Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vícedruhové tera

Pro někoho možná hloupost, ale stejně to chci zkusit: snese se v tera dohromady E. Macularius a Hemitheconyx caudicinctus? Nechci slyšet reakce typu "dej je každého jinam", protože přesně to nechci dělat. Mým snem je mít víc druhů v jednom terku, takže rady "pořiď si další terárko" neberu. chci jenom vědět jestli ano či ne. Co jsem s dočetla, tak velikost, podmínky i strava by měly být podobné až stejné. Samozřejmě bych nepořizovala samce, aby nedošlo k nesprávnému křížení, nebo napadání. Tak co snesly by se holky?

Tak třeba by šlo k nim dát nějaké nenáročné gekony ze sušších oblastí, např. Tarentola mauritanica nebo Pachydactylus bibroni. Tam by klidně mohli být i samečci (teda jen jeden od jednoho druhu samozřejmě). Není to sice zrovna zoogeograficky košér, ale snesli by sebe navzájem i stejné podmínky.
P.S.: Jen malá odbočka - vědecký název není jméno a příjmení, aby se psala obě první písmena obou slov velká, ale jde o rodový a druhový název, přičemž rodové názvy se píší s velkým počátečním písmenem a druhové s malým počátečním písmenem. Tedy Eublepharis macularius.;-)