Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nikon coolpix l100 a coolpix p90

Predem se omlouvám za tento offtopic, ale on to zas takovy offtopic neni, vzhledem k ucelu, za kterym jsem toto vlakno zalozil. Chci si totiz poridit novy fotak a fotim prevazne plazy,obojzivelniky, hmyz atd.(to uz s teraristikou souvisi, ne? ;) a zvazuji tyto dva ultrazoomy. Vim, ze mi asi doporucite zrcadlovku, ale hledam "hodne muziky za malo penez". Uz dlouho mam obycejny kompakt nikon coolpix 5200 a foti opravdu pekne, proto bych se nerad spalil na nekterem z techto dvou ultrazoomu. Mate je nekdo? a pripadne nevlozil by dotycny nejakou fotku? Vsem diky a predem se omlouvam vsem, ktere tento offtopic nejak rozhodil.
PS: kdyby mi to nahodou zamkli;-) tam mi pls napiste na mail petrmed@centrum.cz , dik

Možná trochu OT, ale kdesi jsem četl o upgrade fw na novější verzi, který by měl odstranit právě problémy s bateriemi.
Jsem sice taky nekritický fanda značky, ale u takového rozsahu ohniště, navíc ve vztahu k miniaturnímu čipu, musí být něco za něco. Kdesi jsem četl, že je to foťák do rodiny. Takže předpokládám, že na seriózní práci to asi nebude ;-)

jsem jaksi nepochopil

Myšleno tak, že pokud má být aparát tak flexibilní, aby zvládl "rodinné" fotky, tedy fotky z dovolené, dětí u bazénu, panorama hor, motorku v zatáčce, Mařenku u stromečku, dědečka v rakvi a otakárka na květu ibišku, navíc všechno jednou optikou, nemůže to ani v jednom případě být lepší než průměrné. Spíš horší. Navíc na čipu zhruba 6×4,5 cm, a to vše za cenu bratru 5K.
Proč by, bylo-li by to tak jednoduché, plýtvali výrobci aparátů, objektivů, příslušenství energií a vyráběli ostatní produktové řady, určené na seriózní práci.
Že má tebou zmiňovaný aparát chromatickou vadu, neostrost kresby na delším konci, že vinětuje, že má šum? No bodejď by neměl. Že fotí hůř než jeho předchůdce? Honba za násobkem zoomu, počtem pixelů a malým rozměrem je toho důvod.

ty voe, to mě vůbec nedošlo... Já to asi blbě přepočítal z udaje 1/2.33" a dál to neřešil.
Tohle to být pravda, bylo by to dost dobrý, co ;-)
Jinak za zbytkem si stojím.

edit: trochu jsem gůglil, numerické hodnoty mnou uvedené velikosti čipu jsou v pořádku, falírují tam jednotky. Má to být v milimetrech....

[http://tera.poradna.net/file/view/3692-ccd-png]

Jen pro porovnání velikostí. Obrázek neodpovídá skutečné velikosti