španělky, německy nebo užgorodsky, ale hlavně nějakým přirozeným jazykem a ne tím paskvilem, co si mladí vymysleli a myslí si, jak to není cool. By mě zajímalo, kdybych ji odpověď napsal přirozeným hánáckým dialektem, jestli by taky pochopila o co běží. Slečna možná chtěla zamachrovat, jako to krásně neumí, ale celkem bych jí přál, aby si to tak vsugerovala, že to začne psát normálně i ve škole a co by ji na to řekla češtinářka. ZA PĚT!

To be belo! České jazek je krásné a módré a ta chetrákeňa be se měla naočit psát. ToVe (ToVy)

dvanáct odpovědí a ani jedna rada...

jenomže jak chceš poradit, když slečna neuvedla základní informace. To znamená: podmínky chovu před tím a nyní, jak je krajta velká, jak velkou potravu předkládá atd.
Za druhé, informací o chovu P. regius je tu poměrně hodně, stačí pohledat.
Pokud bych použil oblíbenou programátorskou fci která je přesně pro podobné případy, a to Crystal.Ball(); mohl bych maximálně doporučit zavřít krajtu s myší do malé krabice a nechat třeba přes noc.
Asi tak...

EnOmZhE YaK ×cEsH PoRaDiTh ;P, kDyZh sLeCzNa nEuWeDlA ZaAaKlAdNiIi iNfOrMaCe° ThO ZnAmEnAaA: pOdMiIiNkY ×oWu pRzEd tHiIiM A NyNiIi, YaK Ye kRaYtHa wElKaAa, YaK WeLkOu pOtHrAwU PrZeDkLaAaDaAa aThD°
zA DrUhEeE ;p, InFoRmAcIiI O ×oWu p° ReGiUs yE ThU PoMeRnE HoDnE, sThAcZiIi pOhLeDaTh°
PoKuD By× PoUzHiL ObLiIiBeNoU PrOgRaMaAaThOrSkOu fCi kThErAaA Ye pRzEsNe pRo pOdObNeEe pRzIiIpAdY, a tHo cRyStHaL°BaLl(); MoHl bY× mAxXxImAaAlNe dOpOrUcZiTh zAwRzIiItH KrAyThU S MyShIiI Do mAlEeE KrAbIcE A Ne×aTh tHrZeBa pRzEs nOc°

Zdravím, no nevím jak je krajta stará, ale krmit holátkama je blbost. Nevím proč vůbec bylo přistoupeno k násilnému krmení, a teprve pak k dotazu jak na to!!!! Násilné krmení je jako poslední možnost když už zlyhá vše! Doporučuji zkusit krmení přiměřenou potravou v menším terárku s možností lovu z výšky, měl jsem mládě co se opravdu hlodavců bálo, jakmile ale mělo možnost zaútočit z větve a potmě, tak to bylo ok. Dnes už jí nedělá žádný probl. lovit potkany i na zemi.

Koukám, že se tady pořád řeší ten stil písma, jak už jsem říkal asi prostě EMO.To jak podle w, tak podle slova thak..Ale možná se pletu:-)Každopádně z toho bych vědu nedělal, prostě to tak dělat "musí".A tohle je ještě snad to úplně nejnormáááálnější pravidlo oproti těm ostatním:-)
ALe k věci teda:
Určitě nehrozí věc, že by se had nedokázal naučit žrát normální živý myšky.Jestli jsou splněny všechny podmínky chovu, tak by to nějakej problém být neměl.Prostě zkoušet a zkoušet, ono to někdy trvá, než se odhodlají a ještě k tomu, když je to jejich první živá potrava.Chce jí tam nechat o něco dýl a nebo vyzkoušet třeba za tmy.Popřípadě v tý krabici, jak už tady bylo řečeno.

Zdravim.Tak tedy po těch dlouhých debatách sem taky něco napíšu.Když jsem si pořídil krajtu tak jsem měl "ůplně stejný" problém akorát moje regína byla a pořád je zvyklá na živou potravu.A když už to byli skoro 2 měsíce co mi nechtěla žrát tak jsem to ryskl a nechal ji prez noc s menší myškou a vyšlo to ale teď už bych to neryskl]:(.Takže jak už tu někdo říkal nademnou tak bych zkontroloval jestli jsou všechny podmínky v pořádku(teplota,vlhkost atd.) a pak bych to zkoušel dál dokad by si nevzala a nebo různé jiné metody (např. dát jí do krabice atd.);-)

jo diky za odpovedi..jinak prumerna teplota v terariu se pohybuje ve dne kolem 28°C, vlhkost kolem 60-70% a metodu s krmenim v krabici jsme uz hodnekrat zkouseli a porad nic..za potravu jsme nabizeli vetsi i mensi mysky, dospeleho krecka a teda i ty male holatka, ale nic nam nezpapal, tak ted vsechno doma chovame:-D Jinak nam ted na veterinarni klinice poradili, at nasi krajte nechame tyden teplotu pres noc i pres den 30°C a zvýšíme vlhkost..nevim, stli jí to pomůže, ale zdá se mi, že jí tahle teplota ve dne i v noci nevyhovuje, je skoro pořád namočená v misce s vodou nebo se snaží dostat ven z teraria.. s tim krmenim v krabici to budu zkouset dal, snad si potravu zacne brat sama..

P.S. žádné emo, spíš jen síla zvyku

parazity nema, i veterinarka se na ni divala, dneska tam jedeme znovu, kdyby nahodou..jinak mne se zda byt hlavni problem v tom, ze nase krajta jakoby nevedela co s tou zivou potravou ma delat, proste si radsi pocka nez ji do tlamky dame mrtvou ( a to jí ji tam ani celou strkat nemusime, staci jenom kousek a ona si ji pak bere sama)

No, pokud žere mrtvé holata, tak co jí prostě vždy položit k úkrytu mrtvou myš? Nejlépe večer. Jinak myslím, že měsíc hladovky (tedy bez umělého podávání holat do tlamy, prostě buď si vezme sama nebo nic - způsob odborně zvaný MASEPONEC) a skákavka večer v teráriu a bude sloveno.

A jak se nám slečna rozpovídala krásně česky. Jenom z vlastní zkušenosti, pokud chceš dát mastomyš krajtě, která zřejmě není zvyklá lovit, ale lítají ji pečení holubi přímo do huby, tak úplně nějakou malinkou a nebo s ní pořádně praštit. Moje krajta je opravdu snad typická krajta, která se lekne i svého ocasu, když jsem jí dal mládě mastomyši, tak v klidu, ale jak jsem zkusil trošku odrostlejší myš, to bylo ratata a musel jsem použít plácačku na muchy, abych mastomyš zneškodnil. Boženka zřejmě neměla moc zájem, ale mastomyš chtěla provokovat, začala kolem ní hopsat, jako nějakej boxer a pak i kousát a to už plácačka letěla, mastomyš pak taky letěla a přes práh mi žádná nesmí. Jsou strašně hyperaktivní a i když vím, že je to její přirozená potrava, tak zřejmě v přirozeném prostředí a ne v zajetí. No toliko moje zkušenost s mastomyší.

no to je take dalsi problem, ona si potravu proste sama neveme, ani mrtvou..nevim proc..jinak ted mela 4 mesicni hladovku a my jsme porad nevedeli proc nezere, celou dobu jsme zkouseli ji neco nabizet a pak jsme teda prisli na to, ze chce mrtve do tlamky..ale proste ani po tech 4 mesicech, co nezrala, si potravu neulovila..ale je pravda, ze skakavku jsme ji jeste nenabizeli..