Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Společný chov

Dobrý den
Chtěl bych se zeptat na Váš názor na společní chov dvou druhů a to Hroznýše královskěho a Hroznýšovce duhového....mám prostorné terarium a bylo by to tak na půl roku a nebo na rok , jednalo by se o mláďata obou druhu,kmení by bylo oddelené.
s pozdravem Eda

E.c.m ..prostudoval sem par literatur a pise se zde ze Boa zijou od tropickych pralesu az po savany(newim jestli myslim savany spravne moc se v toom neviznam...takze pardon.)...kdyz bych prizpusobyl terarium spis E.c.m tak by to slo?bylo by to docasne skladam terarium ale nejsou finance....a hada nechci dat pryc

Já mám společný chov tak, že by mě za to spousta terárníků asi ukamenovala. A to korálovku (něco přes 3 roky) a o necelej rok mladšího hrozňu spolu v terárku (samo, že ne na pořád). Jenže kdyby viděli jak jsou do sebe hadi zamilovaní tak by kameny upustili. Teplotu netřeba řešit, protože ter. má několik teplotních zón, ve vlhkosti lze najít kompromis, že hrozňa jinyho hada nesežere netřeba vysvětlovat, korálovka by si možná dala, ale asi nemá šanci:-D. Tak tady aspoň padalo, že hrozňa může korálovku ohrozit svojí váhou. Jenže korálovka bydlela cca 10 měs. v terárku sama a nikdy nevolila jiný úkryt než pod miskou v imitaci kamene. Po nastěhování hrozňy úkryt pomalu opouštěla a co nevidět si z něj udělala postýlku a pak peřinku. Teď úkryt neřeší jinak než zavrtáváním se pod spícího hroznýše. Navíc nikdy nechodila pod žárovku, ale když tam šel hrozňa, neváhala a valila za mím, takže je pro ni důležitější než vyhovující teplota. Spokojené soužití již trvá víc než 2 roky.

Jenže kdyby viděli jak jsou do sebe hadi zamilovaní

Ať žije kosmopolitní společnost bez druhových a biotopních předsudků, haleluja:x:::)

lze najít kompromis

Kdo to myslí s chovem vážně, nehledá kompromisy, ale optimum...

takže je pro ni důležitější než vyhovující teplota.

Njn, to je evidentní a logický závěr::) Sám bych byl na něj hrdý:-x

Radši se jich ani neptej, nebo si tě podají jako mě. Nejlepší bude to vyzkoušet a uvidíš sám. Já jsem to tak udělal a vidím, že oba hadečci pěkně papají, žádnou nemoc jsem u nich nezpozoroval, korálovka svlíká kožíšek tak, že ho chytne a za pár minut stáhne jak ponožku vždy vcelku a jeden had si na druhyho nikdy nestěžoval:-D. Mě jen vadí, že až se hrozňa od korálovky odstěhuje tak k ní nikdy nebudu moct dát žádnyho menšího hada, jinak:x:
Pro Arutha:

Ať žije kosmopolitní společnost bez druhových a biotopních předsudků, haleluja

Na pochopení této věty mě chybí inteligence, žádám o její rozvinuté vysvětlení a to poslední zbožny slovo mě tam naprosto se*e!!!

žádám o její rozvinuté vysvětlení

Jedná se o lehce sarkastickou parafrázi na v poslední době manifestovanou ideu dnešní kosmopolitní společnosti bez rozdílu v barvě, tvaru, sociálním postavení a podobných věcech, tedy utopii nejtěžšího kalibru...aneb žijmež spolu všichni svorně, nedbajíce rozdílů, že je to tak neodborně, tvrdí jen banda de***ů (tolik můj názor ke společnému chovu, nikoliv společnosti;-))
Stačí takto, nebo je to málo rozvinuté?

Osobne zastavam nazor, ze jakekoliv mezidruhove souziti je blbost... a at uz se jedna o zvirata ze stejne lokality nebo z uplne jineho kontinentu ... nehlede na to ze zrovna tyto druhy hadu a je jich prevazna vetsi jsou samotari a protejsek vyhledavaji jen kvuli rozmnozovani...