Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ptyodactylus hasselquistii (podmínky chovu)

Zdravim všechny...
Tak nevím buď jsem fakt slepej a nebo neumím hledat což je podle mě přijatelnější :-D:-D... No tak si koukám po různých gekonech a všiml jsem si tohohle, docela mě zaujal a tak si o něm pochopitelně chci něco zjistit :-D.. Jenomže jak jsem, již psal sem asi slepej nebo prostě neumím hledat...
Rád bych se tedy zeptal na tohoto gekona jak potřebuje velké terárium? Jaký substrát? Vodní plocha, Teplota, Vlhkost prostě vše co by mi do chovu pomohlo... Budu rád i když mi sem hodíte odkaz kde si něco počtu :-D...
Předem vám všem děkuji...

Tieto gekóny ocenia priestorné terárium, sú veľmi pohyblivé a dokážu skákať na veľkú vzdialenosť. Mal som párik v teráriu 64x39x57, zadná stena opieskovaná, o ňu opreté bridlice, substrát štrkopiesok. Vyhrieval som žiarovkou v kvetináči.

Treba dávať pozor na možný rýchly únik z terária pri otvorení, nedávať úkryty blízko dvierok. Ináč boli dospelé zvieratá bezproblémové, samica lepila vajcia na strop terária alebo zadnú časť bridlíc pri stene. Vajcia som ponechával v teráriu, niektoré mláďatá sa mi podarilo zachrániť (vajcia prekryté kelímkom). Mláďatá z vajíčok, čo som nezakryl, pravdepodobne požrali dospelé gekóny, lebo nikdy som v teráriu mladé nevidel.

Ako je písané vyššie, samček sa občas ozýval cvakavým zvukom, ako keď by človek slabo ťukal mincou o sklo :)