Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem leguan zelený

chtela bych se zeptat mame legouse ktery zacal byt dnes z niceho nic apatický,lezi na zadech nohy ma jak v kreci ale dycha .\Nevim co mam delat jak mu pomoci .Rosim ho zrat dostava svetlo mu sviti zkousela jsem vtamin c ale tlamicku bohuzel neotevre.Bojim se nam umre alenevim jak mu jinak pomoci ,k veterinari bylo uz pozde uz tam nebyl a navic nevim ale slysela jsem ze legousi musi byt evidovaní tak se bojim protoze mi ho samozrejme nemame mame ho asi 4 mesice a tohle jsem nevedela.Vubec nezere ani nepije muzete mi poradit pokud teda nebude pozde dekuji
Vecer se nakonec zvedl chvily na nas koukal ale zase spi a apaticky je porad,driv sem k nemu nemohla dat do mterarka ani ruku a ted je mu to uplne jedno prosim poradte hrozne se bojim nejhorsiho jeste jednou dekuji
bublinkaM@seznam.cz

jakoukoliv radu

Okamžitá návštěva kvalifikovaného veta...infarkt nějakého člena rodiny by jste pravděpodobně také nezkoušeli léčit doma. Zřejmě se bude jednat o kritický nedostatek minerálů a vitamínů, popř. nějaký šok. Evidence legošů je minulost, teď už je může chovat každej debil ;-) (není myšleno na vás), takže toho se bát nemusíte.

Evidence legošů je minulost, teď už je může chovat každej debil (není myšleno na vás), takže toho se bát nemusíte.

navic - veterinar nema pravomoc jakekoli registrace zjistovat nebo overovat. Od toho mame veterinarni kontroly k tomu urcene. Takze i kdyby registrovany byt mel, veterinari je to sumenka.

skuste mu dat pul tablety thiaminu,toje vitamin B tusim 1?nekolik dni po sobe.pokud mu chybi,celkem rychle by se to melo spravit.aspon toto je moje skusenost z krecemi nebo tresavkou u legouse,ktereho jsem vysvobodila od jedne pani..legousek byl celi gumovy,jak hadrova panenka-nejspis metabolicka porucha,tresavka koncetin i ocasku,celkova apatie,nechut do jidla.tak jsem mu davala kasicku strikackou do tlamicky,s tim thiaminem(z lekarny za 30kc),plastin,i obcas b-komplex,a celkem se to zlepsilo,ted po mesviha ocaskem a je aktivni.nebo rychle k vetovi specialistovi,ktery rozumi plazum.

vitaminem ci komplexem vitaminu B nic nezkazite..Nicmene, muzete stratit cenny cas. Idealni by bylo skutecne navstivit veterinare, ktery je odbornik na plazy, ten muze po vysetreni zavest minimalne infuze s vyzivou, popr udelat rehydrataci a dalsi zakroky nezbytne k preziti.
Idealni by byla taky fotka Vaseho legouse, hlavne kvalitni, tedy ostra, chce to celkovy pohled, nasledne nohy, tedy prsty detail, klouby a cele nohy.
Snad se pak neco vymysli. Ostatne, je to ted takova situace, kdy se snazite udelat mensi zazrak

cau náš veterinář není kompetentní na exotická zvířata ale poradil mi sehnat multivitamín pro leguany a že by ho to mělo zvednot na nohy a celkově pomoct,vypadá to na celkově chybějící vitamíny takže multivitamín mám,tak mu ho podáváme a uvidíme ,každopádně legouš se drží myslím že se stoho dostane,tak za dva dny ti řeknu víc určitě díky za radu

No nevím, já jsem ohledně takových rozhodnutí skeptický, zvlášť když píšete, že veterinář není profík - oni totiž nějakej ten vitamín řeknou vždycky, ale je to spíš aby se něco řeklo - takový to "tímhle nic nezkazím, tak to předepíšu". Otázka jak moc to může pomoct, konkrétní problém je potřeba řešit konkrétním způsobem.
Je to jako člověku s nediagnostikovanou chorobou doporučit multivitamíny (Centrum apod.)...tj. volně dostupný preparát určený spíš k prevenci a podpoře, než léčbě...

no hlavne skuste ten thiamin,ten podporuje i chut k jidlu.a ty tresy by meli taky ustoupit,malimu legimu tak 1/4 tabletky a vetsimu tak pul,par dni...pokud neji sam tak kase z pampelisky,jitrocele,jetelu a tak.podavat rozmixovane s vodou strikackou i stim thiaminem,spetka plastinu pak mu dat jeste strikackou vodu,takto aspon 2x denne,ty vitaminy jen v jedne davce..muj 30cm legous snedl tak kolem 10ml,pak uz zacal papkat sam,no spis az hltat.toto je pouze moje rada ze sve zkusenosti...jenze jak se proboha vas legi dostal do az tak zubozenyho stavu?jake ma podminky,stravu?uvecko?teplota?

Tak mám myslím dobré zprávy legi začíná být v pohodě .Sice zatím krmíme ručně, vodu taky dáváme stříkačkou, ale je vidět že legimu začíná chutnat.Snad si nezvykne na takové ruční krmení.Už se začíná konečně i více pohybovat ,myslím že to ted už dokážeme a legi se ze všeho dostane hurááááááá

no nevím podle mě to byla neznalost chovu tohoto zvířete,začala jsem studovat co se dalo a zjistila jsem že legi nedostavál nic z toho co bylo duležitý.Neměla jsem uvečko ,vitamíny jsem taky nedávala,a žrádlo taky nic moc pestrýho .Ted už to všechno vím a jsem ráda že to takhle dopadlo a legi se vzpamatovává a k tomu jste přispěli i vy vašemi odpovědmi na moje blbý otázky díky všem.dneska už po mě seká ocasem.Ale všechno zlý bylo k něčemu dobrý dřív jsm se ho bála i vzít do ruky a ted už se nebojím i když určitý respekt před ním mám pořád. Díky všem.Ted se chystáme udělat větší terárko když je to takový bojovník

Díky moc mi¨to potěšilo,ale přece jen jeden problém mám.Legi se po celou dobu toho našeho léčení bohužel sám nevyprazdnoval a tak jsme mu pomáhali:vím asi to bude znít blbě,ale tak jak se pomáhá miminkům s teploměrem do konečníku tak jsme pomohli i mi legimu a vždycky mu to pomohlo.Jenže zatím se sám vyprázdní jen občas.Tak to zatím nevím jak to srovnat aby začal zase sám.Vlákninu přidávám do potravy ale nevím jestli dost

ctele bych se zeptat jak je to s tou rostlinou potravou někdy si nejsem úplne jista tak treba můzou okurky ale slupky nebo cely nebo pampeliska muze i kvet?nebo kedlubny to muze cely? nebo cuketa taky cela?vsude pisou co muzou zrat ale neni nikde jestki cely nebo jak proste bych to chtela trosku upresnit

Všechno může celé, samozřejmě přiměřeně nakrájené nebo nakrouhané, nicméně zrovna okurka a kedluben by neměli v potravě příliš převažovat. Doporučuju dokud to jde, aby základ krmné směsi tvořily listy pampelišek (resp. smetánky lékařské) a v zimě pak zelené konce listů pekingského zelí (běžně se mu říká čínské) a ščerbák (endivie). Zbytek (řekněme max. čtvrtinu) pak mohou tvořit další listy zelenin, krouhaná mrkev apod.

s tema mejma 5 leguanama to musim delat kapku jinak,vezmu kosu a nasekam proste co roste na zahrade,my nemame takovi ten anglicky travnik,ale pravou lucni smes,kde roste vsechno-jitrocel,pampeliska,jetel,rebricek a dalsich 10bylin-to je pak mnamka pro legousky..v zime uz je to horsi-kvanta toho cinskeho zeli a mrkev,obcas naka ta okurka a zelenina,ale prevazuje listova.

a co kdyz tam bude neco co nesmi nebo to bude jedovaty

Tak trhej to, co znáš - pampeliška (co nejvíc), dále jetel, jitrocel...

jedovaty,nevim jëstli neco takovyho roste v¨na louce

Samozřejmě, že roste, ovšem, to co je jedovaté pro člověka nemusí být jedovaté pro leguána, ti si dovedou s mnoha rostlinnými jedy poradit. Já taky nijak nevybíral, co nasekám, jen jsem si vyhlídnul místo, kde je hodně pampelišek, jitrocele a jetele a vyhýbal se šťovíku (není sice jedovatý, ale obsahuje látky, které nejsou vhodné) a většímu množství pryskyřníku. Přesto stačí sbírat hlavně ty pampelišky a je klid.

Dobry den prosim vas mam dotaz moj legous take dostal tresavku a take mi nechce jist tak mu davam ten thimian a chcel by som sa septat ze aku kasicku mu davate ja mu davam bramborovu a toteho davam rozdrceny thimian a este ako casto mu davate tu kasicku nechcem abz zase hladoval moc krat dekuju za kazdu odpoved