Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem určení druhu brouka

Ahoj, předem se omlouvám, je to foceno mobilem, takže kvalita nic moc... Toto zvířátko jsem viděl vůbec poprvé. Jen si tak ležel v noci uprostřed chodníku, tak jsem na to hleděl jak puk... Bohužel se vždycky po pokusu ho přendat schoval pod krovky tak tam zůstal... co to je prosím za druh?::) Podotýkám, že brouk byl pěkně velký, 5 cm měl minimálně určitě.
[http://img36.imageshack.us/img36/223/p2708092318.j pg]
[http://img199.imageshack.us/img199/1520/p270809231 801.jpg]
[http://img143.imageshack.us/img143/7554/p270809231 802.jpg]

loading...

zdar:-D je to výborný letec jak psal VH,zvládne uletět hodne km.Většinou pokud nemá vodní hladinu stačí mu sud s deštovou vodou,nebo ještě lépe pro něj bazének s rybičkami.Hravě zvladne lína, koi kapra ve velikosti K2,je to dravec i jeho larvy jsou dravci.Jinak loví vodní hmyz,pulce,čolky.
rozlišení pohlaví- 1,0 má na tardech (poslední članek)předních nohou takové misky( pro uchycení 0,1 na páření),krovky hladké bez rýhování.
0,1 má rýhované krovky(podélně).Takže tak ;-)

Jak pise Stryx, je to naprosto vyhradni bylozravec... Max. vezme mrtvolku, ale je jen an zelenym. To je taky duvod, proc tak rapidne zmizel... Diky vysoke osadce kapra a nekterejm bylozravejm rybam. Moc se o tom nemluvi, ale to co se rybnikarstvi nahnalo (mysleno v ochrane prirody), tak to se chovem ryb zkurvXXX... Ve vodach mame asi nejvetsi ztratu biodiverzity vubec :(

VH

No kapr je asi bordel,ale korunu tomu nasadili "rusaci" tzn. tolstolobik a amur. To sou podvodni kombajny. Nechcu vedet,kolik takovej metrovej amur sezere,kdyz vidim tu jeho hlavu. A pritom to maso stoji docela za prd.

BTW: pribuzna ihlice vodnej je tusim Nepa cinerea,ne? .) Tech je v bahne porad dost :)

tak myslim,ze strevlicka je takovej malej spunt,na kterym se potapnici muzou vyradit :). To nebulosus muze byt uz horsi bordel. No nase puvodni druhy dostaly hlavne kopr od staveb na rekach (pocitam li ricni druhy). Prece jen v takovym 16 - 17. stol. byl dominanti ricni rybou losos a kde je mu ted konec. Ono je tezky pro RS zkloubit hospodarstvi a ochranu prirody,bohuzel na to dojizdej hlavne ti divaci v prvnich radach (tzn. fauna a flora vod)