Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krmení leguána zeleného

Prosím poraďte...mám malého leguána - dárek:-)baští krásně,už se svlíknul 3x,je úplně v pohodě! začala jsem mu dávat květy lichořeřišnice a je to první co vždycky zblajzne!!!! i kvůli tomu sleze z větve....ale nevím KOLIK jich může sníst???? abych to nepřehnala.Je vůbec nějaké omezení čehokoliv z jídla???nebo snad pozná sám ŽE BY MU MOHLO BÝT BLBĚ????? Díky za radu.

Jak píšou přede mnou,pestré směsky,ale moji leguáni taky dávají přednost lichořeřišnici před ostatním.Dostávají nahoru na směsku tak tři čtyři květy(víc jich za den nevykvete,v truhlíku)takže s mírou a do směsky třeba nasekat list lichořeřišnice,hned jim ta směska líp jede.

Zatím rostou pampelišky (teda mám samozřejmě na mysli smetánku lékařskou), tak je používej jako základ, do toho klidně pár květů i pár listů té lichořeřišnice + klidně pro lepší barvy (což leguáni ocení) a pestrost lze do směsi zamíchat i něco jiné zeleniny a třeba i další květy (obzvlášť ocení žluté a červené).