Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem určení druhu brouka

Ahoj, předem se omlouvám, je to foceno mobilem, takže kvalita nic moc... Toto zvířátko jsem viděl vůbec poprvé. Jen si tak ležel v noci uprostřed chodníku, tak jsem na to hleděl jak puk... Bohužel se vždycky po pokusu ho přendat schoval pod krovky tak tam zůstal... co to je prosím za druh?::) Podotýkám, že brouk byl pěkně velký, 5 cm měl minimálně určitě.
[http://img36.imageshack.us/img36/223/p2708092318.j pg]
[http://img199.imageshack.us/img199/1520/p270809231 801.jpg]
[http://img143.imageshack.us/img143/7554/p270809231 802.jpg]

loading...

zdar:-D je to výborný letec jak psal VH,zvládne uletět hodne km.Většinou pokud nemá vodní hladinu stačí mu sud s deštovou vodou,nebo ještě lépe pro něj bazének s rybičkami.Hravě zvladne lína, koi kapra ve velikosti K2,je to dravec i jeho larvy jsou dravci.Jinak loví vodní hmyz,pulce,čolky.
rozlišení pohlaví- 1,0 má na tardech (poslední članek)předních nohou takové misky( pro uchycení 0,1 na páření),krovky hladké bez rýhování.
0,1 má rýhované krovky(podélně).Takže tak ;-)

Jak pise Stryx, je to naprosto vyhradni bylozravec... Max. vezme mrtvolku, ale je jen an zelenym. To je taky duvod, proc tak rapidne zmizel... Diky vysoke osadce kapra a nekterejm bylozravejm rybam. Moc se o tom nemluvi, ale to co se rybnikarstvi nahnalo (mysleno v ochrane prirody), tak to se chovem ryb zkurvXXX... Ve vodach mame asi nejvetsi ztratu biodiverzity vubec :(

VH

no ved hej aj na zlate piesky kde sa chodia kupat ludia tak tam nasadili niaky druh ryby ktora vyzrala vsetky rastliny lebo ludia sa tam nekupali koli rastlinam tak ich tie ryby vyzrali suhlasim s tebou ale my sme asi pred dvoma rokmi chodili chytat potapniky a vsetok vodny hmyz na kupalisko lebo vzdy na zimu nehaju trochu vody v bazene a cez jesen ked este bolo teplo tak sa tam nastahovali taketo prekrasne zvieratka bolo tu asi niekolko druhov potapnikov aj tie co su najchranenejsie zo vsetkych aspon na slovensku a to ked sme sa tam brodili v trenkach so sitkom a pred sebou odhrnali listy na dne aby sme na nieco nestupili a ja som tam napr chytil ihlicu vodnu potom asi 3 rozne druhy potapnikov a este aj tohto chrobaka o ktorom sa bavime a este aj take pribuzne ihlici vodnej podobny skorpionovy len bez chvostu ale takym oblym bruskom atd je to vela druhov a dokoca na zaciatku jari tu bolo strasne vela lariev potapnikov a ja som ich choval doma pekne si zili dokonca som aj na prirodopis doniesol do skoly potapnika ked sme sa o nich ucili takze tak

No kapr je asi bordel,ale korunu tomu nasadili "rusaci" tzn. tolstolobik a amur. To sou podvodni kombajny. Nechcu vedet,kolik takovej metrovej amur sezere,kdyz vidim tu jeho hlavu. A pritom to maso stoji docela za prd.

BTW: pribuzna ihlice vodnej je tusim Nepa cinerea,ne? .) Tech je v bahne porad dost :)

tak myslim,ze strevlicka je takovej malej spunt,na kterym se potapnici muzou vyradit :). To nebulosus muze byt uz horsi bordel. No nase puvodni druhy dostaly hlavne kopr od staveb na rekach (pocitam li ricni druhy). Prece jen v takovym 16 - 17. stol. byl dominanti ricni rybou losos a kde je mu ted konec. Ono je tezky pro RS zkloubit hospodarstvi a ochranu prirody,bohuzel na to dojizdej hlavne ti divaci v prvnich radach (tzn. fauna a flora vod)